Kylmät Faktat Perussuomalaiset oli ainoa puolue joka vastustaa tarveharkinnan poistamista SAK:kin joutui toteamaan ei puolusta demarit eikä vasliitto
Perussuomalaiset puolustaa duunaria - SAK:kin joutui toteamaan
Kylmät.Faktat
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Persukin heräsi, huomenta;)
SAK, demarit ym. vasurit ilmoittivat kantansa jo kauan sitten.
Onko persut valmiina jopa nuolemaan ammattiittoja äänien toivossa ??
Ihan normaalia suomalaisten puolustamista eipä näytä suomalaisten puolustaminen olevan muille puolueille mikään edes asia
ECR (Euroopan konservatiivien ja reformistien allianssi (puolue)
haluaa lisää monimuotoisuutta kolmansista maista lähtoisin olevia päättämään europpaalaisten asioista, jossa perussuomalaisetkin mukana.Muslimi perussuomalaisten puheenjohtajana!
EU: ta on kehotettu laittamaan talonsa kuntoon ja puuttumaan "järkyttävään" rasistisen monimuotoisuuden puutteeseen Euroopan unionin toimielimissä.
https://ecrgroup.eu/campaign/increasing_diversity_in_the_european_parliament
https://fi.wikipedia.org/wiki/Euroopan_konservatiivien_ja_reformistien_ryhmä
Kamall on järkyttynyt kuinka vähän etnisiä "vähemmistöjä" on päättäjien pallilla Euroopan parlamentissa päättämässä eurooppalaisten asioista! ECR:lle tämä on tärkeä kysymys. Lukekaa itse euroopanparlamentin sivulta.
"Eu:ta syytetään usein siitä, että se on rikkaiden valkoisten miesten klubi"
https://ecrgroup.eu/article/kamall_eu_must_address_its_shocking_lack_of_racial_diversity
ja
https://ecrgroup.eu/campaign/increasing_diversity_in_the_european_parliament
Muslimit ajavat omiensa asioita ja persut (kuten muutkin) muslimien asioita.
Hän on järkyttynyt ja haluaa "vähemmistöjen" pääsevän kaikkiin päättäviin Eu:n toimielimiin
EU:n toimielimet
https://europa.eu/european-union/about-eu/institutions-bodies_fi
”On aika ryhtyä toimiin, jos EU haluaa todella noudattaa” United in Diversity ”-muotoa.
Lisäksi ECR on mukana poistamassa "vähemmistöjen" lue(muslimien) köyhyyttä muualla maailmassa ja tietenkin EU:n sisällä.
Perussuomalaisten EU-ryhmä valitsi puheenjohtajakseen muslimin
https://yle.fi/uutiset/3-7295287
"ECR-ryhmää on pidetty perussuomalaisille erikoisena valintana. Puolue on perussuomalaisten edellistä EDF-ryhmää maltillisempi EU-kriittisyydessään. "
Tuolta voitte lukea lisää, muslimit sanelevat, kuinka pitää käyttäytyä.
Persut ja muut ulos ECR:stä ja oma allianssi pystyyn ilman muslimeita ja muita "vähemmistöjä".
Meillä on Euroopan alueella viisisamiljoonaa ihmistä, ihmetellä täytyy jollei löydy työvoimaa pieneen Suomeen, tämä tarveharkinnan poistaminen toi Ruotsissa suuret ongelmat mitään meidänkin tehdä samat virheet,ne jotka tietävät tähän Anna Kontulan listaan ei pitäisi päästää ketään päättäviin elimiin, kuten Jussi Halla-aho totesi kukaan ei elä muutaman euron tuntipalkka tässä maassa, tänne tulivat saavat jalkaansa ovenrakoon tekevät töitä ja saavat yhteiskunnan kaikki tuet,pian huomaavat että pienellä palkalla ei kannata tehdä töitä, ymmärtää Juhana Vartiainen joka on elinkeinoelämän juoksupoika yritys saisi halpaa työvoimaa ja yhteiskunnan velvollisuus olisi maksaa kuttannukset, miten ihmeessä vihervasemmisto on näinkin tyhmiä.