Onnellinen ihminen on

Sellainen kenen kanssa voi asua, eikä siihen liity ikävää.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kerrostalot on pullollaan onnellisia.

Äänestä

Hiphuraa, kerrankin joku ajatteleva.

Äänestä

Joku linkkas tänne viime viikolla Pave Maijasen hienon ikävä-laulun, jossa toisin kuin monet luuli, eivät varmaan kipaletta kuunnelleet oli hieno ajatus sisäisestä levottomuudesta, kaipuusta jonnekin samaa hienoutta neljän ruusun ajelen kappaleessa. Mun täytyy itte sanoa, että mua taitaa olla mahdoton ajatuksissa saavuttaa kenenkään, musta on niin pitkään, ellei lähes aina tuntunut, että oon hyvin yksin sisäisten tuntojeni kanssa. Okei, tää meni kyllä puolestaan alotuksesta ohi.

Äänestä

Täytyy varmaan mennä asap onnellisuus- kurssille, muuten ankeuttajat vie vain entistä syvemmälle kuilun pohjalle? Vastoinkäymiset kasvattaa ainakin nöyryyttä, mut kyl se tuo samalla luonnettakin esille hyvässä ja pahassa. Ehkä se tuo myöhemmin onnellisuuttakin, kun tyytyy vähempään, samalla tulee vähemmästä onnellisemmaksikin?

Äänestä
  • Hei jotain rajaa nyt. Kuka ankeuttaa ja ketä??

    Äänestä

  • Kyllä se että saa rakastaa sellaista jota kohtaan rakkautta tuntee ja jota rakastetaan tuo onnellisuutta monelle. Mutta monessa asiassa paikkansa pitää se, että kun iloitsee muiden onnesta ja saavutuksista ja on hyvillään omista vaikka olisivat puenen pieniä juttuja tekee ihmisen onnellisemmaksi kuon puutteiden miettiminen.

    Äänestä

  • Oksettavaa kirjoitti:

    Hei jotain rajaa nyt. Kuka ankeuttaa ja ketä??

    Ankeuttajat = vastoinkäymiset, en tarkoita tällä ihmisiä vaan koettuja asioita 😉

    Äänestä

  • ajatustämäkin kirjoitti:

    Ankeuttajat = vastoinkäymiset, en tarkoita tällä ihmisiä vaan koettuja asioita 😉

    Mutta miksi olet ankeana? Ihminenhän voi aina vaikuttaa omaan tilanteeseensa, ja on vastuussa myös omista tunteistaan.

    Äänestä

  • Oksettavaa kirjoitti:

    Mutta miksi olet ankeana? Ihminenhän voi aina vaikuttaa omaan tilanteeseensa, ja on vastuussa myös omista tunteistaan.

    Vastoinkäymiset rassaa mieltä, ei ole kuitenkaan jatkuva olotila. Käyn jatkuvaa taistelua itseni kanssa ja välillä tulee myös onnistumisia, jotka luo hyvää mieltä. Vastuuni kannan asioissa aina, kun olen periaatteellinen toimissani.

    Äänestä

Tarjan ja katiin, jotka ei muuta teekään kuin viettävät yhteiseloaan ikävä-paalstalla. Aika hurjaa kyllä, ei voi muuta sanoa.

Äänestä
  • siis Tarja ja Kati ei pyöri vaan tällä palstalla vaan atalkkaavat myös ihan kamerankin kautta.
    Täältä saa muunmuassa lukea montako leipää on milloinkin tullut syötyä plus kaikki muutkin.
    Poliisilla aika paljon selvitettävää, kun lyös nimet ja osoitteet pöytään.
    Lisänä ensiksi mainitun rikoksina mm veropetokset, rahanpesu ja isot rahavilpit.

    Äänestä

kaksi elämäntapakiusaajaa. Mitä elämää tuokin on?? Ensin kirjoitellaan ja vakoillaan kameran kautta ja sitten kiihkeää seksiä, josta raportoidaan palstallekin!! Ja väliin katotaan eläin- ja lapsipornoa. Molemmat on työskennellyt pikkutyttöjenkin parissa.. Miksiköhän?
HYYYYYI!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SimplyThe kirjoitti:

Sellainen kenen kanssa voi asua, eikä siihen liity ikävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu