Taas eilen valkoinen mopoauto blondityttö ratissa veti Tupurin S-Marketin ympyrässä edelläajavan auton eteen tosi törkeesti. Koittakaas vähän niitä isin ja äidin pikkumussukoita opettaa huomioimaan muitakin liikenteessä, sattuu pahasti kun auto ja mussukan 10000 e maksava laskuituloota törmäävät
Vastaukset 6
- Toinenautoilija
Bassot täysillä ja minä yksin liikenteessä, sillä asenteellahan nuo ajelee ja nyt pitäisi vielä saada kortti noihin autoihin joissa nopeus rajoitettu. Pitäisi hiukan asenteita muuttaa ennekuin tollasia mussukoita liikenteeseen muiden joukkoon (ei isin maksut auta kun kolisee kunnolla) mutta eihän nyt meidän mussukka väärässä voi olla
- Volvo240
Panssarivaunut niin ei tule vahinkoa. Kyllä semmoiset pitäisi olla, kun liikenne terroristeja on ja rattijuoppoja ja pahasti aivovammaisiakin ratissa tuolla. Myös nuoret voi hurjastella ja sitten vahinkoja tulla.
- Pojan.nulikka
Tarkoitatko sitä söpöliinii mikä hurjastelee mikä on kai dondi
Ei todellakaan tarvitse ajokortin myötämisen ikää alentaa.
Ajattelematon ehdotus. Nuori on nuori ja nuoruus ja hulluus ovat aina kulkeneet käsi kädessä. Kaikinpuolin järkevä nuori voi nuoruuden innolla tehdä järjettömiä juttuja joskus. Ja se yksi kerta riittää.
Onhan meissä vanhemmissakin näitä aivan tarpeeksi ei sillä.- PisteetTytölle
Pisteet tytölle.
On ajanut edellä ajavan auton eteen ja vielä ympyrässä, sekä ollen blondi.
Kannattais kysästä pääsiskö Kimin oppiin ekaks naispuoliseksi mailmanmestariksi. - Kevytautohuijaus
Bernerin paska yrittää veilä aada 15-vuotiaille oikeuden ajaa minimaalisella ajo-opetuksella normaalin auton näköisiä, nopeusrajoitettuja "kevytautoja". Autokauppiaiden asialla taas kerran tämä kepulaiseksi naamioitunut roistokapitalisti.
Mopoauto erottuu liikenteessä selvästi, ja sitä osaavat muut varoa. "Kevytauto" ei erotu muista, joten kuskien kokemattomuutta, kypsymättömyyttä ja asennevammaisuutta ei voi ennakoida auton ulkonäön perusteella.
Uuuden ajoneuvoluokan nimitys "kevytauto" on pelkkää hämäystä. "Kevytauto" ei ole yhtään sen kevyempi kuin nopeusrajoittamaton malli. Törmäys- ja päälleajotilanteissa tekee ihan yhtäå pahaa jälkeä.
Maksiminopeus 60km/h merkitsee sitä, että hankaliimmissa ja monimutkaisimmmissa liikennetilanteissa kaupunkioloissa nämä 15-vuotiaat tumpelot voivat ajella muun liikenteen seassa töpeksimässä erottumatta mitenkään muista.
Maantiellä ja motarilla nopeuden rajoittaminen tuntuu vain kiusanteolta, joten houkutus auton "virittämiseen" rajoitus purkamalla on iso.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3511031- 69711
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et36619- 39557
- 39532
- 63523
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht318491- 74458
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22449Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19441