Olemme päättäneet kokoontua yhteen juhlistamaan aatettamme äitienpäivänä mutterissa kirkonkylällä.
Vinoparkki varattu yksityikäyttöön hyvin läheltä kioskia, että ajohaalareihin varustautuneet eivät tarvitse kävellä pöytään robottikävelyä ylipitkää matkaa.
Dallaajille ilmainen dösäkuljetus Jurvasta kyröjen kautta.
Kaffi ja munkki 2 euroa.
Peppuohjaajat, muistakaa karhentaa takarenkaanne ja polvitoppauksenne karkealla santapaperilla katu-uskottavuuden pönkittämiseksi.
300 kerholaisille toinen kaffikuppi veloituksetta.
Iloista rupattelua ja kilpailuja tiedossa, sekä parhaan kateusnäkemyksen kertojalle palkinnoksi Harrikkajuliste.
Harrikkakateellisten kevätpäivät.
11
85
Vastaukset
- PuheidenJohtaja
Kiinnostus on ollut valtaisa ja täytyy järjestää lisää omnibusseja.
Kaikki punaiset kaksikerroksiset käytössä ilmaiseksi henkilöille joilla Hankkijalippis.
Koska lienee syntyvän suurtapahtuma, niin ottakaa mukaan oma retkituoli, pahvimuki kahville, sekä haarukkaveitsiyhdistelmä, mikäli syötte munkin työvälineillä.
Ps Jutustelija 1 sinä et ole vielä ilmoittautunut, varannet aikaa tärkeään tapahtumaan koska tahtoisimme sinun kertovan fiilistelystä vaikka et ryhmäämme kuulukaan.- Jutustelija1
Kiitos muistamisesta, ja hienoa että kiinnostus on ollut suurta. Ajattelinkin eilen jo kysyä että onko luvassa myös jutustelua rupattelun lisäksi.
- PuheidenJohtaja
Jutustelija1 kirjoitti:
Kiitos muistamisesta, ja hienoa että kiinnostus on ollut suurta. Ajattelinkin eilen jo kysyä että onko luvassa myös jutustelua rupattelun lisäksi.
Rupattelu ja jutustelu ok, mutta pääasiassa pärvöötämme harrikka-asiat, koska enemmistö Seinäjokilaasii tai Seinäjokisii, kaikessa tapauksessa aakeelta laakeelta Lapualta etiäppäin.
- Jutustelija1
PuheidenJohtaja kirjoitti:
Rupattelu ja jutustelu ok, mutta pääasiassa pärvöötämme harrikka-asiat, koska enemmistö Seinäjokilaasii tai Seinäjokisii, kaikessa tapauksessa aakeelta laakeelta Lapualta etiäppäin.
Näin se pitääkin olla, asiat ensin ja jos aikaa jää niin sitten ehkä muuta.
- 555555
Jutustelija1 kirjoitti:
Näin se pitääkin olla, asiat ensin ja jos aikaa jää niin sitten ehkä muuta.
Jep 😎
- seinäkokine
PuheidenJohtaja kirjoitti:
Rupattelu ja jutustelu ok, mutta pääasiassa pärvöötämme harrikka-asiat, koska enemmistö Seinäjokilaasii tai Seinäjokisii, kaikessa tapauksessa aakeelta laakeelta Lapualta etiäppäin.
Pohojalaaset on mukavia ihimisiä .
Paitti jokku kauhavalaaset. Ja tiätty kaikki lapualaaset, jokkon kusipäitä kaikki. - hauskoi.ootte
seinäkokine kirjoitti:
Pohojalaaset on mukavia ihimisiä .
Paitti jokku kauhavalaaset. Ja tiätty kaikki lapualaaset, jokkon kusipäitä kaikki.:-D
- SenseiChiangMai
hauskoi.ootte kirjoitti:
:-D
No mutta mitä kummaa, tämähän on hienoa.
Tässä aamukaffia hörppiessäni ennen vastaohjausta käyttäen pivänpuuhiin lähtiessäni pädyin katsomaan täältä Thaimaasta mitä sinne kuuluu ja näyttäneepä kuuluvan.
Mukava että harrikakateellisetkin on alkanut pitämään yhtä, ovathan he varsin runsaslukuisia ja voihan asia olla jopa niin, että heitä on enemmän kuin meitä laatupyörämotoristeja.
Näillä sanoin mukavaa ajokauden alkua, kyllä se sieltä tulee.
- kakekorjaaja
Kateellisten kannattaa kts. kerho-osion tekniikka foorumia , voi olla että kateus karisee , missään muussa merkissä ei meinaa ole noin pitkälti käsitelty kaikkia ongelmia kulkineessa , huh ,huh....kyllä ostohalut karisi laakista.
- Anonyymi
Muistattehan äitienpäivän tapaamisemme.
Ne joilla äiti mukana, saavat veloituksettomasti olla Road Kingin kyydissä torille ja takaisin.
Kaikille tarjoutuu mahdollisuus äänittää Harrikan laatuääntä puhelimeensa, jonka voi ohjelmoida olemaan soittoäänenä koko ajokauden nostattaen fiilistä.
Varatkaa euroja hieman mukaanne koska markkina-alueella tarjolla purukumin pakkauksessa paperiläpyskä jota nuolaisemalla ja hauikseen painamalla saa tatuoinnin, sekä myynnissä t-paitoja johon saa äitinsä kuvan hänen ollessa puikoissa.
T: Puheiden johtaja - Anonyymi
Kiitos kaikille runsaasta osanotosta ja jäsenien lukuisien pyyntöjen johdosta ensikerralla järjestämme paikalle kuolattavaksi useamman Harrikan.
Pahoittelemme kaakaon loppumista kesken kekkereiden ja sitä että emme olleet huomioineet sen sekoittamista punaiseen maitoon, kun pussukat täytyi lusikoida veteen.
Mutta paljon tästä opimme ja ensikerralla luvassa myös Lapuan kansallispukutanssijoiden traktorimarssi letkassa.
Harrikkajulisteiden myyntituotoilla tulemme ostamaan ja toimittamaan kaikille läsnäolleille yllätyslahjan.
T: Puheiden johtaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834503Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu263304Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt412926- 182857
Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172747Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka442617Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172559Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132295MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142105- 71751