Mikä teitä ihmisiä vaivaa??
Olette täällä kommentoimassa joka ikistä asiaa ja aina on sävy ilkeä ja negatiivinen?
Eikö omassa elämässä tapahdu riittävästi?
Mikä pakko on saada kirjoittaa negatiivisesti?
Kuinka moni teistä sanoisi saman asian kasvotusten?
Olette täällä kommentoimassa joka ikistä asiaa ja aina on sävy ilkeä ja negatiivinen?
Eikö omassa elämässä tapahdu riittävästi?
Mikä pakko on saada kirjoittaa negatiivisesti?
Kuinka moni teistä sanoisi saman asian kasvotusten?
Vastaukset 46
Vanhimmat
Huomenta vaan sullekin.
Mikä teitä palstavahteja vaivaa? Kyttäätte kommentteja koko ajan. Menkää töihin ja ostakaa elämä,
Oma normaali elämä on! On ammatti, työpaikka, oma koti, aviopuoliso, lapset, pari koiraa, auto jne.
Siksi on niin hauskaa välillä seurata, miten nämä "kadehditut julkkikset" elävät, ja kehuvat luxuselämäänsä, mikä oikeasti on kaikkea muuta. Oma elämä tuntuu näitten höpöhöpöjuttujen jälkeen ihan luxukselta, mitä ei aina hoksaakkaan. Oppii antamaan arvoa normaalille taviksen elämälle.
Mikä on aloittajan oma elämän tilanne, kun ottaa moisia irtomurheita?
Näitä aloituksia ei ole pakko lukea ja pahoittaa sitten mieltään.
Shiish,, Mun yshtävä pishtää hnekilökohtaiseen vashtuusheen kaikki lähiön lunttanat täältä..
Entäs aloittajan, kun pitää täällä päteä?
Tiedätkö minkälainen on koominen ihminen? Koominen on yleensä keski-ikäinen tai sitä lähestyvä nainen, joka kovaan ääneen on "opastamassa" muita tyyliin: "minun mieheni on niin pätevä", vihjailee, että hankimme juuri uuden auton (velkaa ei mainita), kertoo juuri, että minun mieheni varasi meille juuri lomamatkan. Tätä käytöstapaansa tällaiset eukot eivät huomaa ja ymmärrä, että se lähinnä huvittaa. Nämä eukot ovat pakettilomillakin opastelemassa muita matkailijoita vaikka eivät ole mitään neuvoa kysyneetkään. Kaiken tämän lisäksi ei edes ole mitenkään menestynyt vaan ihan tavallinen urpo.
Entäs nämä julkut, jotka leuhkivat omaisuuksillaan ja matkoillaan, ja puhuvat meidän mökki, meidän parveke ym. , vaikka KAIKKI on sen MIEHEN, jota hyväksi käyttävät!! Se se vasta naurettavaa on!
On oma elämä ja siihen kuuluu myös nauru. Hyvät naurut saa aina koomisten yli-ikäisten seiskatähteiden mahtipontisista postauksista ja uhoamisista. Parasta tilannekomiikkaa ikinä! Kiitos seiska, insta, blogit ja juorupalsta!
Nauru pidentää ikää mutta aloittajan kaltainen synkkyys ei. Pipo liian kireellä, herneet nokassa. Varo, ettei stressi yllätä.
Niin. Ihan samaa voisi kysyä aloittajalta, kuten täällä jo moni on tehnytkin. Jos kommentoijilla ei aloittajan mielestä ole elämää, kun kritiikkiä esittävät, niin tasapuolisuuden nimissä tätä samaa pitää kysyä aloittajaltakin.
Miksi aloittaja kyselee kommentoijien elämäntilanteesta, kun selvästi itsekin notkuu täällä ja käyttää aikaa muiden ihmisten elämänkulun miettimiseen?
Pata kattilaa soimaa jne.
En käy täällä juuri koskaan mutta teillä ei näytä muuta elämää olevan.
Miten tiedät muiden täällä roikkuvan jatkuvasti? Olet siis itsekin täällä vähänväliä, tosin eri nimimerkeillä, eiköstä? On miehesi töissä tienaamassa.
Kunnon mies niin kuin minulla on käy töissä eikä notku tällaisilla palstoilla.
Hyvin kuitenkin näytät kaikesta kaiken tietävän vaikka et muka käy täällä juuri koskaan....Tuota samaa asiaakin kyselet noin viikon välein. Onko se sinulta jotain pois jos ihmiset käy täällä viihdyttämässä itseään, vaikka joka päivä. Relaa ny vähä, vastauksenkin tohon ikuiseen kyssäriiskin oot saanu jo satoja kertoja, älä enää kysele. Pysy pois.
Kävin äsken kahden tunnin hiihtolenkin. Milloin sinä olet viimeksi ulkoillut? Vai meneekö päiväsi täällä notkuessa?
Niin, sinä tosiaankin olet pätevyyden huipentuma-vain omasta mielestäsi. Nytkin rehentelet käyneesi hiihtolenkillä, mitä sitten? Tamppaa vaikka koko maapallo, kuten Kummeleissa, sinne koomiset hahmot sopivatkin. Ei se tee sinusta millään tavalla parempaa. Hellitä tosiaan vähän. Olet varmasti ollut töissä hirveä tapaus, jos nyt olet yleensä työssä ollut, kun on se Mies hoitamassa.
Olethan sinä ollut täällä jo aamulla ja sitten taas puolen päivän jälkeen. Kahdesti jo tänään, eli se palstanotkuja olet sinä, koska et voi tietää, kuinka monta eri henkilöä sinulle nytkin tässä ketjussa on vastannut. Etkä kuitenkaan omien sanojesi mukaan käy täällä juuri koskaan. Hanki oikeasti muuta tekemistä.
Kas, juuri tulin kotiin, klo 20.0e0, en tosin 2h hiihtolenkiltä kun en oo tylsistynyt vanha ja elämänsisällötön eläkeläinen, joka ei muuta tee ku ns hiihtää ja kyttää kommentoijia. Voi, voi, sääliö.
Alloittaja ei vaan ymmärrä pelin henkeä,eli sitä,että nää roskapaska julkikset viis veisaa mitä niistä kirjoitetaan kunhan kirjoitetaan.
Kaiken itsestään julkisuuteen myyvät typerykset saa tasan tarkkaan minkä ansaitsevatkin.
Julkisuus on myös paljon puhuttu riski,joka näiden työkseen palstoilla pyllistelevien,mitään merkittävää tekemättömien ääliöiden olis syytä itse ottaa huomioon.
Aloittaja se vasta kunnon palsta pyörittäjä onkin.
Aloittaja sortuu omaan nöppäryyteensä kun kalastelee mainitunlaisia viestejä , tosin mahdollisesti tietämättään tai sitten tarkoituksella. Trollaukseksikin voisi kutsua tällaista.
Me, jotka kykenemme järkevään ja johdonukaiseen ajatteluun, osaamme myös järjestää aikataulumme joustavaksi. Näin jää hyvin aikaa myös palstailuun. Elämä on täynnä valintoja.
He, jotka haluavat elää ns. akvaariossa ja tyrkkynä rummuttavat pienimmätkin tekemisensä maailmalle, asettavat itsensä arvostelun ja kritiikin kohteeksi. He haluavat huomiota ja sitä heille myös annetaan. Itse he eivät voi valita ja hallita huomion laatua.
Mikä tässä on niin vaikeaa?
Mikä ongelma ap:lla on rehellisen ja suoran palautteen jakamisessa?
Palstalla keskustellaan asioista niiden oikeilla nimillä, eikä suostuta kiiltokuvamaiseen ja teennäiseen ulkokultaisuuteen, eli huijaukseen, jota nämä tyrkkyjulkkikset mielellään viljelevät. Niiden liirumlaarum-höpinä on pelkkää tuulen huminaa. Siihen saa vapaasti tarttua.
Annan itse palautetta opettavaisessa mielessä, rehellisesti ja terävästi. Kun tähtään, osun suoraan maaliin, huteja ei tule.
Faktaa pöytään vaan!
Johan onkin järkevää ja johdonmukaista viettää sitä joustavan aikataulun mukaista aikaa julkkisjuorujen parissa. No sehän on sitä, kun elämä pyörii turhanpäiväisten asioiden ympärillä ja mikään muu ei kiinnosta.
