Monaco - Nantes 1 (1,90)
Monaco tietysti paljon laadukkaampi nippu, Ranskan top 3, mutta jotain tapahtui ja kausi on ollut aivan katastrofaalinen. Nyt alkaa elonmerkkejä näkymään ja voittoja tarvitaan, jotta sensaatiomaista putoamista Ligue kakkoseen ei tapahtuisi. Valtava sairaslista alkaa tyhjenemään. 1,90 motivoituneesta Monacosta kotipelissä Nantesia vastaan, any day.
Atalanta - AC Milan X (3,55)
Lumiukko antaisi tähän sellaiset normaalit 3,10 - 3,30 tasukertoimet. Atalanta yrittää tietysti repiä ja riistää sen voiton, kun taas Milan tyytyy taatusti vieraspisteeseen. Joukkueet käyvät näet kiivasta kamppailua 4. Mesterien liigan paikasta, Milan on neljäntenä ja Atalanta viidentenä.
Chicago Blackhawks - Columbus 1 money line (2,15)
Kuten -Lumiukko noin viikko sitten kuvaili, niin Chicago ja Patrick Kane ovat nosteessa. Toewsin mahtivire ei myöskään ole huono asia hei! Columbus on siitä ärsyttävä joukkue, että se on todella ailahteleva, koskaan ei tiedä mitä saa. Ehkäpä joukkueen otteet menevät käsi-kädessä Tortorellan temperamentin kanssa. Lumiukko kyllä laittaisi Chicagon niukaksi suosikiksi, joten kertoimet kelpaavat hei!
Lumiukko betsasi jo eilen Betssonilla Islandersia voittamaan Edmonton (2,04), mutta enää ei juuri kannata, kun suoran voiton kertoimet ovat notkahtaneet 1,80 tuntumaan hei! Ellei sitten joku halua ottaa Islandersia johonkin rekkaan mukaan. Myös alle 5,5 maalia (1,91) voi olla hyvä vaihtoehto, itseasiassa niin hyvä, että sitä on pakko betsata hei! Bookkerit eivät ilmeisesti vielä oikein tajua, että Isles pelaa nykyisin Trotzin kiekkoa eikä sitä Capuanon hurlumheita. Sama homma on Dallasin kanssa. Näiden joukkueiden undereilla tehdään hyvää rahaa hei!
Viikonlopun vetoja
4
195
Vastaukset
- tiedättekyllä
AS Monaco ei kuulu Kyöstin suosikkiseuroihin, vaikka sen pelipaita kieltämättä on aika fantsu. PSG on tietysti patonkiliigan suurin syöpä, mutta eipä tuo venäläisjoukkue Monacokaan innosta. Mutta jos unohdetaan tunneasiat, niin kyllähän ASS Munacoa tuolla kertoimella kehtaa betsata. Ei varmaan nähdä montaa maalia, mutta eiköhän se sen nihkeän kotivoiton jostain kaiva, vaikka väkisin, toivoo Raipe.
- Raipe32
Monaco johtoon, kohta saa huutaa et sillei hei!
- Lumppari6
Hemmetin Islanders, kun munasitte alle 5,5 maalia et sillei hei! Kaikki oli hyvin 2-0 tilanteessa, mutta Edmontonin 2-1 kavennus kolme sekuntia ennen tokan erän loppua muutti pelin luonnetta runsasmaalisemmaksi et sillei hei! Chicagollakin oli pullat hyvin uunissa, kun ensimmäisen erän loppupuolella tasoittivat ylivoimalla 1-1, mutta se kuuluisa maalinjälkeinen vaihto ja ex-chicagolainen, Pannari, tinttaa pelin heti takaisin 1-2.
- fittufetti2
Saatana kun jölli on seisonut koko päivän, eikä suostu laskeutumaan. Mikä neuvoksi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996592KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3666166Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603043Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112514Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082165- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341315- 731237
