Kummittustaloja

Tietääkö kukaan kummittelu paikkoja tampereelta tai lähistöltä?? olisin kiitollinen jos kertoisitte!!
5862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hissit liikkuu itsekseen, ovet kolahtelevat, askelia kuuluu. Kuulin kaverilta jonka tuttu oli ollut yövartijana kaupunginteatterissa

Äänestä
  • Nässyn rannalla porrassalmenkujan päässä...
    Isot aidat ja iso talo. Kai siellä joku kesiä viettää, mut kukaa ei oikee koskaa tiedä, et kuka :D

    Äänestä

Ylöjärvellä on hylätty talo, jossa väitetään oikeasti kummittelevan. En osaa tarkemmin sanoa että missä siellä, mutta tästä talosta löytyy tietoa jostain kirjoistakin.

Äänestä
  • mutta se kummitus tuomittiin juuri puukotuksesta linnaan

    Äänestä

  • jepjep kirjoitti:

    mutta se kummitus tuomittiin juuri puukotuksesta linnaan

    siellä oli poltergaist-ilmiöitä joskus viime vuosisadalla. oikeasti siitä käytiin jopa oikeutta, kun tavarat lenteli yms.. netissä on kyl tietooa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fier kirjoitti:

Tietääkö kukaan kummittelu paikkoja tampereelta tai lähistöltä?? olisin kiitollinen jos kertoisitte!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu