Ulkomaiset Isis-naiset jouduttiin eristämään leirillä käytöksensä vuoksi
" Jopa heidän lapsensa ukailevat "
Ulkomalaiset naiset heittelevät kiviä kiroilevat syyrialaisille, irakilaisille ja leirin viranomaisille.
" Jopa heidän lapsensa ukailevat "
Ulkomalaiset naiset heittelevät kiviä kiroilevat syyrialaisille, irakilaisille ja leirin viranomaisille.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itävallalta tiukka linja paluusta haikailevien isis-jäsenten suhteen lakiesitys annettu:
" Olette omillanne "
Itävallan liitokansleri Sebastian Kurz on ilmoittanut, ettei itävallalta heru apua
tukea palaaville terroristeille.
Meillä Suomessa ei tarvitse ISIS-palaajarouvien muuta kuin jaksaa raahautua Kelan luukulle saakka. Saman tien annetaan kaikki tekemiset anteeksi. Uusi sirullinen Kela-kortti käteen, ja maksatukset jatkuvat kuten ennenkin.
Tällainen on nykyisellään suomalainen sosiaaliturjärjestelmä. Mummot kuolee lääkkeen puutteeseen hoitokodeissa, ja ISIS-sotilaita paapotaan viimeisen päälle.
Kodinhoitaja tulee jopa siivoamaan ISIS-rouvan asunnon, koska traumatisoitunut rouva ei itse jaksa eikä kykene siihen.
Kerrotteko vielä, miten nämä tekstit liittyvät Huittisiin?
Sitä kuinka mahtavavia naisia on Huittislaiset naiset,ei kiusaa miähiä eikä mukuloita,luulen hänen tarkoittavan,mutta jos kysytään vampulalaisilta miähiltä niin vastaus on et kiukkusia on vampulan naiset ja pihejä.
Eiks siellä Huhkolinnan nurkilla ole edelleen se partasuisten 15-vuotiaiden pakolaisten Vokki, eli pakolaiskeskus olemassa? Nehän pelasi siellä nurmella jotakin jalkapalloakin, en tiedä ehtikö liittyä paikallisiin pallokerhoihin vielä.
no jalkapallon peluusta ei ole haittaa kenellekään jos eivät muuten tee pahoja, huhkolan koto näyttää aika hiljaiselta nykyään.