Winterin alue

Winterinalueellapiha-alueet hoidetaan huonosti, ei aurattu kunnolla, nyt pihat kamalia, jääkökköjä, Huoltoyhtiön pitäisi tulla tarkastamaan miten Tampereen kaupunki hoitaa alueella olevan Rossonraitin tien????? Toivottavasti ottavat oppia!!
16203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Vähän suhteellisuuden tajua siihen miten töitä tehdään, kyllähän kaupungintyöntekijät kerkiävät hinkaan ja nuoleen paikkoja verrattuna huoltoyhtiöihin. Joka puolellahan karseessa kunnossa tiealuueet ja Acutassa ruuhkaa.

Äänestä
  • et ymmärtänyt, tarkoitin piha-alueita. Koko talven on pitänyt rämpíä lumihangissa, kun yki mies kulkee lapiota vetäen??

    Äänestä

  • En ymmärrä miten huoltoyhtiö kasaa lumet rinteeseen, siitä se valuu tielle, jota pitkin pitäisi kulkea roskikselle ja autokatoksiin?? LKP auto ajelee pitkin piha-alueita, miksi??? Ei autosta näe missä kunnossa pihat ovat????

    Äänestä

  • Piha on kuin jääkenttä, valuvien vein vuoksi. Saako roskat heittää oven pieleen?

    Äänestä

Kannattaa taloyhtiön homma hiekkalaatikko, jos ei jo ole. Voi sitten syytää hiekkaa itse. Tai vaikka muksut touhuamaan. Sen vaikeampaa ole.

Äänestä
  • Eikö hiekotus kuulu huoltoyhtiölle??? Että asukkaat hiekottamaan, oletko tyhmä?

    Äänestä

  • Totta kai hiekotus kuuluu huoltoyhtiölle,siitähän maksetaan!!! Ei asukkaiden vanhojen ihmisten kuulu hiekottaan. Oletko sitä miélťä että vanhukset hiekottaa 100metrin matkan roskikselle????? ajattéle järjellä!!!!

    Äänestä

  • Liikunta varsinkin hiekoitus on juuuri sopivaa liikuntaa vanhuksille.

    Äänestä

  • Hiekka maksaa niin perhanasti ettei kannata kun keväällä sitten taas harjaillaan pois. Jokapuollehan liukasta on eikä hiekoteta.

    Äänestä

Kai siel muitakin asuu ku vanhuksia? Vai täysin kädettömia holhokkeja kaikki?

Äänestä
  • Samaa mieltä ni miksei vaikka polku mitä kävellä missä hiekkaa, eihän se siitä kiinni varmaankaan etteikö hiekkaa heh tilaa 10 kuutiota hiekkaa.
    Aina sitten löytyy kitisijöitä prkl. Ajatus että maksetaan niin juupa juu ja kirjoitetaan keskustelupalstalle kun huoltoyhtiön työntekijälle ilmoittaa suoraa. Heh ei ilmoiteta ettei saa valittajan mainetta.

    Äänestä

  • Ilmoitin huoltoyhtiölle, sori vaan. On vielä kyse PELASTUSTIESTÄ!!! Hâloo, ymmärätkö?

    Äänestä

  • Meillä on pelastus polku.

    Äänestä

  • Siitäkö mahtuu tulemaan ambulanssi ja paloauto??????

    Äänestä

Vanhustenhoito ei ole ainoa ala mikä tässä maassa on aivan totaalista sekoilua.

Äänestä

Sosiaalipsykologiaa kun ikäihminen asuu asunto-osakeyhtiössä niin onko hyvä juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ensitalveen kirjoitti:

Winterinalueellapiha-alueet hoidetaan huonosti, ei aurattu kunnolla, nyt pihat kamalia, jääkökköjä, Huoltoyhtiön pitäisi tulla tarkastamaan miten Tampereen kaupunki hoitaa alueella olevan Rossonraitin tien????? Toivottavasti ottavat oppia!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu