Paavo ja muut Tähtiliikkeen ehdokkaat veti hyvin väkeä 3.3
Toivottavasti kaikki äänestäjät muistavat kuinka Kattelus ja kumppanit pilasivat Kansalaispuolueen maineen, joten perustettiin uusi puolue!!
Tähtiliike Kauhajoella
17
183
Vastaukset
- KunTuliPuheeksi
No eivät kaikki äänestäjät seuraa tällaisia pellepuolueiden asioita, emme varsinkaan me jotka äänestämme sosialidemokraatteja.
- Vaalejaodotellessa
Hyvin määrittelit sosiaalidemokraatit.
Niitäkö tarkotit pelleillä?:)
- Paavollepisteet
No nyt tais olla ne kuulusat kauhajoen persut asialla tossa jokka yrittää piiloutua sossuksi.
- Paavoonok
Joo samaa mieltä nottei sossutkaan vajoa persujen tasolle!!
- Ammatin
mukaan pitäis kaikkien äänestää, eli maatalousyrittäjien kepua, palkkatyössä käyvien demareita, yrittäjien kokoomusta. Kaikki muut ovat apupuolueita, joista kyllä joitain, esim. vihreitä pitäisi pääpuolueiden kuunnella. Persuihin on vaikea ottaa kantaa ja muodostaa mielipidettä.
- luomu
SDP/KESK/PERS/SINISET/KOK jotka ulkoistavat Suomea,vieden eurot ja yritykset ulkomaiseen omistuksee,eivät kunnioita isänmaata.Heidän aikansa on ohi.
Tähtiliike :Me ollaan Nuoriso! Tämä on tulevaisuus,tällä saadaan maaseudut nousuun,
kylät asutettua/Urheilu-seurat tuottamaan terveitä nuoria suuntaamalla eurot ,
Isänmaan käyttöön,eikä kurjisteta vanhusten ja nuorten oloja entisestään.
Suomalainen Maaseutu/Kaupunki työ kunniaan/nimellis ja voittoja haalivat viljelijät/Yritykset ulos.- kiäh-kiäh
Tämä täytyy kyllä säästää, on tämä niin verratonta tekstiä että sille voi nauraa vielä vaalien jälkeenkin. Tästä ei enää puutukaan kuin se Tuntemattoman Rahikaisen lause, tavara sijaansa ylemmäks.
- Häähäähähä
kiäh-kiäh kirjoitti:
Tämä täytyy kyllä säästää, on tämä niin verratonta tekstiä että sille voi nauraa vielä vaalien jälkeenkin. Tästä ei enää puutukaan kuin se Tuntemattoman Rahikaisen lause, tavara sijaansa ylemmäks.
Koirat haukkuu ja karavaanit kulkee!
Tuntemattoman Rahikaisen tavoin,hävitten.
- Tähtiliike
Luomu kirjoitti todella hyvän kommentin.Itse kävin aikoinani asumassa etelän kaupungeissa.En suosittele kellekkään sitä.
Maaseutu pitää saada eläväksi ja toimintaa nuorisolle ja kaiken ikäisille!- kbhhki52ouh
Mille nuorisolle? Kyllä kuule maaseutu tyhyjätähän! Muutama maajussi rääpästää tulevaasuures vähintään 300 hehtaarin yksinääsyyres! Näkööhän tuan ny sokiaki ottallansa mikä on tulevaasuus! Eihän suomalaaset lapsia tee! Niistä oo ku vaivaa ja vastusta! Ja rahanmenua! Tänäpäivänä ku kaiken mittari on raha! Ja seki on arvotoonta niinku Venetzueelas, vc paperirullan vaihto kustantaa 15 eurua! Vanhukselle! Voi s..tana jotten paremmin sano! Ja voitot ulukomaille veroparatiisiihi! Äänestäkää sossuja, kepua, kakua ja vihreetä ku äänestättä, pääsettä täälä maalla totuuren äärelle! Suomalaaset on nii s..tanan tyhymiä lampahia! Joku kaikkein ajatusten tonava venäjällä pelijättelöö! Oo hualeta, ei ryssä tänne hyäkkää! Täälä asuu nii helevetin yksinkertaanen kansa! Käykää Kauhajoella, jonsetta usko!!
- Tikkuinentulevaisuus
Kansalaispuolueen ehdokkaalla oma tikkuaski??
Onkos vähän vilppiä kun on liimattu toisten valmistaman tikkuaskin päälle oma naama:)? Parasta olisi, että kaikki valta tulisi kommunisteille!!!
- kjsjdll
tunnen seppo mylliksen ja tuo kuva ei ole hän . Seppo on yli 60 vuotias
mutta miksei hän enää tee hurjia juttujaan ? - Anonyymi
kjsjdll kirjoitti:
tunnen seppo mylliksen ja tuo kuva ei ole hän . Seppo on yli 60 vuotias
mutta miksei hän enää tee hurjia juttujaan ?myllis on kingi
- Namnamseppo
Myllis kulkee hame päällä mutta kyl sepen ääni tähtiliikkeelle kelpaa.Kylvetään yhdes ikaalisis.
- Häpeällistä
Kaikki ehdokkaat samanlaisia oman edun tavoittelijoita ja takinkääntäjiä valtaan päästyään. Jätän äänestämättä tästä lähtien
- opiå
Paljonko oli väkeä ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M297003Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1073765Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v453723KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501941Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331810Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e381780- 771223
Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https51122Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj281097Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn231054