https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/941e611e-ac48-41ff-bf09-af66ffc2ef47
RKP menettää myös paikkansa Europarlamentissa.
RKP menettää myös paikkansa Europarlamentissa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a615fca1-ea13-4ffd-85b3-bd3d2dc077cc
Kokoomukselle eivät maahanmuuton kiristämiseen johtavat toimet kelvanneet arvomaiilmaan ja Persut heitettiin hallituksesta. Kumma, kun nyt vaalien läheisyys on pistänyt Kokoomuksenkin hiihtämään Persujen avaamia latuja.
Vanhusten hoidossa demarit lähtivät Persujen linjalle. Odotellaan vielä Vihreiden, Vasemmistoliiton ja RKP:n vaaliavauksia, ovatko kopioineet Persuilta ja kuinka paljon?
Kyllä nyt Persut ottavat kaikki hyvät aatteet omiin nimiinsä. On melko tekopyhää rellestää moisilla ilmoituksilla.
Kyllä Kokoomus omat latunsa avaa ilman persuja. Teidän valheitanne ei kukaan usko ja epäuskottavaa koko teidän touhunne. Samoin muut puolueet ovat jo aikojen alussa hoitaneet omat latunsa ilman teidän avauksianne.
Jo puoluekokous sen näytti, miten kieroilu on teillä aivan sisäänrakennettu.
Kokoomus heiti Persut hallituksesta ulos juuri maahanmuuton vastustamiseen johtuvasta arvopohjan erilaaisuuteen vedoten. Kyllä nyt tehty avaus ulkopuolisesta näyttää vahvasti, että Kokoomus lähtee persujen avaamalle ladulle. Politiikassa voi tehdä mitä vaan.
Demarit lähtivät Persujen perään vaatimaan palveluja suomalaisille, kun arvostelevat hallitusta itse hyväksymästään hoitajamitoituksesta. Likaista poliittista peliä!