Persujen pitää vaatia, että maakuntia ruvetaan sote-uudistuksen jälkeen kutsumaan perusalueiksi.
Mikäli Vaasa saa täyspäivystyksen kielellisiin oikeuksiin perustuen, tulee Persujen vaatia pakkoruotsin poistoa. Seinäjoella olevat lääkärit ovat opiskelleet ruotsia, mikäli se ei kelpaa on ruotsin opiskelulta pohja pois.
Vaatikaa perusarvot kunniaan!
4
110
Vastaukset 4
Vaasa ei tarvitse täyspäivistystä tarvitse, kun ei siellä pärjätä jääkiekossa!
- Mersu_vm-72
Olen Persu ja mulla on Mersu, jonka mittarissa lukee 240 km/h.
Mun mielestä ihmisellä on oikeus ajaa niin kovaa kun auto kulkee.
Paskakytät on vaan kateellisia ja ne luulee olevansa jotakin. - Halpaaajoa
Minulla on vw vm 1991. Ajettu yli 500000 km. 1,6 diesel. Ei ilmeisesti koskaan ole konetta tarvinnut vielä avata. Ei syö öljyä, kulutus noin 5-6 litraa sadalle.
- Lukiolaislikka
Mikäli Demarit voitaa vaalit ottaa Vihreät, Vasemmistoliiton ja RKP:n hallitukseen ja loppuu dieselillä ajo. Samoin Antti Rinne ja muut nostavat lihan arvonlisäveroa, ettei autokaistaa burger ravintolaan tarvita. Kouluissa syödään papuja ja kukkakaalipirtelöitä. Niillä pitää pärjätä ylipitkiä koulupäiviä pakkoruotsia päähän päntätäen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741225
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti5621200Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan831008Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli79958- 81939
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52813Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk10788- 67787
Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik35692Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss204657