Eiköhän Nelosen olisi aika nostaa joku muu yrittäjä tunnetuksi huutokauppakeisarin malliin! Huutokauppakeisari pärjää jo ilman Nelosen apuakin.
Nelonen yrittäjän asialla
5
117
Vastaukset
- Rehellisyyttä
Nelonenhan on ostanut joltain tuottajalta tuon kuvatun toiminnan . Voit siis etsiä itsellesi tuottajan joka kuvaa ja seuraa vaikka sinun ihanaa elämää bisneksineen ja tuottaja myy ohjelman jollekkin kanavalle mikä haluaa maksaa sinun esittämästä realitystä .
- Anonyymi
En tiedä kenen asialla nelonen on mutta ei ainakaan katsojan asialla sillä ohjelmat ovat todella surkeita ei niitä normaali aikuinen ihminen viitsi katsoa. Jehtro on kaikista kehnoin eikö itsekritiikki
pelaa sen vertaa että älyisi lopettaa. - Anonyymi
Surkeat ohjelmat vain jatkuvat eikö olisi jo aika lopettaa kaikki kotimaiset
musiikki-ja viihdeohjelmat todella huonoina moneen kertaan nähtyinä ros-
kaohjelmina. Enemmän asiaohjelmia ja luonto-ohjelmia nyt ei aikuiselle ih-
miselle ole mitään katsottavaa nelosella. - Anonyymi
Kaikki reality-paska pois televisiosta kokonaan. Jatkuvalla syötöllä tulee mitä älyttömämpiä ohjelmia ja ohjelma-ideoita. Mitään realityä en katso. Nelonen ja samalla kolmonenkin ei ole vuosikymmeneen antanut aihetta kääntää kanavaa heidän tv-kanavilleen, on niin huonoa tarjontaa kuin voi olla vaikkakin on ilmaiskanavista kyse. Samat elokuvat pyörii ja vain jenkkiläisiä elokuvia. Näiden kanavien tarjonnan mukaan ilmeisesti missään muualla ei tehdä lainkaan elokuvia kuin jenkkilässä.
- Anonyymi
Todellakin Huuto-Keisarin kuvaukset voisi lopettaa, onhan se useamman vuoden jo ollut TV:ssa eikä tuskin sen sisältöön mitään uutta tai parempaa tule enää jatkossa, kyllä se on jo niin nähty.
Ihan vaihtelun ja mielenkiinnon vuoksi voisi TV:oon kehitellä kokeeksi vaikka yhden kauden sarjan jossa seurataan eri paikkakunnilla torikauppiaiden elämää. Ns. "Helppo-Heikkien" eli torimyyjien myyntipuheita olisi ihan hauskaa seurata esimerkiksi , tulisi siinä samalla useampi torimyyjä esiteltyä eikä vain nämä samat naamat koko ajan kuten Huutokauppakeisarissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110954
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452443- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892