Murphyn laki

Epäonninen

Kerran ostin miehelleni ja minulle sähköhammasharjat. Kauppa lupasi hintojensa olevan muiden kauppojen hintoja alhaisemmat. Ei tainnut kestää edes viikoa, kun postista tuli mainos, jossa oli juuri samat hammasharjat myynnissä jossain toisessa kaupassa ja vielä halvempaan hintaan.
Pari viikkoa sitten ostin pojalleni uimahousut, kun ne olivat tarjouksessa. Kuvittelin tehneeni hyvät kaupat, kunnes seuraavana päivänä sähköpostiin tuli ilmoitus, että tuotteiden hintoja on alennettu entisestään. Olin vieläpä kyseisen kaupan etuasiakas, minkä takia tuollaisesta ei voi ilmoittaa etukäteen.
Olen myöskin etsinyt pitkään hyväkuntoista ja halpaa käytettyä turvaustuinta. Hinnat olivat kuitenkin niin suolaisia ja istuimet niin huonokuntoisia, että mietin ostavani melkein samalla hinnalla uuden turvaistuimen. Tilasin
eilen sitten uuden turvaistuimen ja tänään huomasin facebookissa ilmoituksen hyväkuntoisesta ja todella halvasta turvaistuimesta kohtuullisen ajomatkan päässä. Sentään se tilaamani turvaustuin on hienompi, vaikka onkin monta kertaa kalliimpi.

0

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

        Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
        Joensuu
        16
        2206
      2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

        Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
        Ikävä
        67
        1509
      3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

        Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
        Maailman menoa
        106
        1450
      4. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

        Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
        Kotimaiset julkkisjuorut
        6
        1332
      5. Toivoisitko Rakas vielä?

        Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
        Ikävä
        68
        1295
      6. Keskustelua kasteesta

        You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
        Kaste
        400
        1194
      7. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

        Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
        Kotimaiset julkkisjuorut
        74
        1148
      8. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

        Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
        Puolanka
        33
        1115
      9. Ihan pieni näkeminen vaan

        👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
        Ikävä
        31
        1077
      10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

        ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
        Ikävä
        52
        1046
      Aihe