Oireiden näkyminen ulospäin

Tttttr

Ärsyttää kun kaikki yrittää hyssytellä, että ei kukaan muu huomaa niitä oireita/kohtausta. Todellakin huomaa, lopettakaa kusetus!

3

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vapinaako

      No miten ne tulee esille?

    • mitäväliä

      Onko se kovin olennaista, huomaako joku vai ei? Eikö se ole aika toisarvoista? Eikö huomio pitäisi kiinnittää omaan vointiin ja olemiseen ja miten tilanteesta parhaiten selviytyisi eteenpäin?

      Jos joku tuntematon ulkopuolinen kommentoi jotenkin törkeällä tavalla, niin se luonnollisesti ärsyttää. En muista, että minulle olisi koskaan käynyt niin. Jos kävisi, niin käskisin sen hoitaa omat asiansa. Taikka sanoisin, että mulla on nyt paniikkikohtaus, joten voisitko antaa mun olla.

      Oletan, että monikin on havainnut, kun olen ahdistunut ja panikoitunut. Mutta entä sitten?

    • pikkujuttuvaan

      Ei mitään väliä. Yhdentekevää että näkyykö vai ei. Me saadaan olla erilaisia ja tuo nyt ei haittaa mitään. Kaduilla kulkee kaikenlaisia hönötiaisia eikä niistäkään kukaan välitä.
      Mulla oli joskus tollasta ja se johtuikin verenpaineesta. Sain kevyen verenpaine lääkkeen ja koko homma oli sillä ohi. Nous vaan liian korkeeksi paine ja se ahdisti ja sitten alkoi "paniikki".
      Oli helpotus kun löysin ongelman ytimen. Muuten kaikki sujuu nykyään normi elämänä.
      Kysy lekurilta jotain kevyttä verenpainelääkitystä, joka vie niitä yläpaineita alas, niin ei kuule ahista ja on olo kun pululla, kun on saanut ruokaa masun täyteen = hyvä olo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe