turistit kiertää oulun

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oulun päätäjille on raha tärkeämpää ja ns.suvakointi

Äänestä

Oulun kiertää kyllä suomalaisetkin samanlailla kuin turistit. Oululaiset Kuvottavia.

Äänestä

No vähäpä Oulussa turisteille näkemistä ja kokemista on, varsinkaan talvella. Kesällä Nallikari ja joku iskelmätapahtuma. On tuo matkailupuoli unohtunut kehittää jostain syystä.
"Ilimanaikuista" sanoo Oululainen ihiminen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


turistikato kirjoitti:

https://www.thesun.co.uk/news/7917239/migrant-grooming-gang-oulu-finland/

Oulun raiskaukset on tiedossa ympäri maailmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu