Naiset ilman pikkareita...

Mattipoika

järjestön tiedote. "kevät on tulossa ja kuuma kesä, heittäkää pois hikiset pikkarinne ja tuntekaa vapaus". Kuinka moni teistä kulkee hame tai mekko päällä... ilman alushousuja ? Ja missä ? Nim. "kesä tulee".

8

96

3Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lille35

      Minä ainakin, mutta vasta Vapun jälkeen. Tannseissa ja ravintolassa yleensä.

      • KKKLK

        Eihän noita aluhousuja joskus 100 vuotta sitten naiset käyttäneet ollenkaan, kertoi vaari. Ja varmasti oli innokkasti tarkastanut asian. Mulukoitakin oli ainakin kolmen naisen kanssa.


      • Anonyymi
        KKKLK kirjoitti:

        Eihän noita aluhousuja joskus 100 vuotta sitten naiset käyttäneet ollenkaan, kertoi vaari. Ja varmasti oli innokkasti tarkastanut asian. Mulukoitakin oli ainakin kolmen naisen kanssa.

        Eivät käyttäneet. Sitten kun niitä alettiin täällä myymään hienostelutuotteina, niin niistä käytettiin nimitystä nimettömät, koska niitä ei ikäänkuin edes saanut olla olemassa. Niitä ei koskaan laitettu narulle kuivumaankaan, koska ne olivat siveettömät.

        Naisten hameiden alla ei ollut silloin minkäänlaisia pöksyjä. Ainoa laite mitä silloin käytettiin esimerkiksi kuukautisten vuoksi oli kuukautiskuppi, mutta köyhimmillä ei ollut sitäkään.


    • Housutpois

      Lavatansseissa olen tavannut naisen, jolla ei ollut pikkareita. Tuollainen 40 rouva, kun oli tuo sormus sormessa. Mä olin silloin 18v. Loppuillasta tuo nainen tuli hakemaan minua, ihan ok. näköinen, topissa, joka jätti olkapäät paljaaksi. Koetti mun housunetumusta ja totesi lakonisesti, mennään mun autoon ? Mä menen edeltä, tuu sitten perässä. Auto, no joo, autohan se... matkailuauto. Rouva livahti sisään ovesta ja mä heti perässä. Sängylle istumaan ja mekko ylös, ja ei siis pikkareita, vain pieni karvatupsu. Rouva laski myös topin alas, no ei isot, mutta sellaiset käteen sopivat. Parin minuutin juttu ja sinne meni. Sitten rouva sanoi, lähde, ennenkuin mun mies tulee. Mies tuli mua vastaan parkkipaikalla. Luulen, että asia oli sovittu. Kaverit sanoi kotimatkalla, että pääsit sitten liukkaille. Ne oli seurailleet Rouvan touhuja ja ainakin yksi kaveri oli käynyt tuolla autossa aikaisemmin sinä iltana.

    • oisinsesatula

      Kuka nainen on kesällä pyöräillyt hameeseen pukeutuneena niin että on istunut paljaalla pepulla satulassa, hameen helma satulan yli nostettuna?

    • Se on hieno kun nainen on ilman pikkareita ja rintsikoita. Kerran risteilyllä kun piti jonottaa syömään pääsemistä niin naisellani ei ollut alusvaatteita hänellä oli mekko päällä silloin. Niin hyväilin hänen rintoja ja hieroin klitorista hän tuli niin kuumaksi että syömisen jälkeen piti mennä hyttiin nussimaan.

      • Anonyymi

        Kerran olin fysioterapiassa ja oli hieman vaikeata keskittyä itse asiaan kun muija oli jo muutenkin hyvännäköinen ja lisäksi ei tainnut olla rintaliivejäkään kun nännit näkyi terävästi puseron läpi ja sitten vielä tehden niitä paneskeluliikkeen näköisiä venyttelyliikkeitä esimerkkinä :D


    • Sisko ilman pikkareita ei ole vain viehättävä ja erityiskaunis, vaan myös elegantti, la femme par excellence. Hienostunut nainen ei pelkää tietää, että tie miehen sydämeen kulkee hänen sukupuolielimiensä kautta. 🌹👀

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe