Kalli ja Vanhanen kannattava Natoa

sekä liittoutuvat kokoomuksen kanssa
http://www.turunsanomat.fi/verkkolehti/?ts=1,4:2:0:0,4:2:1:1:2005-02-26,4:286084,1:0:0:0:0:
5215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kalli on oikealla asialla.

Äänestä

Todella hyvä ehdotus. Ensin porvaripuolueet omilla ehdokkailla ja sitten yhteinen ehdokas toiselle kierrokselle.

Äänestä

Venäjä on edelleen sotilasmahti ja jos kokee Suomen liittymisen naton jäseneksi uhkaksi, niin Mauno Koivisto on oikeassa, kun hän rintamamiehenä sanoi vastustavansa naton jäsenyyttä. Viedäänkö Suomi natoon vastoin kansan suostumusta kokoomuksen nuoren puheenjohtajan kalastellessa nuorten ääniä nato-intoilullaan. Suomen nuoret eivät ole kokeneet sotaa.

Äänestä
  • Kyllä virolaiset ovat hölmöjä. Menivät natoon, vaikka Venäjää harmittaa?

    Äänestä

Kepu vinkuu kokoomusta apuun vain silloin, kun se ei itse pärjää omillaan. Apua tarvitaan presidentin valintaan, mutta eduskuntayhteistyöstä - eli porvarihallitukesta - kieltäydytään kylmästi sanomalla suoraan, ettei yhteistyö presidentinvaalissa koske enää yhteistyötä eduskuntavaalien jälkeen.

Roskajoukko koko kepu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansallinen kirjoitti:

sekä liittoutuvat kokoomuksen kanssa
http://www.turunsanomat.fi/verkkolehti/?ts=1,4:2:0:0,4:2:1:1:2005-02-26,4:286084,1:0:0:0:0:

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu