Vaikutat muhun noin. En ymmärrä. Mikä sussa on niin erilaista kuin muissa.. tiedän vain sen ettei se ole meille kummallekaan hyväksi.
Miks ihmeessä
Niinsaamarinihana
13<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei semmosta pysty määrittämään, samaa varmaan ihmettelee monet. Tuntemuksiin pitäis vaan luottaa. Nää on nää rakkausjutukin sellasia, että ainakin ihan tyhmää perustella, että vaikka lasten edun tms.vuoksi jää suhteeseen, ei noilla asioilla oo paskaakaan väliä. Kaikille vinkki:ajatelkaa vaan omaa itteänne, muiden onnellisuudelle ei tosiaankaan voi tehdä mitään.
Se ihminen saisi mut tekemään vaan, koska hänen kohdalla mulla putoaa kaikki suojamuurit ja estot. Kiehtovaa ja pelottavaa. Rakkautta tässä en näe, missään vaiheessa, se on jotain muuta mitä en ole ennen kohdannut. Katse riittää, sormen koukistus ja seuraan minne vaan.
Se on vain riippuvuutta ja sellainen on sairautta.
riippuvuutta ole, vaan tie seitsemänteen taivaaseen.
Kyllä on, et vain itse sitä tajua, kun olet koukussa kuin huumeeseen, etkä osaa myöntää riippuvuuttasi.
Se on sitten sitä rakkautta jota uskalla myöntää itselleen. Eipä se helppoa ole jos tunteet ovat vahvoja ja yllätänyt voimakkuudellaan!
Entä jos se riippuvuus on molemminpuolista?
Täällä kouhkataan hirveesti riippuvuudesta, vaikka asiantuntijoiden mukaan meidän suomalaisten yks suurimpia ongelmia suhteiden muodostamisessa ja suhteissa on riippumattomuus. Suomalainen pärjää sisulla (itekin hiukka kipeenä aion kyllä nyt lähtee liikkumaan, en tiiä onko järkevää) ja ihan itte. Aidossa rakkaudessa kuulemma täytyy olla myös riippuvuutta, joka on toki pelottavaakin.
Olen sitten riippuvainen. Kestän sitten aikanaan vierotusoireet. Teen mitä vaan.
Olen vain niin pierupylly.
Miten niin ei ole hyväksi? Se juuri on hyväksi!
Niin kauan se ei ole hyväksi, kun emme voi olla yhteysissä.
Missä tilanteissa tuo ilmenee?