Saan tuoksuista yliherkkyyttä ja pitäisi ostaa lasinpesunestettä. Tuli mieleen, että täällä palstalla taitaisi olla parhaat tietäjät kun joudutte ammatiksenne asiaa ottamaan huomioon.
Mitä suosittelette?
Mitä suosittelette?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä ne enemmän tai vähemmän haisee. Joskus ostelin Nesteen sitrus tuulilasinpesunesteitä kun oli parempi tuoksu kuin jossain muissa. Joskus jostain Tokmannilta ostetussa pesunesteessä oli todella voimakas ja paha haju. Viimeiaikoina en ole paljoa katsellut mitä nestettäon tullut käytettyä.
Paras ja ainoa kikka jollat estät hajut on laittaa lämmitys/ilmastointi-laitteesta sisänilmankierto päälle. Tämä kannattaa laittaa noin 15-30 sekuntia aikaisemmin jotta varmistetaan että kaikki ulkoilman läpät ovat varmasti sulkeutuneet. Tuulilasin pesun jälkeen pidä sisäilmankiertoa päällä noin 1-3 minuuttia ennen kuin poistat toiminnon.
Sisäilmankiertohan huurustaa todella nopeasti ikkunat, varsinkin koleassa ja kosteassa ilmassa. Se tekee sisäilman myös helposti tunkkaiseksi. Joten tarpeettomasti sisäilmankiertoa ei kannata käyttää.
Mercedesin Winter Fit on näin talvisaikaan kohtuullisen tuoksuton, toisin hävyttömän kallista.
Lasol kestää - 60 suosittelen ja hyvän tuoksunen.
Ja maistuu hyvältä!