Mistä pieniä lasertulostimeen sopivia tarroja?

Tarvittaisiin pieniä pitkulaisia tarroja, joihin on tarkoitus tulostaa viivakoodeja. Saisivat olla hieman pienempiä kuin vanhanmallinen osoitetarra, joka on suunnilleen luottokortin pituinen, mutta puolta matalampi. Ehkä 1/3 lyhyempi, 60x20mm olisi aika passeli.

Mieluiten A4-kokoisessa arkissa.
32277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomalaisella on kokoa 25x70 A4.

Näitä pienempiä tarroja menee ja myydään ennemmin rullissa kassakoneisiin, osoiteautomaatteihin ja vastaaviin.

Äänestä

Toimistokaupasta

Äänestä

Tarroja löytyy lähes kaiken kokoisia ja erikoistilauksesta lisää. Google auttaa hyvin. Kuka enää kirjakaupassa käykään...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jami1 kirjoitti:

Tarvittaisiin pieniä pitkulaisia tarroja, joihin on tarkoitus tulostaa viivakoodeja. Saisivat olla hieman pienempiä kuin vanhanmallinen osoitetarra, joka on suunnilleen luottokortin pituinen, mutta puolta matalampi. Ehkä 1/3 lyhyempi, 60x20mm olisi aika passeli.

Mieluiten A4-kokoisessa arkissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu