Virian jakaa taas osinkoa

kyrönjo

Viria jakaa taas osinkoa runsaasti. Toivottavasti Seinäjoen Kaupunki kerkiää nyt myymään osakkeet Elisalle kun tuli oikeuden päätös, eikä tarvi ottaa osinkoa vastaan. Elisa tarvii rahaa ja täällähän sitä on.

6

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wroom

      mitä se ny enää auttaa kun osinko jaetaan jo..kolloo

    • EnMyy_

      Miksi niitä virian osakkeita yritetään ostaa hullun raivolla,vähintään kerran kuussa tulee joku ostotarjous.
      Kohta varmaan rupeavat uhkailemaan jos en myy.

      • Anonyymi

        Jos saan Virian konkursiin, kiitän Luojaani. On sillä niin huonot tuotteeet.


      • Anonyymi

        En saanut Virian turvalukkoa auki, enkä kiinni. Täytyi pyytää poliisi. Seuraavalla kerralla pyysin Virian miehen. Ei osannut korjata. Niistä näyttää pääsevän vain rosvot esimerksis jailmemisesti Caverionin lukkosseppä Jouni Hietala. Epäilen, että on nyt vankilassa huumeiden salkuljetuksesta epäiltynä. Ei ole näkynyt muutamaan viikkoon. On ilmeisesti opettanut lapsilleen ammattisalat. Nyt oli taas käyty vartastelemassa tavaroita.

        Viria lähetti viallisen lukon avaamiseta 184,02 euron laskun. En saanut lukkoa silti kiinni. Laskun tiimoilta otan yhteyttä kuluttaja-asiamieheen.

        Tödella törkeää.


    • Nyt vaan meni vähän huonosti tälläiselle yhden osakkeen omistajalle, Jos saan 100 euroa osinkoa, Niin jouduin avaamaan uuden maksullisen arvo-osuustilin pankkiin, ja sen pito maksaa 3 euroa kuukaudessa eli 36 euroa vuodessa, 30% osinkotulostani. Tälläisiää tulon siirtoja sitä järjestetään joka puljussa tässä maassa tavallisen talaajan häviöksi.

    • kyrönjo

      Valtamäen valitus tuottanut kaupungille nyt 180.000e. ja toukokuussa tulisi n.90 tuhatta lisää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      101
      5267
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      59
      3921
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      26
      3455
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      81
      2506
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1939
    6. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      404
      1838
    7. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      30
      1681
    8. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      44
      1607
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      17
      1555
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      39
      1435
    Aihe