aikoville.terveyspalvelut on ajettu alas.tulevaisuudessa siirtyvät raisioon. yli 70 vuotiaita on yli 3000. naantali kaipaa työssäkäyviä maksamaan tulevaisuuden auntomessujen, satamamaksujen , terveysmenojen ynm,ynm kulut.
varoitus naantaliin
poismuuttava
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kehitys menee taaksepäin.
Hieman vaikea tilanne.
kateelliset raisiolaiset kirjottelee
Ei tuo aloitus pidä paikkaansa, joku pelle-kirjoittaja.
Työssäkäyvät on tähänkin asti maksaneet, niitä kutsutaan veroiksi.
Tk maksut todennäköisesti nousee jonkin verran, kun kaatunut porvarihallitus sai sekoitettua somepasmat, mutta tuskin kukaan konkurssia muutamasta eurosta tekee.
Eiköhän ne terveydenhuoltoasiat yleensä jotenkin järjesty.
asiaa puhuu. diabetes jalkahoidot lopetettu miltei kokonaan, tärkeitä verikokeita vain joka toinen vuosi, oma lääkärille yli kuukauden odotus, kaikki tämä taivaan tosi. veronmaksajat eivät riitä, kun eläkeläisiä on valtava määrä. asuntomessut aivan älytön päätös, rahat otetaan palvelujen alasajosta.
Turussa on vähintään kolmen kuukauden jono omalle lääkärille, vaikka kuinka on tuotu esille että jonot lyhenevät ja hoitoonpääsy nopealla ajalla tulisi taata. Puhelinajan saa kuukauden päähän täällä. Miksi valitatte Naantalissa. ?