En pidä suuseksistä ollenkaan.En halua ottaa suihin enkä halua,että minua nuollaan.En saa siitä minkäänlaista nautintoa.Joten teidän miesten on turha luulla,että kaikki naiset pitäisivät siitä,että heitä nuollaan.
Joten hyvä vain jos jäisi suuseksi pois seurustelusta,en jäisi kaipaamaan.
Joten hyvä vain jos jäisi suuseksi pois seurustelusta,en jäisi kaipaamaan.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kukin taaplaa tyylillään...
Mä tykkään ottaa suihin ja en parempaa tiedä, kun se että mun mies nuolee mua - aivan mahtavaa!
Mutta jos sä et halua, niin ei tarvi. Omapahan on asias.
kerroppa lähemmin mitä todella haluatat
Toivottavasti sulta löytyy muita haluja, on hieman hankala pitää miestä (tai naista?) jos ei löydy mitään mielenkiintoa mihinkään.
Olen jopa kuullut tapauksista että reilun 10 vuoden ajan on harrastettu vain yhtä asentoa, ja mies on alkanut pettää. Toivotaan siis ettei tällaista ole tiedossa.
Muutaman yksinäisen vuoden jälkeen eniten
kaipaamani asia olis just nuoleminen,
mikä hienonpaa kun saa tuntea toisen nauttivan!
Minuksi se oli enemmän kun puoli omaa nautintoo...
Voiko ihanampaa tapaa tuottaa nautintoa seksikumppanilleen? Minusta on ihanaa olla sekä antavana että saavana osapuolena.Voisin olla nuoltavana vaikka kuinka kauan. IHANAA!!!!
Miksi et pidä suuseksistä. Etkö itsekkään laukea siinä vai? Hävettääkö olla täysillä nautinnon hekumassa vai voiko olla todella niin että ei viisarikaan värähdä kun Sinua suulla hyväillään?
Vai torjutko esiin tulevat tuntemukset ?
Kun luin tekstisi, minulla rupesi seisomaan oikeesti. Haluaisin nuolla pillusi kuivaksi, nuolisin sitä vaikka aamusta iltaan. Ei mikään ole hienompaa kun nuolla seksikästä ja kiimaista naista,nuolla hänet jumalattomaan orgasmiin niin että kaikki kuulevat kiimaisen ujelluksen. Olen taitava nuolija,on niin ainakin moni sanonut. Mustaa en enää nuole,sen päätin kun kerran siihen oli tilaisuus,sain pelätä hiv:ä n 2vk mutta onneksi turhaa, musta haisi/tuoksui myös oudolta.
Ei kaikkia voi miellyttää kaikki.Näin vanhempana naisena kyllä nautin suunnattomasti ko. esileikeistä.Minusta on ihana tehdä toiselle suurta nautintoa ja vastaavasti myös minä nautin kun minua nuollaan.Ihmettelen...onko nuori ikäsi syynä,olet kokenut jonkin trauman ko. leikeissä...syitä on monia.Vai inhottaako sinua vain nuolemiset?Tosin minulta se luontuu vain vakipartnerin kanssa tai kumminkin henkilön kanssa johon minulla on lämmintä tunnetta.
Kokemuksen syvällä rintääänellä annettua kommenttia molempien sukupuolten edustajilta. Eli niin nuoret kuin vanhatkin on oivaltanut tämän suuren nautinnon tuottaman ihanuuden.
Mutta jokainen tietysti on oman onnensa seppä.
Suuseksi..mikä sen ihanampaa...en minäkään välittänyt...parikymppisenä..mutta nyt nelikymppisenä..nautin todella..kiihottaa kielellä..liu'uttaa,tunnustella herkkiä kohtia..imaista huulilla..katsoa kun mies nauttii..ja jatkaa oikein nautinnolla..
JooJOO Mutta sanon vaan että EN TYKKÄÄ! Ei ole mitään erityistä syytä,ei oo mitään traumoja eikä mitään.EN VAIN TYKKÄÄ.ENKÄ OLE AINOA
Uskon sen, että et tykkää suuseksistä, mutta pystytkö analysoimaan hieman tarkemmin siitä, miksi et tykkää siitä? Vastaa vaikka aluksi noihin alla oleviin kysymyksiin, niin ehkä pääsemme kiinni asian ytimeen:
1) Tuntuuko sinusta fyysisesti epämiellyttävältä kun sinua nuollaan? Sattuuko se esimerkiksi?
2) Tuleeko sinulle jotenkin inhottava tai likainen olo kun sinua nuollaan? Ajatteletko esim. että pimpsasi haisee tai maistuu ehkä pahalle, on ruma tms.?
3) Kuinka monta kertaa sinua on nuoltu?
4) Kuinka monta miestä on nuollut sinua?
5) Kun otat mieheltä suihin, niin maistuuko tai haiseeko kalu sinusta pahalta?
6) Pelkäätkö, että mies laukeaa suuhusi? Onko ajatus siitä että saat spermat suuhusi inhottava?
Noin 20-vuoden seksikokemusteni mukaan suunnilleen kaikki naiset nauttivat suuseksin saamisesta, sillä kielellä pääsee käsiksi kaikkein herkimpiin paikkoihin ja se on pehmeä ja kostea ja siten hellempi naiselle kuin kalu tai sormi.
