Yllättävän vähälle huomiolle on jäänyt Sipilän hallituksen 2500€ äitiyslomalaisen työnantajalle. Tämähän on erittäin hyvä. Meidänkin firmassa on uskallettu palkata nuoria naisia töihin, kun riski raskauden kustannuksista ei ole yksin meillä. Ja ehkä tämä on yksi syy siihen, että hallitus onnistui luomaan peräti 140000 työpaikkaa.
Keskusta ajaa naistenkin asiaa
Veikkooooooo
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itsekin aloin ihmettelemään, kun kuulin nyt, että keskustan hallitus onnistui luomaan noin valtavan määrän työpaikkoja, että miksi tästä ei puhuta laajemmin. Sinällään tuntuu loogiselta, että naisten on helpompi päästä kunnon työhön kiinni, kun riski raskaudesta ei ole yksin työnantajalla. Aika jännä juttu, että keskustaa ei ole osattu pitää naisten puolueena, mutta tämä on kyllä yksi hyvä syy näin tasa-arvonäkökulmastakin antaa ääni naisia tukevalle puolueelle.
Kuuluuko tämä keskustelu seksi palstalle? Eikai tämä nyt sentään yhtä tärkeä asia ole kuin seksi? Mutta hieno havainto silti, että keskusta ajaa naisten asiaa. Tätä muuten AY demarit jarraavat, että naisia uskallettaisiin palkata.
Keskustan trollit käyttävät epätoivossa kaikkia keinoja kannatuksen nostamiseksi ,säälittävää.Tässä yhteydessä kannatan "löylykauhamiehen" kommenttia.