Ostaisitko Sipilältä auton?

Kuvitellaan, että olisit ostanut keväällä 2015 Sipilältä auton, luotit hänen lupauksiinsa siitä kuinka hyvä kauppaamansa auto on. Avan kuten tuolloin kauppasi lupauksiaan kansalle ja osa kansasta meni halpaan.

Sen jälkeen tuo kuvitteellinen auto oikutteli koko ajan. Mikään ei toiminut kunnolla eikä huoltokaan pelannut kuten kauppias Sipilä oli luvannut. Aivan kuten hallituskausi on epäonnistunut.

Nyt tuo samainen automyyjä kiertelee prismoja kauppaamassa jälleen autoaan.

Tähän astisen toiminnan perusteella ostaisitko Sipilältä jälleen auton?

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kähmintää

      Justhan niiden Teslojen hinnat rommasi...
      Politiikassa oli taas kuviona, että kepulle maakuntavalta ja kokkareille terveydenhoito rahanryöstö firmoille, josta olisi seurannut että vakuutusyhtiöt olisivat päässeet myös tienaamaan, kun terveydenhuolto olisi muutettu ameriikan malliseksi.

    • EnvarmastiLUOTA

      Sipilältä en ostaisi yhtään mitään!
      Sipilän lupaukset ovat katteettomia - enkä valehtelijaksi tietämämäni henkilön kanssa tekisi minkäänlaisia sopimuksia ...

    • Hartikainen

      OikeaPotilas on tänään sairaampi kuin pitkään aikaan, skitsofrenia näin keväällä pahenee. On outoa että ei raukka osaa hakeutua hoitoon. Eikä ole ketään läheistä että toimittaisivat ossin suljetulleosastolle.

    • Maataloustukiloinen

      Sipilä ja kepulit
      Leikkaukset vain köyhille. Verovarat maataloustukiin ja yritystukiin. Rikkaille kauppialle sijoitettaviksi ulkomaille veroparatiiseihin pois suomen kansantalouden kulutuksesta.

      Ei panosteta työllistämiseen vaan kaikkivoimavarat suunnataan ihmisten olon kurjistamiseen ja taas siirtyy verovarat määrätyille yrityksille jotka konsultoivat miljoonilla .

      Kokkarit ha kepuli yrittää täällä peloitella sdp stä. Mutta kun rinne ei ole mitään vielä tehnyt .
      Luvannut vaan poistaa sipilän kurjistus lait.

      Sipilän teothan on jo taputeltu.

      Pelkkää tulon siirtoja köyhiltä rikkaille.

      Sdp on taistelllut aikanaan. meille 5 päiväisen ja 8 tunnin työviikon jota nykyään sipilät yrittävät vesittää ns. Paikallisella sopimisella.

      Hallituksen tehtävä on edistää työllisyyttä, nämä koittavat
      edistää työttömyyttä. Yrittäjä voi palkata työntekijän vuokrafirman
      kautta nykyäänkin, joten mitään pelkoa ei ole etteikö tästä pääsisi eroon.
      Tämä on vain Sipilän tuttua sekoilua, jolla saatiin sote unohtumaan


      Kiitos sipilälle kun näytit suomen kansalle mitä on todellinen porvari politiikka kun sitä saadaan toteuttaa vapaasti toteuttaa japelata vain omaan pussiin.
      Leikataan vaan köyhiltä ja annetaan rikkaille sijoitettavaksi ulkomaille veroparatiiseihin varat pois suomen talouselämästä.
      Nyt oppi suomenkansa vihdoin kuka ajaa heidän asioitaa t odellisuudessa ilman ainaista valehtelua ja vääristelyä.

    • HuijarimikäHuijari

      En ostaisi autoa, enkä edes polkupyörää. Kepulit pettää aina. Sotenkin myi puolivalmiina Suomalaisille, ja itse häipyi takavasemmalle !

      • HuijariSipiläOn

        Veit sanat suustani. Tuohon ei ole mitään lisättävää.


    • En ostaisi Sipilältä, mutta en muiltakaan nykyisiltä puoluejohtajilta autoa. Heidän autonsa ovat joko aivan liian kalliita tai sitten epäkäytännöllisen suuria. Lisäksi moni niistä on sähköautoja tai hybridejä, joita en hyväksy periaatesyystä. Koskaanhan nimittäin ei kerrota, millä autoon ladattu sähkö on tuotettu. Tuskin Pekka Haavistokaan voi olla varma, ettei hänen hybridiinsä lorahda ladattaessa myös ydinvoimalassa tuotettua sähköä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000005949582.html

    • KempeleenRetku
    • "Tähän astisen toiminnan perusteella ostaisitko Sipilältä jälleen auton?"


      Häkäpönttö on häkäpönttö vaikka kuinka paistais

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      90
      5469
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      55
      3637
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      61
      2995
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      46
      2201
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1976
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      296
      1856
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1616
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      96
      1501
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1397
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      9
      1353
    Aihe