Käännyin vihreillä oikealle. Jalankulkuvalo punanen.Siinähän ukko talas pirttihirmua punasiin. Pako painaa vähän torvea. Ukko sai hepulin. HÄNELLÄ OIKEUS MENNÄ PUNAISIIN?
Jalankulkija kunkut!
4
131
Vastaukset
- tulivainmieleen
Lähtikö ukko kenties liikkeelle kun valo oli hänelle vielä vihreä? Silloin hän saa tehdä oman suorituksensa loppuun.
- minä-itse
Tuollaisia nämä maailmanomistajat on. Toinen homma on tämä nöyryytysnapin painelijat. Painetaan nappia ennen suojatietä mutta ei sitten viitsitä jäädä odottelemaan ja autoilija joutuu odotteleem punaisissa turhaan kun ukko painelee kaukana ja nauraa partaansa.
- Uskomatonta_menoa
No turhat nspinpainalluket eivät vaikuta ainakaan pyöräilijöiden ajoon millään lailla. Heitähän ei valon värillä ole mitään merkitystä. Käytännössä kaikki ajavat päin punaista.
- kamera-kaikille
Hankkikaa kaikki ne kojelauta kamerat niin voi aina todistaa kuka oikeassa. Ne kelpaa nykyisin todisteeksi kun ratkotaan oikeudessa liikennevahinkoja muuten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1895108Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,254482Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993147Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2603060Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1552977- 522541
- 271939
- 561893
- 781831
- 221797