ehehehe ja näin ahahahah

NAURANNÄIN

Yksinkertaiset pösilöt ruostesuojaa romujaan mistä ei ole mitään HYÖTYY,,, rahat pois eheh vittu kun on tyhmää porukkaa voi että mä nauran näin >> ;))))))))))))))))))))))))))))))))

4

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä-kannattaa

      Niin jos eivät suojaa oikein kuten monet eivät juurikaan tee. Vetelevät itse massat alustaan pesemättä ollenkaan ensin suolaliuoksia pois jolloin tulos on ihan jotain muuta kuin suojausta. Eikä se vesipesulla edes onnistu vaan liuottimilla pestävä alusta kunnolla. Uusi auto olisi suojattava ennen kun se edes satamasta siirretään autoliikkeeseen ja silti alusta pestävä ensin kunnolla. Oikeastaan vain tehtalla heti kunnolla tehty suojaus toimii ei muut.
      Ja sinun heh heh juttuusi voin sanoa kyllä se toimii sillä 1997 mallin Hiace käytössä uudesta saakka ollut eikä ikinä ole ruosteen takia mitään pelleille aikä alustalle tehty ja taas meni virheettömästi läpi katsastuksesta katsurin ihastellessa harvinaista japsi autoa kun ei tippaakaan ruostetta. Auo ulkona aina eikä sisätallissa ruostumassa.

    • Teeniinkuinhaluat

      Mulla meni 350 tkm ajettu 15 vuotta vanha auto paaliin.
      Se oli uutena ruostesuojattu. Mitään ruostekorjauksia ei auton elinkaaren aikana tehty. Paalattiin siis jokseenkin ruosteeton Nissan.

      Paaliin joutumisen syy oli kanssa-autoilijan aiheuttama kolari.

      Hain uuden auton ja vein sen luovutuksesta ruostesuojaamoon.
      Saa olla huoletta.
      Aloittaja voi säästää sen 800 euroa ja ostaa sillä vaikka viinaa ja tupakkaa. Minun puolestani ihan jees.

    • Anonyymi

      Ostin keväällä -09 Toyota Avensiksen, johon sen alkuperäinen ens. omistaja oli ottanut ruostesuojauksen. Eipä ole toitsu vieläkään mistään ruostunut, vaikka samanikäisiä näkee todella rupisia yksilöitä parkkipaikoilla ja liikenteessä. Niin, että tehkää johtopäätöksiä.

      • Anonyymi

        Onneksi otit. Ilman lisäsuojausta Ave olisi jo murentunut kuppaiseksi ruosteläjäksi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      139
      2773
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      270
      2388
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      26
      1446
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      116
      1124
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      99
      1089
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1033
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      982
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      57
      871
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      62
      844
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      283
      830
    Aihe