Yleensä kaikilla naisilla joilla on ollut negatiivinen kuva suuseksistä "vika" on ollut korvien välissä. Kuvitellaan esimerkiksi, että oma pimpsa haisee taikka maistuu pahalta taikka pelätään miehen laukeavan suuhun.
Yleensä nämä asiat ovat ratkenneet kun asiassa on edennyt rauhallisesti ja ajan kanssa ja puhunut asiasta yhdessä naisen kanssa. Hygienia "ongelmasta" pääsee esimerkiksi eroon helposti kun käy yhdessä pesulla. Muutenkin asiassa kannattaa edetä yhdessä askel kerrallaan, keskustellen ja toisen fiiliksiä kunnioittaen. Sinä sanot, että SINÄ et tykkää suuseksistä. Entä jos kumppanisi tykkää siitä kovasti? Toisenkin ihmisen haluja ja toiveita pitää kunnioittaa ja uhrauksia ja kompromisseja täytyy parisuhteessa aina tehdä. On kai parempi, että poikaystäväsi on tyytyväinen ja nuolee sinun pimpsaasi, eikä jonkun muun?
Uskon, että sinäkin vielä löydät ne suuret nautinnot, joita suuseksi tarjoaa, kunhan tulet hieman vanhemmaksi ja löydät itsellesi oikeanlaisen kumppanin.
Mulla on aivan sama juttu, en tykkää ottaa suihin ja olen sinua reilusti vanhempi. Ja ihan samoja kommentteja saan aina kun sinäkin tässä. Se ei ole hyväksyttävää että ei ota suihin ilman syytä. Sitä asiaa en ole koskaan ymmärtänyt, jostain syystä tämä asia on sellainen joka ei voi olla vain makuasia. Jos joku ei tykkää kahvista, ei sitä jankuteta että miksi et tykkää. Kun ei tykkää niin ei tykkää!
Oletteko koskaan ajatelleet tätä asiaa meidän miesten näkökulmasta?
Noin yleisesti ottaen me miehet tykkäämme suuseksistä (paljon). Hyvä suuseksi on melkein yhtä hyvä kuin rakastelu, joskus jopa parempi, tilanteesta riippuen. Suuseksi voi harrastaa aina, myös esim. kuukautisten aikaan, jolloin moni ei halua seksiä muuten harrastaa.
Jos joku ei halua juoda kahvia, niin se tuskin kumppania niin kovasti haittaa taikka harmittaa, mutta jos kumppani ei halua antaa suuseksiä on tilanne toki aivan toinen. Se saattaa haitata ja harmittaa kovastikin. Suuseksiä ei oikein pysty antamaan itselleen, ellei ole erityisen notkea yksilö, vai mitä?
Minusta on varsin itsekästä kieltäytyä kokonaan suuseksitä, mikäli kumppani sitä haluaa. Tämä pätee myös toisinpäin eli myös meihin miehiin.
Ainakin minä nautin siitä kun saan tuottaa naiselleni nautintoa ja tyydytyksen, myöskin suuseksillä, vaikka ei se vitty nyt aina niin herkulliselta maistu taikka tuoksu ja karvoja voi mennä suuhun ja ne voi kutittaa nenää.
Kaikki ihmiset eivät tietenkään voi olla empaattisia ja ottaa huomioon kumppaniaan, vaan he keskittyvät ainoastaan omiin haluihinsa. Tälläinen egosentrisyys ja piittaamattomuus muiden haluista ja toiveista on valitettavan yleistä nykyisin.
Mäkään en tajua tyyppejä jotka ei halua antaa suuseksiä, sen mä kyllä ymmärrän jos ei halua saada. Kai ne toiset on sit niin itsekkäitä, että toisen halut ei meinaa mitään.
En minäkään ennen pitänyt suuseksistä. En saamisesta, enkä todellakaan antamisesta. Ainut syy siihen oli silloinen poikaystäväni.
Hän ei antanut minulle tarpeeksi aikaa "totutella ajatukseen" ja nuorena hölmönä ei osannut kunnolla vaatia. Ja yksi syy oli kyllä se että hän ei myöskään osannut nuolla minua.
Mutta niin ne ajat muuttuu...
tykkään paljon suuseksin antamisesta, mut jotenki vaan ei tunnu kauheen hyvältä kun mua nuollaaan..ei pahaltakaan tunnu, muttei hyvältäkään, en tiedä mistä johtuu.Eikä mua mitenkään ällötä tai en ajattele et pimpsa on ruma tai haisee pahalle, ooon yrittäny tykätä, mut ei niin ei. Moni muu asia sitten tuntuuuki tosi hyvältä ;)
No mulla on ihan sama juttu kuin sullakin,se nuoleminen ei vain tunnu hyvältä ja sillä se.Ei ole siis mitään pelkoja,että jos poika ei pitäskää hajust tai mausta tai jotain.
mie en pidä siit että itse otan rakkaaltani suihin, se ajatuskin asiasta saa mut voimaan pahoin.
rakkaani mielestä se on ihan ok, ja hän kyl nuolee mua enkä pistä pahakseni.
pidän vastaanottamisesta mut suihin en itse ota..
meit immeisiä on onneksi moneen junaan, ja hyvä niin.
jos rakkaasi lopettaisi antamasta suuseksiä sinulle kun sinä et anna hänelle.