Viasat vs. Yle

Yippoz

Vertasin samaa futis peliä Viasatilla ja Ylellä, kun matsi tuli molemmilta kanavilta yhtä aikaa. Ylen kuva oli selvästikin tarkempi ja liikkeen toisto sulavampaa. Onko kenelläkään tietoa, mistä moinen mahtaa johtua?

3

1530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 666ja333c

      Viasat normi touhua, Yle HD.

    • Anonyymi

      Kaapeliverkossa ainakin YLE saa enemmän kaistaa ja siten kuvassa on enemmän kuvadataa, eli tulee näkyvästi tarkempi kuva. V film -maksukanavista joutuu maksamaan ja paljon, mutta silti laatu on mitä on. Olen itse vuosia jo maksanut ja yllättävän paljon ongelmia ollut Elisan kaapelilähetyksissä.

    • Anonyymi

      Olen DNA:n kaapeliverkossa Helsingissä. En ole koskaan huomannut pienintäkään eroa Viasatin ja Ylen kuvan välillä. Kumpikin on erinomainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      0
      3101
    2. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      84
      2674
    3. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      106
      2524
    4. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      22
      2217
    5. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä

      Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä
      Maailman menoa
      70
      1971
    6. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      99
      1877
    7. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      32
      1816
    8. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      264
      1768
    9. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      122
      1767
    10. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      11
      1368
    Aihe