Perussuomalaiset pitäkää linja

Havainto

Kaikki muut puolueet nuoleskelevat ilmastokysymyksessä olettamiaan äänestäjiä Ei riitä, että Suomi tekee osansa, vaan Suomen on tehtävä muidenkin osuus ja pelastettava koko maailma.

Huutokauppa lisätoimista käy kuumana. Sinun pitää syödä kasviksia, kun minäkin syön jotta maailma pelastuu. Nalkuttavat kasvissyöjät saavat oikein luvan kanssa saarnata ravintotottumisistaan ja vaatia muita tekemään kuin he.

Et saa ajaa autolla, et saa tehdä sitä, etkä tätä. Pohjoinen hiilijalanjälkemme on niin suuri. Se ei tosin estä roudaamasta päiväntasaajalta massoittain väkeä vähäisten hiilidioksidipäästöjen alueelta kylmään pohjolaan.

12

61

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perzkuly

      Sitä tuskin voi katsoa äänestäjän nuoleskeluksi, jos äänestäjälle kertoo, että tämän pitäisi vähentää autoilua ja lihansyöntiä? Se on paremminkin äänestäjän nuhtelemista.

      Persut nuoleskelevat pahimpaan populistityyliin tässäkin asiassa äänestäjiä. Ilmastonmuutos? Ei ole meidän ongelma!

      • Totuuskomissio1

        Minä kehoittaisin persuja pitämään erityisesti linjansa haittamaahanmuuttoon liittyen.

        Ilmastokysymystä ei näin pieni kansakunta voi yksinään ratkaista, tyhmät päättäjät voivat toki verottaa meidät ruvelle, mutta suurimmat ilmanpilaajat ja saastuttajat jatkavat aina vaan, kunnes saadaan pitäviä ,kaikkia sitovia sopimuksia, joita valvotaan kansainvälisen komission avulla.

        Nythän tuo ilmaston pelastaminen on ollut anekauppaa, täysin tehotonta, mutta onhan sillä tappisilmäiset ahneet kauppiaat vissiin netonneet ja hyvin?

        Omassa elämässään toki kannattaa pyrkiä ympäristön säästävään käyttöön ja välttää turhaa saastuttamista, eli järki täytyy olla edellä.

        Ilmastotalkoot sopii aloittaa turhan ja erittäin saastuttavan lentomatkailun kohdalta, ylhäällä suoritettu ilman pilaaminen on moninkertainen kurjuus ja ympäri vuorokauden kymmeniä tuhansia lentoja.


      • Raja

        Tekipä Suomi sitä tai tätä se ei hidasta tai edistä ilmastonmuutosta edes yhtä päivää. Se ei kuitenkaan tarkoita sitä ettemmekö silti voisi olla maailmanlaajuisissa talkoissa mukana. Mutta sitä se tarkoittaa, että lihansyönnin lopettamista ilmastosyistä vaativa on täysiverinen idiootti.


      • 95prosenttiajää
        Totuuskomissio1 kirjoitti:

        Minä kehoittaisin persuja pitämään erityisesti linjansa haittamaahanmuuttoon liittyen.

        Ilmastokysymystä ei näin pieni kansakunta voi yksinään ratkaista, tyhmät päättäjät voivat toki verottaa meidät ruvelle, mutta suurimmat ilmanpilaajat ja saastuttajat jatkavat aina vaan, kunnes saadaan pitäviä ,kaikkia sitovia sopimuksia, joita valvotaan kansainvälisen komission avulla.

        Nythän tuo ilmaston pelastaminen on ollut anekauppaa, täysin tehotonta, mutta onhan sillä tappisilmäiset ahneet kauppiaat vissiin netonneet ja hyvin?

        Omassa elämässään toki kannattaa pyrkiä ympäristön säästävään käyttöön ja välttää turhaa saastuttamista, eli järki täytyy olla edellä.

        Ilmastotalkoot sopii aloittaa turhan ja erittäin saastuttavan lentomatkailun kohdalta, ylhäällä suoritettu ilman pilaaminen on moninkertainen kurjuus ja ympäri vuorokauden kymmeniä tuhansia lentoja.

        Tuosta olisi suurin ja nopein säästö päästöihin, 5% yksityis autoilijat päästöt suomessa niin niistä se maksaja väännetään aina.
        https://yle.fi/aihe/artikkeli/2007/04/16/lentaminen-saastuttaa


    • qåaäzm

      Uskon että persujen linja pitää. Jos ei pidä, en luota enää ihmiseen. Sellaista "enkeliä" ei eteeni tule johon silloin luottaisin. Mutta uskon kuitenkin siihen, sillä Jussi ei varmaan enää ilkeäisi näyttää naamaansa jos pettää - olisi se sellainen vuosituhannen petos.

    • ilman.persuja---

      Ilman persuja keskusteluissa ei olisi mitään järkeä persun pelko pitää dem ja vihr sekoboltsit vielä maan tasalla

    • Linjaton

      Mikä linja?

    • suvakkianneli

      Kyllä kansa kerkiää yrpiintymään moneen kertaan tuohon ilmastojankutukseen.Tällä yritetään ainoastaan peitellä matujen groomaukset ei onnistu.

    • ValvontaSinne

      Koko ajan tulee hapituksesta tornio n kautta lisää uussuomalaisia

    • Ilmasto teemalla ei ääniä saa. Ilmasto on aina muuttunut ja niin se tekee myös tällä hetkellä. Jos jostain pitää päästöjä vähentää niin suurista saastuttaja maista. Siinä tähän ratkaisu.

      • ilmastoteema

        On olkiukko ammunsen alas, moneenkertaan.

        Chemtrail
        26.2.2019 6:53

        Aamu Chemtrail: ruikut pois päältä on päällä.. vaikuttaa säätilaan, sateisiin, lämpötiloihin myrskyihin,jne.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2274
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      84
      1506
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      958
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      142
      741
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      682
    6. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      666
    7. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      637
    8. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      96
      602
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      598
    10. On väärin

      Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus
      Ikävä
      42
      562
    11. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      561
    12. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      556
    13. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      549
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    15. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      138
      521
    16. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      508
    17. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      77
      504
    18. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      500
    19. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      54
      498
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      14
      490
    Aihe