Sillee. SoTe valiokunta äänesti asiantuntijoiden kuulemisen lopettamisen puolesta sillä välin kun valiokunnan puheenjohtaja oli toisessa kokouksessa. Noin härskiä toimintaa ei ole tässä maassa nähty koskaan ennen. Missään firmassa päätöksistä ei äänestetä ilman että puheenjohtaja siitä tietää. Aivan uskomatonta!
Kokoomus on todellakin Suomen suurin ongelma.
Terveisin,
H. V. Kokoomus
Kokoomus on todellakin Suomen suurin ongelma.
Terveisin,
H. V. Kokoomus
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kokoomuslaisia ja Keskustalaisia 8, jäseniä yhteensä 15 pj(sd.) vpj(kesk.)
Äänestys ei olisi mennyt läpi ellei puheenjohtaja olisi ollut pois ja Kokoomuslaiset antaneet tempulle tukensa. Todella härskiä toimintaa.
On selvä asia että tämä äänestys tapahtui Kokoomusen tuella, vaikka puolueen yksi näkyvimmistä apinoista Vapaavuori on SoTe uudistusta vastaan. Tässä taas nähdään ettei Kokoomuksessa ole yhtenäistä linjaa nähtykään. Pääasia että pääsee suhmurointiin mukaan.
Täysin laitonta? Vai harmaata aluetta?
Tjaa-a. Hankala saada lainsäätäjä vastuuseen laittomuuksista.
Porvarit ja ennenkaikkea kepulaiset käyttää kaikkia laittomia saadakseen surkean sotensa läpi ja veronmaksajat maksaa nyt sitten porvarit on asiantuntemattomia kun asian tuntijoita ei enää käytetä ja sotesta tulee perustuslain vastainen.
Eihän perustuslain vastaista Sotea tai mitään lakia vaan voi hyväksyä, koska silloin ollaan laittomassa tilassa. Se että jotkut edustajat ovat turhautuneita kuin pikkulapset, ei voi tarkoittaa, että koko kansa saa kärsiä nahoissaan noiden möhläilyistä. Kiire ei olevmyöskään mikään pätevä syy.
Löytyy laki Heikkisen toiminnalle sote-valiokunnassa!
Millainen on rangaistus?!!
Onko tämä Heikkisen ja sote-suunnittelun lorun loppu?
Ei voi ainakaan olla laillista toimintaa Suomen oikeusvaltiossa!
Kaali-Heikkinen rikkoo törkeästi Suomen lakeja ja
syyllistyy lisäksi törkeään virka-aseman väärinkäyttöön ja petokseen.
Varsinainen Kaaliaivo Heikkinen, KEPU.
KEPU pettää aina, Kaaliaivo-Heikkinen joka päivä.
.
Toivottavasti opposition edustajat osaa pitää jarrutuspuheenvuoroja.Ja Kiuru on tässä nyt avainasemassa.Toivottavasti keksivät viivytys taktiikan,jolla asia saadaan vesitettyä.
On kyllä törkeä ja ylimielinen teko. Noin tärkeä asia ja asiasta äänestetään puheenjohtajan selän takana kun puheenjohtaja on 12 minuuttia poissa! Tämmöstä farssia ei ole Suomessa ennen nähty!
Alkaa olla porvarihallituksen johtamassa Suomessa asiat kuin banaanitasavalloissa. Ei ole pohjoismaisessa demokratiassa tällaiseen totuttu. Paluu kokpanssien apinoiden planeetalle menossa kovaa vauhtia ihan selvästi.
Seuraava hallitus äänestää - ja yksimielisesti- HÄ HÄ HÄÄÄÄÄ
Kaali-Heikkisen,KEPU, ja PääPöpilän,KEPU, asetettavaksi syytteeseen valtakunnanoikeudessa maanpetokseksesta, huijauksesta, ym ym ym ym
Lisäksi kaikki Pöpilän tyrannihallituksen sairaat päätöset peruutetaan !
Lisäksi KEPU tullaan ikiajoiksi kieltämään vaarallisena maanpetos- ja rikosjärjestönä.
.
Kyllä kannattaisi vakavasti harkita suorademokratiaa. Noiden jurttamulattien touhut ovat jo demokratian naurettavia irvikuvia. Mitä ihmettä 'itäiset' lestapervot ja muut jurttakehistaustaiset ylipäänsä tekevät SKANDINAAVISEN, POHJOISMAISEN hyvinvointivaltion puikoissa?! Herääätyys!!!!! Eihän noilla ole edes geneettisiä edellytyksiä hoitaa hommaa SKANDINAAVISEEN malliin!
Eipä mittää, kussoivat muroihinsa. Kiuru kuittaa ja kostaa - takuulla pitkittää Soten hamaan tulevaisuuteen.
Yhä sataa poitseja demareiden ja perussuomalaisten valtavaan laariin.
Asia ohitettiin tänään eduskunnassa hissukseen???
Js äänestämme oikein, seuraava hallitus voi kumota Sipilän hallituksen säätämät lait.
Äänestäkää perussuomalaiset enemmistöön, niin asia hoituu.
Rinne kylläkin luvannut purkaa kaiken mitä Sipilä tunaroinut. Minä äänestän vasemmistoliittoa SDP'tä auttelemaan paskan purkamisessa.
Saa nähä saako antti koottua sellaisen hallituksen joka alkaa sitä korjaamaan saatikka kun vihreät ei hyväksy persuja samaan hallitukseen. Paras oli ettei mitään valmista tulisi sotesta ja vaalien jälkeen seuraava hallitus ottaa sotesta käyttökelpoiset osat jatkokäsittelyyn ja muut laittaa roskiin.
Sote läpi!
Kepu on jo nähty ei ole tätä päivää vaan agraariyhteiskuntaa
Kepu pettää aina.
Kokoomus - kansallinen häpeä - rahan puolesta ihmistä vastaan.