Ei demareita Espooseen, ei demareita minnekään! Sosiaalidemokraatit, tulonsiirtoja suomalaisen palkansaajan lompakosta hiekkakansoille jo vuodesta 1899! Älkää unohtako Jutan takuuksia!
Ei demareita Helsinkiin
EiVihVasDem24
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Demarit eivät tule olemaan kevään vaalien suurin puolue, se on varmaa jo nyt. Luultavasti puolue kutistuu pienpuolueeksi lähivuosina.
Nyt puhaltavat sevästi uudet, raikkaat tuulet politiikassa. Luulen, että Perussuomalaiset ja muutamat uudet puolueet ovat vaalien voittajat. Väyrysen Seitsemän Tähden Liike ja Suomen Kansa Ensin ovat nousussa ja se näkyy varmasti seuraavissa gallupeissakin.
Olisi mahtavaa jos saataisiin eduskuntaan selkeä vallanvaihdos. Tarkoittaa sitä että Perussuomalaiset olisivat suurin puolue ja Seitsemän Tähden Liike toiseksi suurin. Apupuolueeksi voitaisiin ottaa hallitukseen se puolue, joka jakaa samat arvot kuin suurimmalla puolueella on.