Ikävöidä sua. Siksi tuhoisin välimme niillä viesteillä irl. Tästä ei ole enää paluuta, on vain autuas tyhjyys.
En enää jaksanut monen vuoden jälkeen
Katkesin
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ehkä se silloin tuntui oikealta ratkaisulta. Se että on joskus tehnyt jotain ei minun mielestäni tarkoita aina sitä, etteikö nyt voisi olla toisin. Ihminen ansaitsee uusia mahdollisuuksia.
Ilmeisesti jäit ikävöimään?
Kai jollain tavalla kuitenkin, vanhasta tottumuksesta tulin tänne. Luopumisprosessissa.
Tervetuloa!
Minäkään en jaksa enää ikävöidä erästä miestä, kun en ole nähnyt vuoteen.
Ja onneksi en ole nähnytkään, sillä alan päästä irti hänestä. Voin lopulta jatkaa omaa elämää.
Niinhän sä sanot nyt mut myöhemmin taas ikävöimässä jälleen.
Eilen kun oli juttuja... tietoinen tunteiden hallinta, piti alkaa selittämään sellaisesta: en kerro mitään enää siitä asiasta vaikka tiedänkin, koska on liian kallis maksaa sellainen tieto jos sellaisen osaa.
No pikkuvihjeitä annoin jotain.
Hinta olisi liian kallis tuollaisen opetteluun, koska vaikuttaa tunne elämään paljon, tai no... jokatapauksessa vaikuttaa sellaiseen aina tuollainen.
Ja minkä takia tuollainen on kallista, ei ole rahasta kysymys vaan on kysymys siitä että menetät osan tunteistasi sitten et pysty tuntemaan terävimpiä juttuja, mutta voi olla hyvin yksilökohtaista.
... mutta kun piti auttaa jotain vihastunutta tyttöä selittämällä jotain asioita..
En jaksa minäkään odotella sinua. Kuljetaan eri reittejä jatkossakin.
Muuta osaakaan kun odottaa... se on käynyt selväksi.