Kuka tai ketkä suostuisivat yhteistyöhön

persujen kanssa seuraavassa hallituksessa?
Se olisi nimittäin melkoinen riski, syystä että parin vuoden jälkeen puolue taas hajoaa. Puheenjohtajalle käy kuten edelliselle, ensiksi nostetaan kuninkaaksi ja sitten rytinällä valtaistuimelta alas.
Nykyisten galluppien valossa ei tarvitse asiaa pohtia. Vasta 5. suurin, pitää olla 3:n joukossa. Sitähän te toitotitte viime vaaleissakin.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Älä sinä mieti sitä vaan odota että saavutat ensin äänestysijän.

Äänestä

Eiköhän se nousu tästä lähde, meinaatko että demareiden nousu tarkoittaa sitä että otetaan Ruotsin malli käyttöön..... no sehän nähdään, mutta minä en tule ikinään äänestämään ikinä mitään puoluetta joka haluaa Islamisoida Suomen kehitysmaamuslimeilla.....

Äänestä
  • Silti kannatetaan persuja, jotka ovat olleet hallituksessa, ja ovat olleet toivottamassa kaikki ulkomaalaiset suomeen lomailemaan.

    1Äänestä

Onhan tuo jo ennakkoon ilmoitettu, ettei mikään puolue huoli hallituskumppaniksi. Ruotsissa sama sisarpuolueen kanssa. .

Äänestä

Persuille rakennetaan ansaa. Halla-aholle lankeaa luonnostaan maahanmuuttokysymys, johon ei löydy helppoa ja halpaa ratkaisua. Persujen pilvilinnat romahtavat ja taas persuille nauretaan.

Äänestä

Viime+eduskuntavaaleissa+perussuomalaiset+saivat+hieman+yli+500+000+ääntä+ja+nyt+keväällä+tietysti+pyritään+mahdollisimman+hyvään+tulokseen.Jos+nyt+unohdetaan+persut+puolueena+eikä+välitetä+siitä+että+kuka+on+"oikeassa"+ja+kuka+"väärässä".+Ajatellaan+ihan+demokratian+kannalta+tilannetta+jossa+eri+puolueiden+johtajat+antavat+ymmärtää+että+he+eivät+anna+mitään+arvoa+sille+mitä+lähes+puoli+miljoonaa+suomalaista+ajattelee!Vaikka+nämä+puoli+miljoonaa+olisivat+kuinka+kaukana+siitä+omasta+näkemyksestä+niin+eihän+tuollainen+ihmisten+mielipiteiden+"dissaaminen"+pitäisi+kuulua+demokraattiseen+yhteiskuntaan.+On+aika+vaarallista+sulkea+jotain+ihmisryhmää+poliittisen+vaikutusvallan+ulkopuolelle,+eikös+tässä+olla+lähestymässä+jo+rasismia?Sanoisin+että+perimmäinen+syy+siihen+miksi+puoluejohtajat+näin+sanovat+on+että+he+ihan+oikeasti+alkavat+pelätä+tilannetta+jossa+persujen+kannatus+nousee+20%+tuntumaan.+Tässä+samalla+he+kuvittelevat+että+ihmiset+eivät+äänestäisi+persuja+koska+niillä+ei+ole+mahdollisuutta+päästä+hallitukseen.Tämähän+että+koitetaan+ylhäältä+päin+"neuvoa"+ja+vähätellä+niin+päinvastoin+lisää+syytä+äänestää+persuja.

Äänestä
  • Se, että puolueet voivat liittoutua yhtä puoluetta vastaan, on hyvä asia.
    Tämän avulla voidaan torjua mm. demokratiaa uhkaavia voimia.

    Persut eivät edusta niitä suomalaisia arvoja, mitä enemmistö kannattaa.

    1Äänestä

  • Yli+45%+niitä+niin+kutsuttuja+"arvoja"+sitäpaitsi+persujen+moraali+ja+rehellisyys+vie+voiton+tullen+mennen+verrattuna+muiden+puolueitten+moraaliin,+talonsalupaajiin,+kesk,+vaimonsa+asianajaja+virastolla+rikastuvaan.kok,matupisneellä,+natri,++laillisenvirkavallan+vastujat,+vihervas,+ja+RKP.

    Äänestä

Ketä persuilla olisi laittaa ministereiksi halla-ahon lisäksi? Hakkarainen?

Äänestä
  • Hakkarainen passaisi kulttuuriministeriksi, "Teuvo Hakkarainen kertoo, että monikulttuurisuusvirkoja on jo tarpeeksi yuotube", tai kehitys apuministeriksi hänellä on kokemusta niistäkin hommista, ja sitten vihervassari solvaajille heti tiedoksi, Teuvosta ei tehdä saunatonttua. Tuliko selväksi. Hyvä Teuvo on kansan edustajanakin, osaa puhua kansankielellä, ilman imeliä mutkia, ja kaunisteltuja mitäänsanomattomia koukeroita.

    Äänestä

  • Onhan siellä koko sedukunta ryhmä ja vaalien jälkeen tulee lisää, eivätkä ole Sipilöitä tai Bernereitä tai muita hillotolppa tyyppejä joille pedataan politiikassa yritysjohtaja paikkoja. Vaan ajetaan nimenomaa kantasuomalaisten asiaa ja muut tulevat vasta sen jäkeen....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valiosuomalainen kirjoitti:

persujen kanssa seuraavassa hallituksessa?
Se olisi nimittäin melkoinen riski, syystä että parin vuoden jälkeen puolue taas hajoaa. Puheenjohtajalle käy kuten edelliselle, ensiksi nostetaan kuninkaaksi ja sitten rytinällä valtaistuimelta alas.
Nykyisten galluppien valossa ei tarvitse asiaa pohtia. Vasta 5. suurin, pitää olla 3:n joukossa. Sitähän te toitotitte viime vaaleissakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu