Soten keskeinen kysymys oli valta. Puolueet yrittivät kaapata kokonaan sairaanhoidossa ja sosiaalityössä kulkevat rahavirrat. Siksi nostettiin asiakkaiden maksut moninkertaisiksi. IPU vastustaa puolueiden ahneutta. Ne esiintyvät valtion omistajina ja kauppaavat veroilla luodut palvelut ystävilleen ,yrityksille ja keinottelijoille. Puolueet eivät omista valtiota eikä sen laitoksia vaan kansa ne omistaa. Sipilällä on täysin väärä käsitys näistä asioista ja se on johtanut koko kansan rappiolle.Kaikki mikä ennen oli ihmisten omaisuutta tai valtion ja kuntien omaisuutta ,on muutettu rahaksi jolla tuskin enää on EKPn toilausten jälkeen mitään arvoa.Myynnistä saadut rahat on pesty tileille joista niitä siirretään kannattamattomiin sijoituksiin ja tuhlaukseen joista tulee aikaa myöten valtavat tappiot valtiolle ja kansalle. Jostain syystä sipilältä puuttuu todellisuudentaju. Lieneekö syynä ulkomainen uskonto vai bitti-insinöörin opinnot? Kansan edun mukaista on valita seuraavaksi pääministeriksi henkilö joka kunnioittaa ihmisten arkielämää ja joka on pakana eikä minkään ulkomaisen järjestön pauloissa.Elämän perusteet tulevat kuitekin säilymään samoina kuin aina ennenkin. Usko koneitten valtaan päättyy surkeasti. Teknologia on ihmiskunnan suurin huijaus. Siihen liittyvä on kaupunkien rakentaminen. Molemmilla ei ole tulevaisuutta. Nyt on palattava luontoon.
Puolueet ovat kaapanneet valtion
3
114
Vastaukset
- OlipaKerranPieniKansa
Suomi myydään ulkomaisille sijoittajille, lahjoitetaan asunnot kehitysmaalaisille ja vieläpä ostetaan tuhansittain meille erittäin vihamielisiä muslimeja, joille lisäksi maksetaan siitä, että jäävät tänne oleilemaan määräämättömiksi ajoiksi! Miten jotain näin hullua voi olla olemassakaan ja miten päättäjistämme on voinut tulla tällaisia maanpettureita, kun vain vähän aikaa sitten vielä sanottiin, että "osta suomalaista, se on kotiinpäin" , "Suomi nousuun", "suosi suomalaista" ja oltiin itsenäisyyspäivänäkin isänmaallisia? 100-vuotis-itsenäisyysjuhla oli kuitenkin erittäin ristiriitainen ja masentava tunnelmiltaan.
Katsokaa, kuunnelkaa, ymmärtäkää, muistakaa ja äänestäkää parasta omaa ehdokasta tai perussuomalaisia! Muuten saamme heittää hyvästit rakkaalle, suomalaiselle isänmaallemme.
https://m.youtube.com/watch?v=TNmq2pOtJRM
http://www.youtube.com/watch?v=qMOIps9-gc4&t=21m25s
https://www.suomenperusta.fi/content/uploads/2019/03/Humanitaarisen-auttamisen-reformi-pdf.pdf- itsenäisyyspuolue
Vai perussuomalaisia? Pitääkö siis ipulaisten äänestää pettureita jotka loikkasivat soinin johdoilla hallitukseen vai niitä jotka ovat PSstä valmiita samaan tekoon kuukauden päästä? Usko muihin puolueisiin on mennyt muttei vieläkään IPUun koska sen sanoma on pysyvä. Itsenäisyys on parasta ennen EUta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 914453
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2321739- 761440
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401140Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3301072Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051060- 491029
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en141982Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85944- 99933