Ipulainen vanhuspolitiikka

SinivihreäNainen

Ipu ja Senioripuolue olivat joitakin vuosia sitten samassa puolueessa. Eläkeläiset kuitenkin lähtivät kauhuissaan kun paljastin heille mitä mieltä ipulaiset ovat oikeasti eläkeläisistä.

Eläkeläisille ja tietysti kaikille muillekin Ipu on kaikkein huonoin puolue, senhän osoittaa jo Senioripuolueen reaktiokin. Hyviä valintoja ovat kokoomus ja vihreät, jotka jo sotien jälkeen pitivät Suomea pystyssä ja ovat jatkossakin eläkeläisten tukiverkko.

SN

5

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarvitaan-IPU

      Riidanlietsoja kehuu itseään .Tämähän on ollut hänen taustapuolueensa ikuinen tehtävä. Ja siksi Suomessa vanhukset kuolevat ulosteisiinsa.Se on siis tarttuvaa.Jos IPU olisi päässyt päättäjäksi niin tilanne olisi toisin. Sijoittajat olisi poistettu alalta aiheuttamasta kaaosta.IPUhan edustaa kansaa eikä keinottelijoita. Sen väki ei ole koskaan saanut mm KMSn vaalirojos joista koko politiikan mädännäisyys onkin peräisin.Liikemies ei piittaa muusta kuin kansan verottamisesta omiin taskuihin. Siksi koko Suomi on matkannut kohti helvettiä.Keskusta uhkaama helvetin kirous on toteutunut synkimmällä tavalla ja asiat eivät parannu onnettoman ostetun eduskunnan avulla.

      • liisa_peen

        Ei Liisaseni, sinä olet ihan itse kirjoittanut tämän ketjun kaksi kirjoitusta, avauksen ja kommentin. Narsistisena yöhörönä tuo on sinulle hyvin tyypillistä, lisäksi avauksesi kuvastaa todella hyvin poliittisen muistisi ja käsityskykysi rajallisuutta.

        Ipu.n tapa vanhuusikään on värvätä lisää rasismin torjumisen verukkella kaikkia vanhuksia jotka siis eivät ole tehneet ipusta suurta diktatuuripuoluetta vaan aina äänestäneet oikeudenmukaisuuden ja järkensä mukaan vainoavia ja potkivia vandaaleja.

        Ipu ei ole enää ikänsä puolesta leikkikoulupuolue, joka kihisee kateuttaan aitojen puolueiden varjossa, vaan köppäkerho jolle seniilien vanhusten ompelu ja muisteloryhmäkin olisi liian mairitteleva nimitys.

        Otahan liisa nyt tänään lääkkesi oikeaan aikaan ja jätä palsta rauhaan täysin turhilta ja typeriltä horinoiltasi kiitos.


    • valehteleva-kuvatus

      SN ei osaa edes lukea omaa tekstiään. Kovin uskottava tyyppi.

    • C.C.C.P.-N-liitossa

      C.C.C.P. N-liitossa vanhat heitettin vain montun pohjalle ei silloin mitään sen hienompaa hoivapolitiikkaa tunnettu

      • vaarinpotkijat

        Niitä aikoja ipulaiset kaipaavatkin kovasti. Tosin ipu:mengelit huutaisivat kuoppan pohjalle mojovasti: Siitäs sait rasisti!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      1978
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1390
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1163
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1047
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1042
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      893
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      48
      817
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      802
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      771
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      713
    Aihe