Palstailla voi missä ja milloin vaan. Se ei katso aikaa, eikä paikkaa. Nytkin olen matkalla. Helppoa viihdettä omaksi iloksi ja ajankuluksi.
Jokainen tietysti viettää aikansa kuten haluaa. Jotkut vaan maka sohvalla ja piereskelee, toiset taas mielellään osallistuu ja ovat aktiivisia ilmaisemalla itseään ja mielipiteitään.
Mikä tässä on ongelma?
Päätit sitten sinäkin kommentoida ja osallistua näihin palstan keskusteluihin. Olet omiesi joukossa!
:D
Todella helppoa, jos näitä juorupalstan juttuja pitää hauskoina. No jokainen älynsä mukaan. päätin kommentoida juurikin sinun viestiisi, kun se näytti niin siltä liirum laarum viestittelyltä.
Jeee! Hauskaa, että päätit viihdyttää minua. Olikin jo tylsää. Tunnetko olevasi älyllisesti samalla tasolla kuin minä? Ainakaan tekstisi puolesta en voi imarrella sinua. Onko muita meriittejä?
Olet kuitenkin hillunnut palstalla jo pitkään, pitäisihän sinun jo hallita tuo itsesi ilmaiseminen kunnolla. Tuo tekstisi ei vakuuta.
Ymmärrän toki, että kaikki eivät omaa verbaalista lahjakkuutta, mutta voithan mennä nurkkaan istumaan ja ajan kuluksi vaikka kuivaharjoitella tekniikkaa.
Suosittelen lämpimästi siirtymistä palstan kuunteluoppilaaksi! Kunnes toisin ohjeistetaan!
Hopi, hopi.. Hähä! :D
Aloittaja on jaksanut lukea negatiivisia kommentteja pitkään, sillä muuten ei olisi tietoinen asiasta. Täytyy olla vielä vähemmän omaa elämää kuin kommentoijilla.
Milloin viimeksi olet käynyt vaikkapa hiihtämässä?
Tuo kertoo kaiken sinun älykkyydestä. Jäikö koulut kesken ja päivät kuluu täällä?
Paljonko olet hiihtänyt tänä vuonna. Tänään. Tuntimäärä ja kilometrit. Saako älyä lisää hiihtämällä. Miksi ihmisen pitää hiihtää, joka on vastoin luonnonlakia ja suksetkin lipsuu ja sekös on ärsyttävää. Onko muuta sisältöä elämässä. Miksi kysellä muilta, oletko käynyt hiihtämässä, miksi ei voi kysyä mitään muuta. Miksi oletus on, että muut roikkuvat juuri tällä palstalla ja sinä et ja muut eivät tee elämässään mitään järkevää, kuten hiihtäisivät.
Milloin viimeksi olet käynyt vaikkappa töissä?
"vaikkappa"
Hihihi 😋
Pahus, kun en ehtinyt nähdä kuka lankesi kirjotusvirheellä viritettyyn kiusaaja-ansaani, mutta epäilen vahvasti aloittajaa.
Julkkis siellä vaahtoaa, ei ole palaute oikein miellyttäny.
Ei tietenkään miellytä. On se kovaa, kun ei tykätä.
Hehe! Kyllähän se kirveltää, kun asiallinen palaute on suoraa ja särmikästä. Nuo kermaperseet eivät vaan kestä sitä.
Fakta tieto!
Hiihtokilometrejä tuli? Onko muita harrastuksia? Kerros ihmeessä lisää :D
Miksi tästä ketjusta on poistettu asiallisia viestejä?
Nooh, jonkun mielestä ne on ollut asiattomia...
Onko se joku kermaperse?
Saletisti on.
Facebook muuttuu keväällä, muistakaa potkia turhat porukat pois kyttäämästä. Tulee osittain kaatumaan.....
Fb on aina ollut vakoiluohjelma. Tyhmät on siihen liittyneet
Muista piste lauseen loppuun.
Muista hana.
Mikset ole tänäänkään töissä?
Ap. varo jälleen kerran, että sädekehäsi ei ala hiertämään.