Ärsyttää kun kaikki yrittää hyssytellä, että ei kukaan muu huomaa niitä oireita/kohtausta. Todellakin huomaa, lopettakaa kusetus!
Oireiden näkyminen ulospäin
3
126
Vastaukset
- vapinaako
No miten ne tulee esille?
- mitäväliä
Onko se kovin olennaista, huomaako joku vai ei? Eikö se ole aika toisarvoista? Eikö huomio pitäisi kiinnittää omaan vointiin ja olemiseen ja miten tilanteesta parhaiten selviytyisi eteenpäin?
Jos joku tuntematon ulkopuolinen kommentoi jotenkin törkeällä tavalla, niin se luonnollisesti ärsyttää. En muista, että minulle olisi koskaan käynyt niin. Jos kävisi, niin käskisin sen hoitaa omat asiansa. Taikka sanoisin, että mulla on nyt paniikkikohtaus, joten voisitko antaa mun olla.
Oletan, että monikin on havainnut, kun olen ahdistunut ja panikoitunut. Mutta entä sitten? - pikkujuttuvaan
Ei mitään väliä. Yhdentekevää että näkyykö vai ei. Me saadaan olla erilaisia ja tuo nyt ei haittaa mitään. Kaduilla kulkee kaikenlaisia hönötiaisia eikä niistäkään kukaan välitä.
Mulla oli joskus tollasta ja se johtuikin verenpaineesta. Sain kevyen verenpaine lääkkeen ja koko homma oli sillä ohi. Nous vaan liian korkeeksi paine ja se ahdisti ja sitten alkoi "paniikki".
Oli helpotus kun löysin ongelman ytimen. Muuten kaikki sujuu nykyään normi elämänä.
Kysy lekurilta jotain kevyttä verenpainelääkitystä, joka vie niitä yläpaineita alas, niin ei kuule ahista ja on olo kun pululla, kun on saanut ruokaa masun täyteen = hyvä olo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn231475- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085