Koittakaa nyt hyvät ihmiset käyttäytyä. Ihan hävettää lukea näitä keskusteluja. Anonyymisti haukutaan paikallisia yrityksiä ja yhdistyksiä ilman mitään sen suurempaa syytä ja sitten ihmellään kun täällä ei mikään kannata, eikä täällä tapahdu mitään. Toivottavasti asianomaiset tuntevat jonkinlaisen piston sydämessään ja tulevaisuudessa käyttävät vapaa-aikansa vaikka sukkien neulomiseen tai pitsin nypläämiseen.
Kiusa se on pienikin kiusa. Säälittäviä olette joka tapauksessa kun ei ole pokkaa omalla nimellä esiintyä "tärkeän" mielipiteensä kanssa, josta kuitenkin haluatte jonkinlaisen reaktion. Toivottavasti saatte joskus samalla mitalla takaisin.
Hävetkää.
Kiusa se on pienikin kiusa. Säälittäviä olette joka tapauksessa kun ei ole pokkaa omalla nimellä esiintyä "tärkeän" mielipiteensä kanssa, josta kuitenkin haluatte jonkinlaisen reaktion. Toivottavasti saatte joskus samalla mitalla takaisin.
Hävetkää.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Miksi itse esiinyt nimimerkin takaa etkä oikealla nimelläsi.
Koska olen mystinen metsämies.
Pääpointti ei tainnut olla se että esiinnyttäisiin omal nimel, vaan se että vajail apinoilla nousee 'valta' ja kusi päähän kun pääsevät nimimerkin takaa huutelemaan, eivätkä mieti seuraamuksia mitä se voi aiheuttaa pienessä kylässä. UGH! Pisteet aloittajalle!!!
Just joo täällähän me yrittäjät tilit tehdään suomi24.Jos ei kestä arvostelua somessa niin voi pistää hanskat naulaan ja mennä muille töihin.Tämä maa on nykyisin täynnä erinäisiä mielensäpahoittajia.
eiköhä se sinunkin pikkubisneksesi vielä joskus sieltä pöytälaatikosta päivänvalon näe... hehe
"Tää maa on nykyisin täynnä kaikenlaisia mielensäpahoittajia." *Ikävä kommentti liittyen bisnekseen* *Kaksi sääntöjen vastaista viestiä poistettu* butthurt much? xD
Aloittaja kirjoittaa asiaa. Onko sillä sitten mitään vaikutusta,toivotaan ja uskotaan niin.
Itse palstaa selaillessa ajattelen,että joku mummo jää potkimatta,kun mielenterveys-ym. ongelmainen saa oksentaa typeryyttään ja agstiaan tänne.
Puolet ihmisistä on kuitenkin aina fiksumpia,kuin se toinen puoli.
Näin on aina ollut,on nyt ja tulee aina olemaan.
Yleistä järkeä ja (mielen-)terveyttä voi- ja pitää- silti edistää vaikka tuohon jakaumaan se ei vaikuta koskaan mitenkään.
Yleinen ihmisyyden taso vivahteineen nousee väkisinkin vaikka siltä ei yleensä vaikuta,some-maailmallekin kuuluu siitä iso "kiitos".
Yksi ainoa sekopäinen saa halutessaan mielikuvan useista kirjoittajista,vaikka kaiken takana on usein vain tuo yksi rassukka.
Esimerkillä on ajan kanssa vaikutusta.
Tähän perään saa vapaasti purkaa pahaa oloaan,kunhan vastapainoksi jättää mummon potkimatta.
Suuri kiitos tästä. Vaikka mummojen potkiminen, mt-ongelmat yms. ovat vakavia aiheta, niin tästä viestistä jäi hyvä fiilis ja pointti tuli asiallisesti esille.
Siinä on Teille öyhöttäjille esimerkkiä kuinka toimitaa netiketin mukaisesti.
Yksi kirjotti tänne ja oli silti potkassu jotaki mummoa vahingossa yksityisyrittäjän myymälätilassa, joten myytti siitä että puolet ihmisistä on puolihulluja on kohtuuton koska 99,8 prosenttia ihmisistä on puolihulluja, mutta on toki hyvä muistuttaa häpeästä, jolla saadaan myytyä joku pikku ruikku itsetyydyväisyyttä alamaisuutta janoaville oikkuhousuille.
Yksi syy tähän on että suomi24:n moderointi on automatisoitua ja se poistaa mitä sattuu... (jopa järkitekstit) mut on hieno nährä että Haminassa on vielä tuoppiin hukkuneiden ja kerrostalokyylien (syylien) lisäksi vielä järkiajattelijoita!!!!!
mahal tulee kirjoiteltuu hävyttömyyksii. Siks mie suosittelen syömää Raussin tuoreen lihatsun kahel nakeil, nii sit jutut paranee.
Kukapa olisi voinutkaan ajatella, että puolet kommenteista liittyisi lihapiirakoihin ja itsetyydytykseen?
Ne me täällä Haminoissa handlataan!
Minä olen pienestä pitäen ottanutut tukevan otteen. Järkytys on suuri kun ymmärrän palstalla kirmoittavien tason, joka kenties kohottaa yritystoimintaani ja osakekauppaa, mutta ärsyttää. Olen saanut ihottuman moneen polveen, joka ei ole pikkujuttu.