Kyllä minä voin jättää palstan ei täällä minulle mitään ole.
Olen odottanut että sinä mies ottaisit yhteyden oikeassa elämässä. Jonka minä olen jo tehnyt toistamiseen. Minun täytyy nyt vain hyväksyä ettei niin tule tapahtumaan.
Voihan se olla niinkin että itse olen jotain ymmärtänyt väärin.
Olen odottanut että sinä mies ottaisit yhteyden oikeassa elämässä. Jonka minä olen jo tehnyt toistamiseen. Minun täytyy nyt vain hyväksyä ettei niin tule tapahtumaan.
Voihan se olla niinkin että itse olen jotain ymmärtänyt väärin.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Jos on keino ottaa yhteyttä oikeassa elämässä niin miksi kirjoitat tänne?
Kysy kysymys itseltäsi.
Koska hän seurustelee toisen henkilön kanssa.
Sinun vuorosi nyt. Miksi sinä kirjoitat tänne, etkä suoraan hänelle, vaikka suorakin yhteys löytyy?
Kaikki tärkeä tuli aloituksessa että kysymyksesi on turha.
Itselle voi tietysti esittää kysymyksiä, vähän sama kuin katsoi peiliin.
Eipä tarvinut ostaa kaljaa tänään, kun en viitsinyt lähteä kaupassa käymään lainkaan koska oli niin huono keli.
Muuten tulee ostettua jokaisella kauppareissulla muutama kaljapurkki koska ne ovat sijoiteltu kuten "aikuisten karkit". Helposti kassan lähellä niitä "tarrautuu" sormiin.
No mitä vastaat kun esität itsellesi kysymyksen:)
Niin eihän siinä oluessa mitään vikaa ole:)
Ei niin sinänsä oluessa, olisi tullut kuitenkin muitakin turhia ostoksia samalla, ajattelin syödä entiset ruoatkin pois ennen vanhenemistaan, kun ei ole varsinaista tarvetta kauppailla, ulkoilu olisi ollut ainoa minkä takia oikeastaan sitten olisin käynyt mutta huono keli esti sen.
Tuollainen adoptioon liittyvä komedia kuin: Instant Family oli aika huvittava, mutta pikkuiset eivät ehkä ymmärrä huumoria tuosta.
Tuonkin ajan ehdin täydentää levy listaani että mitä tilaan seuraavaksi, Billy Joel:n levy The Bridge, koostan aina ideoiden tullen levyjä tuohon listaan sitten kun niitä on riittävästi niin tilaan.
Jos sinä sattuisit olemaan kaivattuni niin et kyllä välitä musta yhtään samapa tuo. :)
Välitämpä, ajattelet väärin, välitän kaikista naisista aika paljonkin.
Viime yönäkin näin sellaista unta missä oli monia mukavia tyttöjä ja tekivät kyllä hassuja juttuja unessa: Jotkut tytöt ostivat minulle radio-ohjattavan auton lahjaksi, sitten sitä olisi pitänyt heti koeajaa, mutta sen akku oli loppu se olisi pitänyt ladata ensin.
Tuo auto oli sellainen musta avolava, missä avolava oli katettu.
Yksityiskohtaisia unia tulee, kuin elokuvia.
Ai sulla on siis monta naista joka päivälle omako?
Sori en halua sellaista miestä.
Unessa voi olla vaikka mitä, mutta ei muuten, kunnoitan eli välitän lähes kaikista naisista.
Tällä hetkellä ei ole yhtään naista, oikeasti aamulla tuli sellainen joku musiikki kappalekin joku mieleen missä laulettiin että: olisipa joku jota rakastaa, mutta englanniksi, enkä muista kappaleen nimeä.
Tiede ja teknologia -jutuissa pitäisi käydä taas katsomassa mitä peliohjelmoija-tytöt ovat keksineet jos niitä pystyisin omaksi ja heidän ilokseen auttamaan jossain.
Et ole jota ikävöin.
Sinäkin olet vain "nainenjostain", voit olla vaikka mustalainen romaniasta...
Siksi et voi olla hän koska hän ei ole sinkku on välillä ollut eroamassa syytä siihen en tiedä.
Mikä oli hänen reaktio näihin oikean elämän yhteydenottoihin?
Niin siinä taas kävi että nolasin itseni kiitos vaan.
Yritit omaan tasoosi nähden liian hyvätasoista miestä. Eiköhän sinun ole aika jo katsoa peiliin ja tunnustaa todellisuus. Rimasi on ihan väärällä tasolla. Sinun pitäisi jahdata ainoastaan variksenpelättimen näköisiä sekakäyttäjiä ja heitäkin vain varovaisen toiveikkaana. Kukin omalla tasollaan.
Minun tasossani ei ole mitään vikaa.
Aina pitää tulla haukkumaan ja arvostelemaan.
Se on pääasia että olen itseeni tyytyväinen. :)
En minä ketään jahtaa. Mikähän ihme hiippari sinäkin olet.
Sekakäyttäjä jotain rajaa. :D
Minä en ole hiippari heh, tartuin vain erääseen juttuusi, voin kertoa vaikka iltasaduksesi tarinan tuosta Billy Joel:n levystä The Bridge, on mielessäni, kun kerran piti ottaa vodkaa, oli dry vodkaa varastossa, vaikka olin alaikäinen: isä kuskasi sellaiseen lukiotapaamiseen, 2 lasia vodkaa jotta olisin uskaltanut puhua jollekin tytölle.
Tuollainen musikki soi silloin.
Varmasti isä haistoi että, voimapaukkuja on otettu, mutta isä ei silloin välittänyt mitään siitä.
Nykyään olen niin laiska juomaan alkoholia että viinakauppaankaan en jaksa lähteä kuin varmaan 4 vuodessa ja aina skottiviskiä sitten..
Sinäkö tuon varispelätin viestin mulle laitoit?
Onpa ollut huono isä jos vodkaa lapselle antanut.
Arvosteletko sitä miestäskin kokoajan? Sen vaan sanon sulle että ota ero siitä kälättäjä ämmästäs ja ota sinkku saman ikäinen ja normaali misu itelles heidoo ei muuta kaikkee hyvää.
Juu ei sitä jaksa kaipailla ketään ihan turhaa se on.
Asiat kuitenkin aika hyvin mitä niitä pilaamaan.