Oireiden näkyminen ulospäin

Tttttr

Ärsyttää kun kaikki yrittää hyssytellä, että ei kukaan muu huomaa niitä oireita/kohtausta. Todellakin huomaa, lopettakaa kusetus!

3

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vapinaako

      No miten ne tulee esille?

    • mitäväliä

      Onko se kovin olennaista, huomaako joku vai ei? Eikö se ole aika toisarvoista? Eikö huomio pitäisi kiinnittää omaan vointiin ja olemiseen ja miten tilanteesta parhaiten selviytyisi eteenpäin?

      Jos joku tuntematon ulkopuolinen kommentoi jotenkin törkeällä tavalla, niin se luonnollisesti ärsyttää. En muista, että minulle olisi koskaan käynyt niin. Jos kävisi, niin käskisin sen hoitaa omat asiansa. Taikka sanoisin, että mulla on nyt paniikkikohtaus, joten voisitko antaa mun olla.

      Oletan, että monikin on havainnut, kun olen ahdistunut ja panikoitunut. Mutta entä sitten?

    • pikkujuttuvaan

      Ei mitään väliä. Yhdentekevää että näkyykö vai ei. Me saadaan olla erilaisia ja tuo nyt ei haittaa mitään. Kaduilla kulkee kaikenlaisia hönötiaisia eikä niistäkään kukaan välitä.
      Mulla oli joskus tollasta ja se johtuikin verenpaineesta. Sain kevyen verenpaine lääkkeen ja koko homma oli sillä ohi. Nous vaan liian korkeeksi paine ja se ahdisti ja sitten alkoi "paniikki".
      Oli helpotus kun löysin ongelman ytimen. Muuten kaikki sujuu nykyään normi elämänä.
      Kysy lekurilta jotain kevyttä verenpainelääkitystä, joka vie niitä yläpaineita alas, niin ei kuule ahista ja on olo kun pululla, kun on saanut ruokaa masun täyteen = hyvä olo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1957
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1882
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1425
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1231
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1184
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      87
      700
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe