Juupajoen kulttuurimaisemassa Kopsamonjärvellä kiellettiin kävelyvauhtia nopeampi liikkuminen muutama vuosi sitten minkäänlaisella kulkuneuvolla, eli avustimella. Kiellon valvonta lipsuu kun vesisukseilijoita kulkee ylenaikaa ja yhtämittaa järveä päästä päähän, ja vielä kunnan avustuksella tehtyjä väyliä mukaellen. On se niin merkillistä ettei lakia noudateta eikä valvota.
Vesisukseiluja
13
3287
Vastaukset
- Rikollinen
Mikä laki mahtaa olla kyseessä?
- NooHjuumorinKukka
No eikös se ole se kaaren 13luku, "suksi vittuun" laki !
- lakman
Onko Juupiksella jotain lakejakin.......hah hah
- Anonyymi
Ei polliisit ja palopässit voi mitään, Bublikaanit ja katsastuspässit ei vähääkään !! Hyvä Juupajoki....... nauttikaa, osakkaa olkaa itsenäisiä.
- Anonyymi
Missäs siellä olis veneenlaskupaikka? Pitäis saada 3kpl vesijettejä sinne laskettua. Yöllähän saa ajaa kovempaa kun kävelyvauhti...
- Anonyymi
Täynnä mielensäpahoittajia ja poliiseille soittelijoita se kylä.
- Anonyymi
Tähän tarvitaan nyt seksuaalisuutta ja kunnon panoja pitkin rantoja.
- Anonyymi
Loppuun ajettuja lehmiä löytynee.
- Anonyymi
Kylässä esiintyy saman-näköisyyttä huolestuttavassa määrässä.
- Anonyymi
Minä voisin tulla jollekkin leskelle kivaa tekeväksi kaveriksi. Tulisin vähän kauempaa joten en ole sukua???
- Anonyymi
Äläs sano varmaksi. Jos selkäkipua ja pisamia löytyy niin olet todennäköisesti mummu ainesta.
- Anonyymi
Juupajoen ämmät ovat hirveen kuivia, ei rasvaa sitten vaikka tekisi mitä. Joten tavara kuivuu kuin santapaperi.
- Anonyymi
Samanlaista piittaamattomuutta mönkijä- ja mopo lapsilla ja heidän vanhemmillaan, sillä eivät piittaa yksityisteistä ja yksityisten metsistä eikä yksityisestä sorakuopasta ja kaikenhuipuksi
vielä yleisellä tiellä keulitaan, mutta kyllä se ajan saatossa heidänkin nilkkaan kolahtaa ja kovaa - ja sitä ootellessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.627876Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675951Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot565358Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1112385Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41281Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61247Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401087Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052