Suosituksia

Suosittelisitko Ruovettä asuinpaikaksi?
211668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Jos haluaa elää erakkona, niin sitten.Ihmiset on juuri niin kauan ystävällisiä, kun ovat saanet ongittua tiedot muuton syistä, sen jälkeen voikin elellä itsekseen.kaunis paikka, ei siinä mitään.Jos on rahaa ja valtaa jo mennessään, niin voihan sopeutuakin.siitä vaa kokeileen.

Äänestä

Ilman muuta suositellaan. Käänny vain puoleemme jatkossakin tällaisissa asioissa.

Äänestä

En todellakaan

Äänestä

tottakai, pääsee kunnanjohtajan kanssa kävelyllekin

Äänestä
  • Sehän+onkin+hienoa.+Mutta+peruspalvelut+ei+toimi+kunnolla.+Lääkäriin+käsketään+menemään+Virroille,+vammaiskuljetukset+takkuaa,+erityislapsi+ei+saa+tarvitsemaansa+huomiota+koulussa.+Tuntikehystä+ollaan+vähentämässä.++Teiskontien+varressa+jos+satut+asumaan+niin+bussit+lakkasi+kulkemasta+vuosia+sitten+jne...mutta+ai+niin,+se+kaunis+luonto.+Palveluista+viis+vaikka+Ruovesiläiset+maksaa+suomen+ylimpiä+veroja.+Ruovesi+oli+listakakkonen+pari+vuotta+sitten,+sepä+oli+huonoa+mainosta+kunnalle+joten+pudottivat+0,5%++ettei+keikkunut+listan+kärjessä.++Kunallisvero+tänä+vuonna+22.

    Äänestä

  • Paikallislehden etusivulla jäi vaan epäselväksi kuka niistä oli se sohlo-santeri. Nimet lueteltiin vasemmalta oikealle eli kait se sitten oli oikealla reunalla.

    Äänestä

Ruovesiläiset on pahimpia selkäänpuukottajia ja seläntakana paskan puhujia. Ja näkyy olevan ihan kylän tapa.

Äänestä
  • Missäpä näitä selkään puukottajia ei olisi. Ja ruovedellä ovat sentään pääsääntöisesti syntyperäisiä suomalaisia.

    Äänestä

En vieläkään

Äänestä

Kyllä, jos ajattelit elää sosiaalituilla tai olet muuten vaan oloneuvos ja järvenranta-asuminen kiinnostaa.
Mikäli taas ajattelit töissäkin käydä, niin kannattaa harkita kahdesti ja mieluummin valita asuinpaikaksi, jokin talouselämältään vireämpi ja isompi paikkakunta.

Äänestä

voi kylän taxit kaupungissa.nyt tienaamaan autolliset et immeiset pääsee liikkeelle.ja ajaja saa ropoja.

Äänestä

Jos tarvii laittaa lapset kouluun, niin mieti kaksi kertaa, etenkin jos erityislapsi.
Selkäänpuukotusta paljon.
Jos olet valmis kulkemaan töihin muualle, niin okei.
Jos lapsi haluaa harrastaa muuta kuin pesistä tai lätkää, niin vaihtoehtoja ei juuri ole.

Äänestä

Vuolleniemeen valmistuu tornitalo, sinne mahtuu. Visuvedeltä löytyy kaikki, ja loput Virroilta. Lapset saa hoitopaikan, iskä ja äiskä työpaikan, on harrastemahdollisuudet vaikka mihin, ja POIKKEUKSELLISEN KAUNIS LUONTO. Tämmöistä ei muualla ole, Tervetuloa!

Äänestä

Mitä ohjattuja harrastemahdollisuuksia Visuvedellä on? Lapselle on hoitopaikka, entä koulut ala ja yläkoulu? Alakoulu, mutta kuinka pitkään? Mistä ihmeestä työpaikka Visuedeltä löytyy muuttajalle?!
Luonto on kaunis, siitä ollaan samaa mieltä

Äänestä

siistyöpaikat rajalliset visuveellä.tuntipalkka 9euroo.et huippua.virroilla jossain 10egee tunti.et huumoria pitää olla.

Äänestä
  • Kituvesi voitais myydä virroille. Perässä vedettävä paikka, josta ei oo kun harmia...

    Äänestä

Mihin kohtaan se tornitalo nousee, kuulin että kerroksia olisi jopa 20?

Äänestä
  • Tulee siihen ns. paloaukealle, pajuskylän rampin lähelle. Neljä ylimmäistä kerrosta on jo varattu hirviseurueille,

    Äänestä

Oon kans kuullu samaa metsästys seuroista. Ei mikään oikeuden mukaisuus tai kohtuus toteudu !

Äänestä

En suosittele. Paitsi jos haluat ostaa asunnon 30 000 eurolla. Niitä on täällä pilvin pimein tarjolla.

Äänestä

EN suosittele, vesikin on niin ruosteista Ruovedellä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


onkohyvä kirjoitti:

Suosittelisitko Ruovettä asuinpaikaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu