Olis aika siistiä

tappaa itsensä ystävänpäivänä....<3
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Liian kliseistä.

1Äänestä

Siitähän riemu repeäisi, ei kannata.

1Äänestä

on tappaa huomion toivossa. Sitä ei kukaan välttämättä noteeraa mitenkään. Kannattaa vain hyväksyä elämän tosiasiat ja elää sen mukaan. Niinkö olet varmaan huomannut, niin ihmiset jatkavat vain elämäänsä. Ei tätä maailmaa voi pysäyttää jonkun itsemurha.

1Äänestä
  • Ei sen tarkoitus ole pysäyttääkkään vaan saada ajattelemaan... jos menen viiltämään kurkun auki kauppakeskukseen niin kyllä siinä hyvät sosiaalipornot saataisiin näille elämientuhoajille <3

    Äänestä

Kiitos ystävä kun ajatelet muidenkin viihtyvyyttä ja puhdistat itsesi pois ympäristöäsi saastuttamasta.

Älä kero aikeistasi kenellekkään ja tee se piilossa, jonne ei ainakaan pariin viikkoon tule ketään.

Äänestä

Kaikilla ihmisillä on tuollaista pientä masennusta ajoittain, mutta se menee sitten aina ohi.

Itse mietin ulkoilukelejä jo aamulla, kun pitäisi käydä eräässä kaupassa, pyöräilemässä ja hakemassa eräs tietty tuote. Viikonlopun aikana varmaankin pitää käydä sitten heittämässä "urheilulenkki".

1Äänestä
  • Niin palstan jututhan ovat kai, luulisin että ovat aika piristäviäkin, kun ihmiset kirjoittavat omilla mielihuvituksillaan erilaisia asioita.

    Äänestä

Aina jos tulee moisia ajatuksia mieleen, muistele lähimmäisiä minkälaista surua se heille aiheuttaisi. Tuskin olet niin paha ihminen, että heille pahaa tahtoisit? Ehkä elämä opettaa vastoinkäymisten kautta sinullekin jotain hyvää, pohdi ja funtsi asioita aina löytyy jotain hyvääkin joukosta, myönteiset asiat kantaa eteenpäin. Kaikki on kiinni siitä, minkälaisesta näkökulmasta haluat katsoa asioita.

1Äänestä

Kyllä se ennenpitkää itsarin tekee, ainakin vahingossa. Mutta turhaa tollasen pelastamiseen ja hoitamiseen on resursseja tuhlata.

Se tekee näytösluonteisia "itsemurhia" niin että se löytyy liian nopeasti ja saa sillä huomiota.

Kyllä ihmiselle kulu valinnanvapaus ja jos se itsarin haluaa tehdä niin tehkööt. Tehkööt vaikka hoitotestamentin, josssa kertoo että itsemurhayrityksensä jälkeen häntä ei saa pelastaa.
ODOTELLAAN VAAN EIKÄ PELASTETA.

Äänestä

Niin peleissäkin on sellainen, helposti unohtaa toiset asiat jos pelaa jotain.... ei ole kovin paljon kokemusta noista Sims-peleistä kyllä, erilaisia ja tuollaiset ovatkin tytöille suunnattuja.

Pojille suunnattu peli, vähän kuin joku Wolfenstein olisi: Mortyr, natsikomentaja Jurgen Mortyr -peli.

Äänestä
  • kemppi hitsauskonekin on jännä juttu

    Äänestä

Pois tuollaiset kirjoitukset! Minä olen ystäväsi ja minun ystävyyteeni voit luottaa. Se muuttaa ehkä muotoaan mutta se ei lopu.

Äänestä

Nyt ei kannata kuolla...
Jäät MATIN JA OLLIN varjoon..
Kukaan ei edes huomaa et kuolit...👍🤔☀️☘️

Äänestä

eikä ois, toisenakaan ajankohtana kenenkään......

1Äänestä

Älä puhu tuollaisia. Aina on ystäviä. Johtuuko siitä ettet jaksa kohdata heitä? Hyvää Ystävänpäivää🌹🌹🌹

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuolemaonainutystäväni kirjoitti:

tappaa itsensä ystävänpäivänä....<3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu