Halla-aho LOISTI ykkösaamussa

Jokainen joka kuunteli Jussi Halla-ahon erimomaisia ajatuksia aamulla tv:stä äänestänee varmasti perussuomalaisia vaaleissa.

Niin vakuuttava Halla-aho oli. Hän ajattelee meitä suomalaisia.
150154
9Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 150

Vanhimmat

"PErussuomalaisilla ei ole yhtään jalkaa hallituksessa"

2Äänestä

  • Tosi sekava tyyppi tuo persu, ei jatkoon!

    1Äänestä

  • miksi halla-aho ei vastusta eu.a, josta matulaumat vapaasti maahan vaeltaa.. ske

    Äänestä

  • hirveääkatsottavaa kirjoitti:

    Tosi sekava tyyppi tuo persu, ei jatkoon!

    Vika ei ollu tyypissä vaan sinun mangnetofooni vaan ei ota vastaan,yritä tehä sille jotain,koita vaikka paukauttaa sitä seinään!

    1Äänestä

Onhan siinä sujuvuutta, ja ajatus koko ajan mukana. Jos jokainen politiikko vastaisi ajatuksella, niin saataisiin paljon paremmin selvä, mitä mieltä he oikeasti ovat asioista.

3Äänestä
  • En tiedä, mutta jos olisin Halla-aho niin nyt hävettäisi

    1Äänestä

Sönkötti, sopotti ja nieleskeli eikä esittänyt mitään järkevä. Pelkkä hupiukko! Hyvät kansalaiset muistattehan äänestää Vasemmistoliittoa tai Vihreitä. He ovat hyvinvoinnin ja pienen ihmisen asialla.

2Äänestä
  • Eli tarkoitin ovat mamu-muslimien asialla.

    3Äänestä

  • ei.jatkoon kirjoitti:

    Eli tarkoitin ovat mamu-muslimien asialla.

    Älkää hyvät ihmiset äänestäkö Vasemmitoa, vihreitä, Kokoomusta, Keskustaa, Sdp tä ja sinisiä.

    Äänestäkää mieluiten persuja syy lyötyy alla olevalta linkin videosta.

    https://youtu.be/_MO6TGeQDqk

    4Äänestä

  • Numero6 kirjoitti:

    Älkää hyvät ihmiset äänestäkö Vasemmitoa, vihreitä, Kokoomusta, Keskustaa, Sdp tä ja sinisiä.

    Äänestäkää mieluiten persuja syy lyötyy alla olevalta linkin videosta.

    https://youtu.be/_MO6TGeQDqk

    Nykyinen vasemmistolitto on elintasosurffareiden asialla.

    1Äänestä

  • Numero6 kirjoitti:

    Älkää hyvät ihmiset äänestäkö Vasemmitoa, vihreitä, Kokoomusta, Keskustaa, Sdp tä ja sinisiä.

    Äänestäkää mieluiten persuja syy lyötyy alla olevalta linkin videosta.

    https://youtu.be/_MO6TGeQDqk

    Persut olivat hiljaa hallituksessa kun matut tulivat, ne 35 000 joukkoraiskaajaa ja potentiaalisia terroristeja. Halla-aho sanoi vielä 2017, että on täysin hallituksen takana.

    Suorademokratia edelleenkin.

    Äänestä

Kieltämättä Halla-ahon esiintyminen oli rauhallista ja asiallista, hyvin oli lukematkin hallussa. Ja ihme kyllä tällä kertaa hän sai puhua rauhassa, ilman että toimittaja jatkuvasti keskeyttää.

Ehkä se median demonisointi Halla-ahoa kohtaan, alkaa jo loppumaan.

7Äänestä
  • Pelkäsin , että tuleeko tästäkin uusi räävitön "Hintikka"huutaminen jollaisen näin Laura Huhtasaaren kohdalla, mutta ei nyt toimittaja antoi Halla-ahon puhua. Siitä voisi kiittää toimittajaa. Halla-aho sai perustella asiansa ,minkä vuoksi äänestäjien luottamus vain kasvoi ennestään jo korkeaan arvostukseen.

    4Äänestä

Aika vaikea näin entisenä vihreänä olla äänestämättä Halla-ahoa vaaleissa.

4Äänestä
  • Ja tämä vasemmistolainen on samaa miltä kanssasi! Ps: ex vasemmistolainen.

    1Äänestä

  • Jaa että uusi populismi jytky ja persu kökkäre hallitus taas. Pakkaan jo kamoja.

    Äänestä

  • Lapsetensin kirjoitti:

    Ja tämä vasemmistolainen on samaa miltä kanssasi! Ps: ex vasemmistolainen.

    Hävettää myöntää äänestäneeni joskus KOK! Nyt ilman muuta PS!

    1Äänestä

Erinomainen oli. Hänessä ei ole pyrkyryyttä edustustehtäviin vaan vastuuntuntoa hoitaa ja vaikuttaa asioihin. Hänen laita Suomi tarvitsee nyt ja tulevaisuudessa. Kun vertaa hallituksen porukkaan niin ero on kuin yöllä ja päivällä. Ei ole ihme, ettei Halla-ahoa kelpuutettu minä, minä, minulle SOS porukkaan. Lahjomaton ja lahjotussa porukassa ei käy.

4Äänestä

Kiinnostuu itsekin politiikasta, kun kuulee järjen ääntä, suorastaan mestarillista.

4Äänestä
  • Tuollaista asiallista ja johdonmukaista puhumista on hyvin kehittävää ja avartavaa kuunnella.

    3Äänestä

kyllä ylen toimittaja oli nyt jo fiksu.ja niinhän se pitää.minulta ääni.suomen lasten äitinä .

2Äänestä
  • Kiitos Kirsi kun annoit puhua keskeyttämättä, piteet sinulle.

    2Äänestä

  • everet- kirjoitti:

    Kiitos Kirsi kun annoit puhua keskeyttämättä, piteet sinulle.

    Hän ei uskaltanut alkaa räyhäämään, koska tietää että kansa närkästyisi siitä. Näin vaalien alla voisi persut saada siitä lisää löylyä. Sitä ei vihervasuri yle missään nimessä halua.

    1Äänestä

Hyvä haastattelu. Halla.aholta totutun järkevää ja asiallista argumentointia mm. ilmastoasioista.
Sai varmasti lisää äänestäjiä perussuomalaisille.

5Äänestä

Ihmeen hyvä oli, täytyy myöntää.

5Äänestä

PS pelko on viisauden alku.

Äänestä
  • Vaikutus on kuin poliisilla. Pelkällä läsnäolollaan se saa aikaan kuria ja järjestystä.

    2Äänestä

Ei mitään tympäisevää liturgiaa, vaan pelkkää asiaa.

5Äänestä
  • Mys ylen toimittaja käyttäytyi nyt asiallisesti.

    5Äänestä

  • 45o99 kirjoitti:

    Mys ylen toimittaja käyttäytyi nyt asiallisesti.

    50 vuotta siihen meni. Mutta parempi myöhään kuin ei milloinkaan hyvä käytös myös ylessä.

    1Äänestä

Kokoomus ja keskusta menettää seuraavissa vaaleissa ääniä. Mitäs loivat lastenraiskauksia, terrori-iskuja, kikyä, työttömien, lasten, eläkeläisten, eläinten, normaalien ihmisten aseman heikennyksiä Suomalaisessa yhteiskunnassa. Ja miljardien kulut laittomien siirtolaisten hyysäämisestä.

Halla-aho osaa selkeästi perustella kantansa ja tuo asiansa ymmärrettävästi esille faktoineen.

5Äänestä

Kuuntelin kiinnostuneena, koska olen todennäköisesti antamassa ääneni PS:lle. Pitää vaan saada vahvistusta ja sitähän tuli taas.
Olen onneton aiemmin äänestänyt keskustaa, kokoomusta ja viimeksi jopa vihreitä, joihin kaikkiin olen saanut pettyä. PS on nyt viimeinen toivoni. Sitten ei enää löydy vaihtoehtoa. SDP yms eivät tule kysymykseenkään.

4Äänestä
  • Samoilla linjoilla minäkin.

    4Äänestä

  • Jokainen, joka katsoi haastattelun ymmärtää, että Halla-aho on älyllisesti aivan toista luokkaa, kuin eduskunnassa möykkäävät vasemmistovihreät
    Persut tulevat saamaan tuplajytkyn!!!

    3Äänestä

Oikein otti korviin, kun Halla-aho kehui oman edun menevän aina puolueen edun edelle.

1Äänestä
  • Missä kohtaa hän niin sanoi?

    1Äänestä

  • Mitähän ohjelmaa katoit?

    1Äänestä

  • Hahah, hän tarkoitti Sinisiin loikkanneita, mutta fiksuna ihmisenä ei maininnut ketään nimeltä. Tarkoitti tietysti Soinia.

    Olipas mukavaa ja fiksua jutustelua, molemmin puolin! Toimittajalle ja Jussille molemmille pisteet, näin sitä pitää toimia. Halla-aho pystyi perustelemaan jälleen kaiken kertakaikkiaan hienosti, toimittajakin joutui nyökyttelemään ja sanoipa kerran, että "ymmärrän.."

    3Äänestä

Hieman medianedustaja yritti jongleerata ilmastonmuutoksella, mutta Halla-aho perusteli kantansa loistavasti ja toimittaja jäi temppuilunsa ansaan.

Oikein sydäntä lämmitti, kun Halla-aho niin rauhallisesti ja kiihkoilematta totesi, että siellä ne oman edun tavoittelijoiden, äänestäjänsä pettäneiden ex-perussuomalaisten jalat ovat hallituksessa...

Median edustaja vielä hiukan yritti vetää rasismikorttia esiin Perussuomalaisten nuorten muutaman höttäpään ulostuloista, vaikkei nuorten ry kuulu Halla-ahon vastuulle. Noiden ääriajattelijoiden ruotuun palauttaminen tai erottaminen kuuluu yhdistyksille, ei Halla-aholle. Tyypillinen esimerkki siitä, kun ei ole mitään mustamaalattavaa niin yritetään tekaista edes jotain (vai kyseleekö medianedustaja Orpolta kokoomusnuori Romppaisesta touhuista tai Anderssonilta ja Haavistolta nuorjäsentensä osallistumisesta väkivaltaiseen Hampurin G20-kokouksen mielenosoitukseen ?)

Medianedustaja voisi vaivautua kysymään puolueiden paikallisten nuorten yhdistysten puheenjohtajilta heidän jäsenistönsä toilailuista - jos on jaksamista ja halua, ellei sitten kyseessä ole halpamainen vaalivaikuttaminen

1Äänestä

Halla-ahon esiintyminen oli rauhallista ja hyvinkin asiallista - jännityksellä odotankin sinisten Simon Elon vastaavaa esiintymistä! Pystyykö S. Elo yhtään parempaan ulosantiin kuin Eduskunnan kyselytuneilla, joissa Elon puheet ovat aina olleet pelkästään toisten puolueiden haukkumista ja perustelmattomia heittoja.

3Äänestä

Heikelin+ammattitoidottomuutta+tai+tarkoitushakuisuutta+osoittivat+kysymykset+hiililestä+luopumisen+kalleudesta+sekä+metsä-+ja+teknologiateollisuuden+sitoutumisesta+1,5%+päästötavoiteeseen.+Heikel+oli+tarkistanut+asian+Helsingin+energialta,+joka+oli+vastannut,+että+ei+vaikutusta,+koska+sähkömarkkinat+määräävät+hinnat.+Vastaus+oli+puppua.+Vuosikymmenen+Hki+energia+on+vastustanut+hiilivoimasta+luopumista+sen+kalleuden+vuoksi+mm+uusien+investointien+vuoksi.+Kai+HKin+vastaaja+huomio,+että+investoinnit+maksaa+ja+energialaitoksen+tuotto+ja+tilitykset+Hkin+kaupungille+pienenevät+vai+mistä+he+taikovat+varat+kalliimpaan+polttoaineeseen+ja+investonteihin.+Metsä+ja+teknologian+teollisuuden+antamat+vastaukset+ovat+puppua+myös.+Ei+kai+ne+voi+vastata,+ettemme+sitoudu+sovittuihin+päästöihin.+Ko+henkilöt+olisivat+olleet+saman+tien+kortistossa+jos+olisivat+vastanneet,+että+eivät+sitoudu.+On+selvää+tosiasia,+että+teollisuuta+ja+tuotantoa+on+siirtynyt+kolmansiin+maihin+Suomen+tiukkojen+päästörajoitusten+vuoksi.+Heikeli+vedätti+Helsingin+Energian+ja+metsä+ja-+teknologianteollisuuden+tiedottajat.+Asiat+pitää+kysyä+puoluettomilta+lähteiltä,+ei+asian+osaisilta,+jotka+eivät+voi+julkisesti+kiistää+työpaikkansa+menettämisen+uhalla+edes+tosiasioita.

1Äänestä

Suurin uutinen oli se, että haastattelussa paljastui ettei Halla-aho ole edes suomalainen, vaan puolihurri. Hän ei siis persujen uuden sukupolven mukaisen etnonationalismin mukaan ole siis lainkaan suomalainen, vaan pelkästään Suomen kansalainen, hurri-sukujuurtensa perusteella.

Huvittavintahan tässä on se, että miten voi ei-suomalainen johtaa perusSUOMALAISIA?

Äänestä
  • Siinäpä kokkareelle pähkinä purtavaksi.

    1Äänestä

  • Kuulepa koomikko. Joko et ymmärtänyt kuulemaasi tai sitten et vaan keksinyt mitään muuta sanottavaa Halla-ahon mainiosta haastattelusta ja ymmärtäähän sen, koska jokainen näki Ykkösaamussa kuinka upea suomalainen ja suomalaisten etuja ajava poliitikko Halla-aho on =)

    3Äänestä

  • Kaikki suomalaiset ovat maahanmuuttajien jälkeläisiä, ei täällä ketään asunut silloin, kun maa oli vielä tyhjä. Revi siitä!

    2Äänestä

  • Hänessä on eniten suomalaista verta, koska pappa taitaa olla ruotsalaisia verta. Minulle on se ja sama mitä etnisyyttä joku on, kunhan puolustaa Suomea. Eikö se ole tärkein asia? Äläkä sönkötä että hän ei puolusta Suomea. Mitään muuta ei juuri tuo puheissaan esille kuin oman kansan puolustamista. Muut puolueet eivät edes puhu kansamme puolesta vaan monikulttuurisuuden.

    2Äänestä

  • Mutkumutku ja höpöhöpö.

    Nykykäsityksen mukaan hurri-sana kuvaa ruotsia kotikielenään puhuvaa suomalaista silloin, kun ruotsalainen ruotsia kotikielenään puhuva tai suomenkielinen (vaikkakin koulussa ruotsia opiskellut) ei ymmärrä häntä, joten nimitys tulee mahdollisesti sanonnoista ”hur, huru” ja ”hör du”, (murteellisesti) hörru.

    Miten hurri-väittämäsi mielestäsi sopii Halla-ahoon?

    1Äänestä

Halla-aho elää niin, niin pienessä maailmassa, etten yhtään ihmettele hallituskumppanin puutetta.

Äänestä
  • Elävät kalat uivat vastavirtaa, kuolleet menevät virran mukana.

    1Äänestä

Juutalaistaustainen Halla-aho on Soroksen salainen agentti.

Äänestä
  • On tuokin väite. Pöh sanon minä.

    1Äänestä

Alkaa ilmeisesti toimittaja Kirsi Heikelkin tulla järkiinsä,kerrankin sai Halla-aho puhua
rauhassa.

1Äänestä

Ei tuo minun mielestäni loistanut.

Äänestä

Halla-Aho vastasi joka asiaan ammattitaidolla,ei provosoidu,nyt tiedän ketä äänestän.

2Äänestä

Katsoin nauhoitukselta tuo Halla-ahon esiintymisen ja se mykisti, niin hyvä hän oli. Minäkin luulin pitkään että kyseessä jokin hörhö, kun mediat, erityisesti verorahoilla pyöritettävä yle demonisoi häntä.

Siinä on suomen tulavaisuus.

3Äänestä

Hänen puheistaan tuli selväksi, että äänestäjät/puolue ovat tärkein elementti , sekä puolueen vaaliohjelma, sekä sen noudattaminen, se ei ole hänen aikanaan kaupan, viittasi sinisten hillovirkoihin, jotka saivat pettämällä puolueen äänestäjät, siirtymällä keskustan/kokoomuksen puolueohjelman tukijoiksi.

1Äänestä
  • Kävihän Halla-ahokin kertomassa Perussuomalaisten hajottua, että he ovat valmiit noudattamaan hallitusohjelmaa. Olivat täysin sitoutuneita sote-uudistukseen, maakuntauudistukseen jne. Yhdessähän se hallitusohjelma oli sorvattukin.

    Äänestä

  • sisällöstä ei oltu silloin vielä sovittu pahvi

    1Äänestä

Halla-aho on kuin Paasikivi, Mannerheim ja Kekkonen samassa paketissa.

2Äänestä
  • Minunmielestäni siinä on bentsojen väärinkäyttö ja vaikea paniikkihäiriö samassa paketissa.

    Äänestä

Voi kun vaalit tulisi pian. Jokainen turvapaikanhakijan lasten joukkoraiskaus on mahdollista siihen asti.

2Äänestä

Jopa kerrankin saa lukea 24:ssa kehuvia kommentteja. Persut olivat jo sormet liipasimella valmiina ylistämään Mestariaan ennen ohjelmaa. Ei voi kuvitella ällöttävämpää nuoleskelua kuin mitä persut tekee. Onneksi en ikinä voisi äänestää persuja juuri sen takia, että he eivät käytä omia aivojaan vaan vaipuvat polvilleen kun Jussi aukaisee suunsa.

Äänestä
  • Minusta tätä on oikeastaan kiinnostavaa seurata. Vielä on tuoreessa muistissa, kun Soinista kirjoitettiin tällaisia ketjuja ja iloittiin siitä, miten kohta tulee jytky ja Suomi pelastuu. Soinin kannatus oli suhteellisen vankkaa vielä alkukesästä 2017.

    "Enemmistö perussuomalaisista haluaa, että puolueen väistyvä puheenjohtaja Timo Soini saa jatkaa ulkoministerinä vaalikauden loppuun asti. Asia selviää Lännen Median laajasta kyselystä, jossa Soinin jatkoon ulkoministerinä otti kantaa 325 perussuomalaista. Vastaajista 58 prosenttia haluaa Soinin jatkavan."

    Hallituksessakin haluttiin jatkaa.

    "Puolueen hallitusjatkon kannalla on peräti 78 prosenttia perussuomalaisista."

    https://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/3537909/LMkysely Perussuomalaiset haluavat Soinin jatkavan ulkoministerina Hallaaho ei ehka pysty erottamaan Soinia

    Sitten tapahtui, mitä tapahtui, ja nythän Soini on lähinnä kirosana ja pitää muistaa mainita, että Perussuomalaisten kannattajakunnan äänillä hallitukseen päässeillä nykyisillä Sinisillä ei ole mitään tekemistä Perussuomalaisten kanssa.

    Nähtäväksi jää, miten jatkossa käy, jos Halla-ahonkin Perussuomalaiset jossakin vaiheessa istuvat hallituksessa.

    Saahan sitä ihmistä ihailla, ei siinä mitään väärää ole.

    1Äänestä

Ajatelkaa Halla-ahon suomea. Rikollisuus vähenee, turvapaikanhakijat laitetaan leireille odottamaan päätöksiä ja kielteisen päätöksen saaneet vankilassa, kunnes kotimaa alkaa kiinnostamaan. Jokainen saa syödä lihaa päivittäin, yksityisautoilun demonisointi loppuu jne jne.

3Äänestä
  • Tuohan olisi ihan katastrofi - suvakin mielestä ainakin.

    1Äänestä

Kokoomuslaisetkin+kyllästyneet+siihen+että+väkivalta/rattijuoppo+tuomion+saanut+Vapaavuori+on+naamansa+vääntelijä+Sinnepäinmäen+talutusnuorassa.Siksi+34%+on+siirtymässä+perussuomalaisten+leiriin,+eli+oikeaan+kokoomukseen.

1Äänestä

Emme halua elää vihreiden kontrollissa.

2Äänestä

Asia on loppuun käsitelty, kukaan ei äänestä persuja!

Äänestä
  • Sinähän et sitä päätä.

    1Äänestä

  • Enemmistö päättää ja persut saa mennä sinne mihin ei päivä paista.

    Äänestä

Perussuomalaisilla erittäin suuret mahdollisuudet nousta suurimmaksi puolueeksi, jos suomalaiset haluavat säilyttää sen suomen, jonka ansaitsemme.

5Äänestä
  • Sinä et ansaitse mitään me muut ansaitsemme.

    Äänestä

Halla-aho esiintyi kyllä hyvin. Minä olen aina äänestänyt puoluerajojen yli, sitä joka lupaa haluamiani asioita toteuttaa. Aina on joutunut pettymään, Esko Aho taisi olla ainut keneen en Kekkosen jälkeen ole pettynyt. Äänestän tällä kertaa perussuomalaisia, Halla-aho ei ole pyrkyri, puhuu rehellisesti, toivottavasti politiikka ei korruptoi. Kertakaikkisen hieno esiintyminen, etenkin pidin siitä kuinka Terho-Elo-Soini saatiin pois puolueesta.

5Äänestä

loistava ykkösaamu.. SIITÄ ON TEHTÄVÄ VIDEO JA LISÄTTÄVÄ SE PAKOLLISEEN LUKUAINEEKSI KOULUIHIN !

5Äänestä

Ja kaikki suomalaiset pakotetaan ylistämään Mestari Jussi I:stä niin kuin Pohjois-Koreassa. Joka päivä aloitamme kehumalla Mestarin ja persujen ylivoimaisuutta muihin suomalaisiin, meihin tavallisiin rassukoihin, verrattuna.

Äänestä
  • turha hapenkuluttaja vinkuu kun persuilla menee lujaa,,ja jussi on king-

    2Äänestä

Miksi siitä tulee aina niin vahvasti mieleen Taru sormusten herrasta Klonkku kun näkee tuon telkkarissa?

Äänestä

Loistava vertaus, olinkin juuri miettinyt, ketä hän muistuttaa.

Äänestä

Halla-aho yritti pestä persujen kädet ja siirtää vastuun ainoastaan sinisille, persujen hallituksessa tekemistä monista leikkauksista ja kansan kurjistamisesta. Aivan kuin persupuolueen hallitusaikaa leikkauspäätöksineen ei olisi ollutkaan. Pitääkö se äänestäjiä ihan tyhminä vai mikä tuon pelleilyn takana on? Kyllä niissä äänestyksissä nykyisetkin persut painoivat sitä vähäosaisilta leikkausten puolesta äänestävää nappia jokainen ihan itse.

1Äänestä
  • Tyypillistä persuilta. Vastuu siirretään joka asiassa aina muille.

    1Äänestä

  • Totuushan on, että silloinen persujen johto eli nykyiset siniset pettivät persujen äänestäjät hallitusneuvotteluissa. Petoksen johdosta heidät äänestettiin puoluekokouksessa ulos puoleen johdosta, jolloin he näsien ja kepun siunauksella perustivat uuden puolueen säilytääkseen hillotolppansa. Nykyiset persut eivät ole heistä vastuussa muuten kuin että tuntevat tulleensa aikanaan petetyiksi luottaessan aidosti pettureihin. Persujen onneksi petturit ovat nyt sinisissä.

    2Äänestä

  • Halla-aho sentään kuitenkin ensin puoliksi myönsi, että perussuomalaisten ennen vaaleja antamat vaalilupaukset petettiin järjestään kaikki, mutta sitten kuitenkin populistisesti sortui syyttämään siitä ainoastaan sinisiä.

    Äänestä

  • Funlandiankansalainen kirjoitti:

    Totuushan on, että silloinen persujen johto eli nykyiset siniset pettivät persujen äänestäjät hallitusneuvotteluissa. Petoksen johdosta heidät äänestettiin puoluekokouksessa ulos puoleen johdosta, jolloin he näsien ja kepun siunauksella perustivat uuden puolueen säilytääkseen hillotolppansa. Nykyiset persut eivät ole heistä vastuussa muuten kuin että tuntevat tulleensa aikanaan petetyiksi luottaessan aidosti pettureihin. Persujen onneksi petturit ovat nyt sinisissä.

    Miksi sitten nykyiset persut äänestivät kaikkien leikkausten puolesta, jos muka olivat niitä vastaan? Miksi eivät äänestäneet niitä vastaan?

    Äänestä

  • Funlandiankansalainen kirjoitti:

    Totuushan on, että silloinen persujen johto eli nykyiset siniset pettivät persujen äänestäjät hallitusneuvotteluissa. Petoksen johdosta heidät äänestettiin puoluekokouksessa ulos puoleen johdosta, jolloin he näsien ja kepun siunauksella perustivat uuden puolueen säilytääkseen hillotolppansa. Nykyiset persut eivät ole heistä vastuussa muuten kuin että tuntevat tulleensa aikanaan petetyiksi luottaessan aidosti pettureihin. Persujen onneksi petturit ovat nyt sinisissä.

    Jos tuo on totuus, niin miksi se sama hallitusohjelma kuitenkin kelpasi myös Halla-aholle?

    Äänestä

  • Kylläpä nyt tuli taas kunnon ”ripulointia”! Yrittäisit olla edes uskottava .....

    Äänestä

  • ihanoikeastinyt kirjoitti:

    Kylläpä nyt tuli taas kunnon ”ripulointia”! Yrittäisit olla edes uskottava .....

    Totuus sattuu eikä pala tulessakaan. Nykyiset persut olivat yhtä innolla leikkaamassa vähäosaisilta kuin kepu ja kokoomuskin, vaikka nyt, juuri ennen vaaleja, yrittävätkin olla vähäosaisten parhaita kavereita. Ei mene läpi. Ei jatkoon.

    1Äänestä

  • fhkffwtyjet kirjoitti:

    Totuus sattuu eikä pala tulessakaan. Nykyiset persut olivat yhtä innolla leikkaamassa vähäosaisilta kuin kepu ja kokoomuskin, vaikka nyt, juuri ennen vaaleja, yrittävätkin olla vähäosaisten parhaita kavereita. Ei mene läpi. Ei jatkoon.

    Älä nyt viitsi, kuka se painoi 1,2 miljoonaa takaisin kodittomien ja tukea tarvitsijoiden tukeen. Jos en väärin muista niin 1,2 miljoonaa. Kerro juttuja ....

    Äänestä

punavihreät duunarin viholliset liputtavat teollisuuden ulos, onneksi Jussi pistää kampoihin

2Äänestä

Ilmaston muutos on globalistien syytä, ei suomalaisten. Hakataan maapallon keuhkot etelä-amerikasta laidunmaiksi metaania piereskeleville naudoille ja laivataan naudat pakastettuna eurooppaan maailman saastuttavimmilla laivoilla. Mm. LIDL myy tätä brassinautaa ja väittää olevansa vastuullinen.

Äänestä
  • Kunhan on halpaa. Tarvii joko asianmukaisen terveydenhuollon ja kuntoutuksen, että pääsis töihin tai tukien runsaan nostamisen, että minä mitään muuta ostan kuin halvinta mahdollista lidlistä. Ei viitsi nälkää nähdä ilmaston eteen.

    Äänestä

Hyvää ja asiallista tekstiä Halla-aholta.
Mieluummin äänestän Halla-ahoa kuin pikkutyttöjen joukkoraiskaajia puolustelevia vihervasureita.

3Äänestä

Hiukan väsynyt ja jännittynyt tosin näytti olevan mutta filippiineiltä roudattavista hoitajista latoi kyllä ihan suoraan jopa päin pläsiä onnettoman maan nyky-pelle-päättäjiä tuo Halla-Aho.

1Äänestä

Oli pakko katsoa esiintyminen uudestaan, niin paljon asiaa Jussi kertoi.

3Äänestä

Todella älykäs , ei mikään tuuliviiri eikä pelle. Ääni persuille ehdottomasti . on nähty mitä nykyinen hallitus sai aikaan sekasotkua ja mielipahaa omille kansalaisillle , ällöttävää ..

3Äänestä

Onneksi enää 2 kk vaaleihin

Äänestä

Halla-aho onneksi jaksaa aina muistuttaa haittamaahanmuutosta, jota turvapaikanhakijat pääsääntöisesti edustavat. Itse suomeen tulevat kouluttautuneet länsimaalaiset maahanmuuttajat ovat tervetulleita.

3Äänestä

Kokoomus taas haluaa matalapalkka työläisiä ja toivoo saavansa niitä turvapaikanhakijoista.

2Äänestä

Kiinnittäkää huomio peukutuksiin videossa. Ne ovat Jussin puolella murskaavasti.

3Äänestä

Missä videossa?

Äänestä

Pakko myönstää, että Halla-aohsta on tullut ylivoimaisesti suomen pätevin poliitikko. Valtava suosio ei siis ihme.

4Äänestä

Halla-aho ei halua suomeen halpaa filippiiniläisten hoitajien hyväksi käyttöä, toisin kuin sinisten Soini.

3Äänestä

Missähän Jussin näkisi livenä.

Äänestä

Perussuomalaiset ovat olleet todella huolissaan Oulussa tapahtuneista lasten joukkoraiskauksista. PS on vuosia vaatinut tiukkaa maahanmuutto politiikkaa. Miksi muuten ylläpito poista kaikki viittaukset Oulun joukkoraiskauksiin? Miksi ylläpito haluaa pimittää asiaa?

4Äänestä

Ylläpito yrittää toimia kuin valtamedia on toiminut. Yrittää pimittää maahanmuuttajien rikoksia.Oulun tapausta edes media ei kehdannut pimittää.

3Äänestä
  • Ylläpito poistaa myös kirjoitukset, joissa esiintyy parta-alkuinen sana.

    2Äänestä

Odotan jo kieli pitkällä valikeskusteluja joita Halla-aho tulee dominoimaan. Toimittajat tuttuun tyyliin tietenkin yrittää antaa minimaalisen vähän puheaikaa Halla-aholle.

2Äänestä

Onko Oulussa taas tapahtunut viikonloppuna?

1Äänestä

yksi suuri pulma on vaalien rehellisyys on kyseenalainen .
ennakko äänet laitetaan muovipussiin niillehän voi tehdä mitä haluaa.

laittakaa rehelliset vaalivalvojat paikalle sinetöidä laatikot.

1Äänestä

Parasta nykyisessä perussuomalaisissa on se, että Soini ja muut puolueen pettääneet ovat poissa ja joutuvat todistamaan suurinta jytkyä vaaleissa.

4Äänestä

Hyvä haastattelu, kertoi paljon Jussin persoonasta. Halla-aho on rehellinen ja äärimmäisen fiksu poliitikko, joka osaa perustella kantansa ärsyttävän loistavasti. (Suvakkien mielestä siis.)

3Äänestä
  • Jusu sanoo rehellisesti vaikkapa lastensa lukumäärän -heti kun katsomosta vähän vinkattiin ateistille...

    2Äänestä

  • Kertoo vain siitä, että on kysytty mies myös naisten keskuudessa.

    3Äänestä

Halla-ahon lauantai aamun esiintymisestä on tullut ilmiö. Kiitos Yle.

3Äänestä

voittajan on hyvä hymyillä

2Äänestä

Nolo-aho esiintyi taas

Äänestä
  • Halla-aho on äärettömän analyyttinen ja pysyy tarkasti faktoissa, ilo kuunnella tuollaista artikulointia poliitikon suusta tässä maassa. Tässähän joutuu jopo-pyöräilijä itsekin äänestämään Jussia, lastenraiskaukset katkaisi kamelin selän.

    2Äänestä

Ainoa puoluejohtaja joka pystyy hermostumatta ja asiallisesti selvittämään asiat ja perusteleekin vielä ymmärrettävästi.

3Äänestä

Halla-aho saa meidän vanhainkodin äänet.

3Äänestä

Raiskaus uutiset Oulusta saa kertoa, mutta jos kerrotaan, ketkä syyllisiä poliisin tietojen mukaan, niin viestin poistaa ylläpito

3Äänestä

Ei ihne, että PS on uusimman gallupin mukaan ylivoimaisesti suurin nousija.

2Äänestä

Suomi tarvitsee Jussi Halla-ahon kaltaisia , asiallisia, analyysin taitavia, uskottavia poliitikkoja.

Ei ihme, että Persujen kannatus nousee.

Kun Halla-ahon älykästä ja selkeää viestimistä vertaa esim. Vasemmistoliiton johdon viestintään, on ero Persujen hyväksi valtava.

En ole loskaan äänestänyt Persujen ehdokasta, mutta nyt se on harkinnassa.

Sen voin luvat etten taatusti äänestä puoluetta, joka etukäteen ilmoittaa ettei suostu yhteistyöhön Jussi Halla-ahon puoleeen kannssa. Se on typerä ja tuomittava ajatus.

Ps. On huvittavaa, kuinka tuolle Halla-aholle ollaan katkeria siitä, että hän on ollut niin oikessa monissa asioissa. Kumpa noita mielipiteitä olisi edes suostuttu kuuntelemaan aikoinaan, niin moni asia olisi nyt paremmalla tolalla.

2Äänestä

Laiskurit ovat olleet vallassa liian kauan.

2Äänestä

tietopaketti puhuu tietoa.

2Äänestä

Silmät sillä loistaa ei mikään muu. Helposti hämäännytte kyllä siitä että mikä loistaa.

Äänestä

sydän on kansanpuolella joka tekee kansantahdon muistaa omaa kansaa eikä riistä vähäosaisia hän
pärjää kyllä pitkälle.

vääryydentekijät joutuu maksumiehiksi.

2Äänestä

Lempinimi ei turhaan Mestari

2Äänestä

oikein suomen kansan turvaverkko on nyt kadonnut siiheen on oikein tehdä muutos.

1Äänestä

Kannattaa tutustoa PS:n ohjelmaan, pelkkiä hyviä asioita meidän kantasuomalaisten kannalta.

1Äänestä

Kiitos Jussi kun pidät meidän suomalaisten puolia

1Äänestä

Halla-aho puhuu TÄYTTÄ JÄRKEÄ suomen kansan sydämen ja ytimen kunnioittamisen puolesta ! Se on äärimmäisen tärkeää, että nuo leväperäiset hunsvottipuolueet saavat luun kurkkuunsa, kun vaalipäivä koittaa.

Helevetin riesa on saada purettua hunsvottipuolueiden tekemät järjettömät sopimukset, joihin hunsvotit vetoavat sanoen koko suomen kansan yli, että -"olemme sitoutuneet"- vaikka ovat itse ajaneet asiat päin helevettiä !!!

PS-on ainoa kansanryhmä, joka voi saada suomilaivan hulluudenhurrikaanin pyörteestä irti, ja kohti viisaampia vesiä!

1Äänestä

Vaalit lähenee.

1Äänestä

Eilen Halla-aho vei sympatia ja tieto pisteet MTV3:sen Ripsa Koskisen haastattelussa.

1Äänestä

Jep, vaimonikin katsoi tuon Ripsan ohjelman ja päätti antaa äänensä perussuomalaisille.

1Äänestä

Miten äly voi nousta noin korkeaksi.

Äänestä

Suurin loiste tulee vaalipäivän voitosta.

Äänestä

Kohta alkaa vaaliohjelmat ja saamme kuunnella Halla-ahon upeita ajatuksia.

Äänestä

Oli todella hyvä.

Äänestä

Auta Jussi, Haagassa puukotuksia.

Äänestä

Viron persut otti murskaavan voiton eilen vaaleissa.

Äänestä

Hyvä Jussi, nyt näyttää todella hyvältä. Loppukiri on alkanut ja kansa kyllä tietää ja antaa tukensa ajatuksillesi, viisaille sellaisille. Jussi, olet Suomen ainoa järkevä poliitikko tällä hetkellä.

Äänestä

Katsoin taas Halla-ahon vakuuttavan esityksen.

Äänestä
  • Nenäkö sillä loisti kun oli niin loistava ?

    Äänestä

Halla-aho on mykistänyt monet oppineemmatkin ihmiset laajoilla tiedoillaan ja analyysiosaamisellaan. Massat ovat vasta nyt huomanneet, että toisin kuin valtamedia on vuosia toitottanut, Jussihan on oikein miellyttävä, rauhallinen ja analyyttinen poliitikko, joka ei mesoa tenteissä kuten moni muu tekee.

Halla-ahossa on valtiomiesmäistä hillittyä olemusta, juuri sellaista Suomen kansa tarvitsee. Suomen kansa ei tarvitse mitään omena- ja päärynähillotolppaukkoa.

Äänestä

Jussi oli ylivertainen jo vuosi sitten

Äänestä

Demarit voitti! Niin se meni!

Äänestä

Helsingin pormastarina Halla-aho karkoittaa haittamaahanmuuttajat.

Äänestä

Olipa hienoa puhetta Halla-aholta, suomen tulevaisuus.

Äänestä

Halla-ahon mahdoton keskustella Ohisalon kanssa. Vähän sama kuin humanoidi yrittäisi kommunikoida alkuliman kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 53 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


upea_esitys kirjoitti:

Jokainen joka kuunteli Jussi Halla-ahon erimomaisia ajatuksia aamulla tv:stä äänestänee varmasti perussuomalaisia vaaleissa.

Niin vakuuttava Halla-aho oli. Hän ajattelee meitä suomalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu