Pumppaatte sitä "moniosaajaa " Etelä Suomeen, kun valtion osuudet on käytetty.
Eiväthän ne sinne jää itikoiden syötäviksi.
vokki säppiin
20
132
Vastaukset
- Idioottienhommaa
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006000545.html
Nyt se on sitten tutkittu juttu....varmasti menee säppiin :D - banniapukkaa
https://brainstats.com/average-iq-by-country.html
Katsokaapa maapallon älykkyysosamääräkarttaa ja mistä alueelta meille näitä moniosaajia tulee.- Tottamaar
Serkusavioliitot ovat valitettavasti syynä tähän. Mutta selittääkö se afrikkalaisten ja lähi-itäläisten järjettömän väkivaltaisuuden ja sotimisen. Lisäksi nuo uskontoon hurahtaneet eivät kyllä ole penaalin terävimpiä. Tappaa vääräuskoinen, missä vain hänet näet. Ja mielistele ja valehtele hänelle, jos siitä on islamille hyötyä. Voi herranjestas.
- Niinnepisneksetmenee
Niinpä :D me otetaan massit ja te saatte jatkojalostamisen ilon!!! Kannattas varmaan muuttaa tänne maalaismaisemiin jos kaapunnissa ahistaa!!!
- Sanomapitsi
Hyvinhän on täällä mennyt, juuri saatu kotouttaminen hyvään vauhtiin ja pikkutytöt tutustutettu viriileihin uroksiin. Irakeista tulee vielä porotiloille hyviä isäntiä ja porotkin tykkäävät.
- Lokanpitsioot
Eikö niitä Irakinvävyjäkin ole kotoutunut ja ihan hyvin. Et taida olla tietoinen? Yllätyyyyys....muista, että Pudiksella 10 vuodessa on ehtinyt jo joku kotoutuakin. Kyllä sitä positiivista on ollut enemmän tähän mennessä, kuin negatiivista. Tietäisit kyllä, jos olisit Pudikselta.
- Poliittinenpäättäjä
Länkyttäkää ihan vapaasti mitä vaan mutta vokkia emme tule sulkemaan
- Lynxsinjäljetkohtierämaa
Poromiesten terävin kärki siinä yrittää länkyttää.
- Ihansamakuka
Ei yritä vaan puhuu asiaa!
- Luinjo
Ihansamakuka kirjoitti:
Ei yritä vaan puhuu asiaa!
”Islam-yhdestoista vitsaus”-kirja tulisi kaikkien suomalaisten lukea ...ja pian!
- Uuttavertapukkaa
Ihansamakuka kirjoitti:
Ei yritä vaan puhuu asiaa!
Ranskalainen virkamies: Islamistien ote siviiliväestöstä kasvaa Suomessa
Mitäs vapautta tämä on, katsos "kansalaisesta" juttu - Ei-sananvapautta
Luinjo kirjoitti:
”Islam-yhdestoista vitsaus”-kirja tulisi kaikkien suomalaisten lukea ...ja pian!
Luin ja olen jakanut eteenpäin. On jaettu eduskuntaankin kuulemma. Oli niin kuumaa kamaa, että Suomen kustantamot kieltäytyivät painamasta sitä. Ja moni kauppa veti myynnistä. Yksi rohkea sitten painoi ja ne myytiin loppuun. Lisäpainoksia otettu. Ps Huhtasaari luki otteita blogissaan, muut puolueet eivät ole kommentoineet.
- viliheinälisäätyy
sokeat putasjärviset jären valotomat
- Halipusi
No sulla on oikeus omiin mielipiteisiin, niin kuin muillakin. Että halihali pusi pusi sulle vaan <3
Silti Pudiksen vokki ei näistä asioista ole millään lailla vastuussa. Kuten ei vankilakaan vankiensa hommista tai Pudasjärven kaupunki yksilöiden tekemistä rikoksista. - lorujen-loppuaootellen
Suurin hyöty mitä näillä nyt pyörätää, on poliitisen ajatelun muutos ja parempaan, siinä putasen vok vääntäjät putoavat kontalleen passatujensa kanssa ja täysin tyhyjän päälle.
Putasen konsteilla on turhaa kuntaa rahoittaa ja näikkin vääristyneesti- - Ootsatusetä
Sitä ootellessa :D
- Pudasjärvenikiliikkuja
lorujen-loppuaootellen kirjoitti:
Suurin hyöty mitä näillä nyt pyörätää, on poliitisen ajatelun muutos ja parempaan, siinä putasen vok vääntäjät putoavat kontalleen passatujensa kanssa ja täysin tyhyjän päälle.
Putasen konsteilla on turhaa kuntaa rahoittaa ja näikkin vääristyneesti-Lukekaa myös Halla-ahon juttua Lieksan "ikiliikkujasta" Siellä se akka, joka sanoi, että maahantulijat ovat koulutettua väkeä, mutta paperit ovat hukkuneet Välimereen, ottaa somaleita 3 vuodeksi, jonka jälkeen ne muuttavat isompiin kaupunkeihin. Ja taas tulee 3 vuodeksi uus porukka. Lieksa elää valtiontuilla ja turviksilla.
- Eimitäänuutta
Pudasjärvenikiliikkuja kirjoitti:
Lukekaa myös Halla-ahon juttua Lieksan "ikiliikkujasta" Siellä se akka, joka sanoi, että maahantulijat ovat koulutettua väkeä, mutta paperit ovat hukkuneet Välimereen, ottaa somaleita 3 vuodeksi, jonka jälkeen ne muuttavat isompiin kaupunkeihin. Ja taas tulee 3 vuodeksi uus porukka. Lieksa elää valtiontuilla ja turviksilla.
Suurin osa suomen kunnista elää valtion tuella....
- hävitäjät-vinkuu
Joo muttei näin suomea tuhoten kuin putaset
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4123159Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,12319Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k732312Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll201960Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1771480Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel91333Sukupuolen merkitys elämässäsi?
Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el2011129Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne
niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,441052- 91959
Iltalehden evästeasetukset
No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee101892