Onko joku enää nähnyt sitä pikku mummelia joka päivittäin siivosi sokkarin kulmat ja palan "kiihdytyskaistaa" kiertolittymästä nesteelle päin?
Pienen pieni mummo joka ilahdutti itseänsä huivin värejä vaihtamalla päivittäin ja mitä muita myös jo pelkällä ahkeruudellansa.
Patsas siihen sokkarin ja tulevan tokmannin väliin hälle.
Toinen kova puurtaja oli keli kuin keli on se jr lapionsa ja haravan kanssa varoitusliivit niskassa ja kypäräkin taitaa olla päässä välillä.
Varmaan saa palkan toisin kuin mummo, mutto kiitettävän ahkera kaveri, ei ole turhia keli esteitä hällä.
Kunniotusta kaverille myöskin ja jaksamista.
Patsas hanke
8
121
Vastaukset
- Vastikkeelistaeläkettä
Ilmaston lämpenemisen takia varmaan jäänyt jo ansaittua lepoa pitämään.
- ahkerat
Aina tuli hyvä mieli kun näki tämän "mummelin" työn touhussa. Tämä toinen kaveri on myös jäänyt mieleen, satoi tai paistoi aina työn touhussa. Näitä kaupungin ahkeria puurtajia olisi kyllä syytä muistaa.
- virtainkarhu
Näistä pitäisi VIRTAIN KARHU valita. Ehdokkuuteen on perusteet, toisin kuin aikaisemmin ehdolla olleilla. "Kaupungilla töissäolo" ei ole riittävä ansio.
- Jämtinääson
Eivät kuulu hyväveli kerhoon.
He kuuluvat nämä kaksi hyviin ja ahkeriin. - H2so4
Hiilinielu imaissut virtain karhut.
- Mummotkunniaan
Mummolle betoni tai pronssi patsas.
- Eihiileen
Ilmasto lämpenemisen myötä käyvät mummot tarpeettomiksi.
- Msdap
Mummo ei selvinnyt aktiivimallista eikä kikystä,vietiin attendolle loppusijoitukseen jossa läpimenoaika max. 2vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 202772
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos1842553Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa
Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢1391464Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista
Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah2451271- 1051147
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs37970Olet ollut aika törkeä minua kohtaan
Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta46957Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin
maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises32874- 132840
- 43764