Niitä ohjattaneen jostain keskitetysti. Onko jossakin sattunut jotain vakavaa?
Eihän tässä kukaan enää oikein tiedä minne liikoja rahojaan kannattaa lähettää.
Minne kryptovaluuttojen markkinointirobotit ovat kadonneet?
4
120
Vastaukset
- JälkienPeittelyAlkanut
Välittäjät ovat päässeet sähläämään ihan vapaasti. Tapahtumia on kertynyt miljardeittain. Kaikki on selvitettävissä tilastollisesti jälkeen päin. Kryptovaluuttojen liikeistä seuraavat ohjelmistot ovat kehittyneet. Joskushan ei oikein edes ollut mitään seurattavaa, koska kaikki tapahtui luonnollisella normaalilla tavallla avoimesti ja yksi tapahtuma oli vain yksi tapahtuma. Jos tapahtumia kierrätetään keinotekoisesti osoitteista toisiin ja niitä jaetaan osiin yms., seurantajan on lähes mahdotonta. Onnistuu kuitenkin jos epäilllään rikosta ja useat henkilöt keskittävät voimavaransa ja viranomaiset pääsevät takavarikoimaan yritysten aineistoa ja kuulustelemaan työtekijöitä.
Jos yritys haluaa toimintansa joutuvan julkiseen tarkkailuun, kannattaa jatkaa markkinointia. - D2R2
Kehittyneet lomakkosovellukset ottavat vastaan ja lähettävät varat aina eri bitaddress osoitteesta, mikä vastaa siis joka siirrolla vaihtuvaa tilinumeroa. Seurantaohjelmat mm. verottajan käyttämä www.walletexplorer.com eivät voi näitä enää seurata. En tarkoita tällä sitä että veroja ei kannata maksaa.
Jos haluaa toimintansa joutuvan julkiseen tarkkailuun, riittää kun käyttää coinien ostamiseen tai myymiseen suomalaista palveluntarjoajaa ja suomalaista pankkia. Palveluntarjoaja siirtää kaikki tiedot viranomaisille, mm. bitaddress osoitteen. Olet seurannassa. Joku siirto esim. verkkokaupasta liittyy sinuun ja hupenevat coinit todennäköisesti ovat realisoitu voitollisena, jonka johdosta teiltä odotetaan seuraavassa veroehdotelmassa ilmoitusta syntyneestä voitosta. Kannattaa pitää kirjanpitoa jotta tällaisen selvityksen kykenee tekemään kun sitä kysytään.
lähde:
http://posti39.wixsite.com/pankki/verotus- KaikkiHuijavatAina
Kyse oli ja on kryptovaluuttojen välittäjistä. Ja joku väittää suomalaisten pankkien tai "palveluntarjoajien" toimivan keskimääräistä paremmin tai rehellisemmin, niin on itse noissa puljuissa töissä. Eikä edes vielä tiedä mitä muut vieressä puuhastelevat.
Ihan sama juttu kuin rakennusliikkeissä tai rakennuttajissa. Huijasutoiminta ulkoistetaan.
- Anonyymi
Robotit osoittautuivat tehottomiksi.
Nyt markkinointi on siirretty isoille pankeille ja sijoitusyhtiöille ja heidän erikoiskurssin käyneille koulutetuille sijoitusneuvojille. Valmis asiakaskunta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1686529Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1023031Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021845Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am501575Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111290- 151228
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m131185- 561130
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?291093Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751063