https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/ulkomaat/kuinka-avaruuskaivokset-voivat-muuttaa-maailmaa/ar-BBUubZM?ocid=spartanntp
Luxemburgista näyttää tulevan ne kaikki onglmat jotka ovat näivettäneet Euroopan kuilun partaalle. Vain kaikkein surkeimmat EU-fanaatikot voivat uskoa moisiin asioihin joita Luxemburgista kotoisin olevat Santer ja Juncker ovat pakottaneet eurooppalaisia tekemään. Juncker on myös syy brexitiin marxilaisuutensa takia.Ja juuri marxilaisuus on syy Euroopan taantumiseen ja talousongelmiin jotka johtuvat holtittomasta rahanjaosta ja nyt jo 9 vuotta jatkuneesta keskuspankkirahoituksesta.
Juncker on vienyt EUn konkurssiin lopullisesti eikä sitä voi kukaan enää pelastaa siitä. Namupolitiikalla ihmisten omistus loppuu nopeasti ja työn vieroksuminen on seuraus tästä.
Luxemburg on veroparatiisi jonka Juncker loi. Hullut ajatukset avaruuden valloittamisesta ovat tietysti selkeä jatke hulluudelle joka aiheutuu rikollisen rahan äärellä.Tästähän myös Suomessa on kyse. Suomen taloushan toimii kuten Juncker on suunnitellut Marxin ajatusten perusteella. Nyt vaaleissamme ratkaistaankin se,jatkuuko meillä sama kommunismi jota Sipilän hallitus on voimakkaasti tukenut päätöksillään joilla kansa on putsattu ja saalis työnnetty ahneille .Marxin aatteet eivät sovi Suomeen tulee ne miltä taholta hyvänsä. Sipilä ja Keskustapuolue käyttävät niitä käänteisesti hyväkseen kuten verotuksessakin. Rikkaiden rikastuttaminen estämällä köyhiltä työnteko ja yrittäminen ,luo lopuksi valtavan velan ja kaikenkattavan köyhyyden.Sipilän avaruusseikkailu liittyy EUhun ja osoittaa miten vähän Sipilä tajuaa todellisuutta joka puskee nyt esiin jokaisesta sienänraosta.
IPU perustettiin estämään Suomen rappiota johon se joutui petkutuksella hankitulla EU-jäsenyydellä. Me ipulaiset tiesimme mihin EU perustuu ja miten se oli jo vuosia toiminut. Sen johtajat olivat järjestään marxilaisia ja nyt he ovat viemässä meidät marssiin periaatteidensa takia. Näitä ipulaiset eivät ole koskaan uskoneet vaan ovat aina uskoneet omaan työhönsä ja säästämiseen jolla saavutetaan aina vakaa yhteiskunta toisinkuin EUn ja Keskustapuolueen periaatteilla.Toivottavasti IPUn johto on valinnut oikeat ehdokkaat vaaleihin ja sitonut heidät noudattamaan IPUn vanhoja periaatteita joita muut ovat koko ajan pilkanneet. Ne pätevät sitä enemmän mitä aika kuluu.
EU-ongelman lähde ja seurakset
IPU-tietää
1
121
Vastaukset
- Anonyymi
EUn johtajat uskovat edelleen ryöstösaaliin voimaan.Biljoonat vilisevät silmissä,ties minne menevät. Kansa köyhtyy ja kuolee sairauksiin. Turismiin satsatataan kaikki rahat jotta saadaan lisää epidemioita lopettamaan vanhuksia kärsimyksiltä.EUn utopia avaruudesta jatkuu vaikka elämä maapallolla laantuu. Onkohan se avaruusalus marsiin jo lähtövalmis?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?353832- 983434
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim1043358- 773148
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m793115Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862805- 352590
- 692483
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se452432- 902166