Tiedoksi, että Laiton Lehti on Marco de Witin toimittama lehti. Siellä on paljon sellaisia asioita, mitä valtamedia ei kerro. Kannattaa käydä lukemassa.
SKE:n iltastriimeissä on aina joitakin kansanedustajaehdokkaita paikalla. Se tulee joka ilta paitsi perjantaina, klo 21-22 ja striimin osoitteen näkee SKE:n omalta nettisivulta.
Pienpuolueilla ei ole rahaa kampanjointiin ja sen vuoksi netti on tärkeä. Nykyisin ihmiset ovat paljon netissä ja seuraavat sitä kautta politiikkaa sekä maailmanmenoa. Se on varmasti yksi tärkeimmistä vaikuttamiskanavista. Uskon vahvasti, että etenkin pienet uudet puolueet saavat itsensä parhaiten esille netissä.
Muistakaa Laiton Lehti ja SKE:n striimit
17
118
Vastaukset
- ruusujarisujakin
SKEn striimi klo 21 on illan kohokohta, katselen aina kun voin. Sen verran vinkkiä, että lähetyksen hostin nettiyhteys vakaaksi ja kuvanlaatu hd-tasolle - Junes Lokan lähetyksistä mallia!
- SKEnäänestäjä
Täälläkin aika paljon mustamaalausta.
- sakeeta_kerrakseen
Laiton lehti on pelkkää .skaa samoin kuin koko SKE.
- Osuujauppoo
Suomen Kansa Ensin hyvä SKE!👍
- Kgggf
Onko Puolue edelleen laittomassa tilassa?
- Lorunloppu
Kyllä on, puheenjohtajan kannattaisikin jo pukea vanhat hauturivaatteensa ja saattaa hautaan koko puolue.
- jhhjjhh
Ske puolueen todellinen tämän hetkinen tila tässä on hyvin selkeästi määritelty https://www.youtube.com/watch?v=mhk6wNb-jp8
tämä on täyttä faktaa , puolueen ns, betoni murenee
Tätä ei uskalleta kertoa jäsenille laittomassa lehdessä, mikä harrastaa manipuloivaa journalismia - jännäksi-menee
Puolue menee vaaleihin täysillä ja tavoittelee ainakin kahta kansanedustajaa. Se tuntuu olevan tällä hetkellä realistinen tavoite, koska entiset ns. valtapuolueet, keskusta ja kokoomus tulevat kärsimään rökäletappion. Nyt aika on kypsä muutokselle ja uusille päättäjille.
- Kriisi
Ske kannatus on todella marginaalista. Puoluejohtaja pettänyt omat kannattajansa ja uusia ei tule kun entiset kuprut on vielä muistissa. Puheenjohtaja on ajannut puolueen todella pahaan kriisiin. Puolueella on virallinen hallitus joka ei saa edes jäsenrekisteriä käyttöönsä kun laittomaksi käräjäoikeuden päätöksellä julistettu kaatunut hallitus ei niitä luovuta.
- wertyuyy
Gäyrt de Wäit saa vaaleissa ääniä 200-300 ja sillä ei pitkälle pötkitä.
Laiton Lehti. SKEidaa. AnarcoMarco.
- 1000000äänestäjääetsiiuu
Karavaani kulkee ja mustit haukkuu,
- Huomioitsija
Katsoin yhden sivustolta löytyvän streamin. Desantti Bäckman oli kutsunut venäläisen tyypin vieraakseen ja Marco osallistui keskusteluun puhumalla täysin päättömiä. Koko tilaisuus oli sinänsä päätön.
Selvisipähän tuosta Marcon sympstiat Venäjään ja Itä-Ukrainaan, jossa hän kävi vierailullakin "Dontskin tasavallaan suurlähettilään" Bäckmanin kanssa.- Jgfgg
Laitahan linkki
- faktantarkistaja
Oulun tiedote.
- Nelipyörä
Käpylän hallitus ja diktaattori kaatunut. Puolue on taas jäsenten hallussa kunhan diktatoria palauttaa jäsenten omaisuuden, pankkitunnukset, salasanat jne.
Oikeuden päätöksen johdosta.
faktaa
https://youtu.be/DEep5XwfvNE SKE päämäärä on sananvapaus.
Joka ilta skrrimiltä sensuroidaan 60% viesteistä. Mitään negatiivista mikkihiirestä ei saa sanoa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?631231Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11890Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75815Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.86676- 53644
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46564Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt36564Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36534Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot117518Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43513