mennyt aika olisi kertonut molemmille mitä todella toisillemme merkitsemme. Ei mistään pienestä jutusta voi olla kyse jos vielä näinkin pitkän ajan jälkeen toinen on jatkuvasti mielessä. Olisipa sinulla samanlaiset mietteet siitä että me olemme toisillemme ne oikeat sydämen puolikkaat <3 Jospa sinäkin "jäärä" olisit sen jo edes itsellesi myöntänyt ;)
Toivottavasti tämä
yössätunteilua
35<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
on jäärä. Nyt nukuttaa. Moikka
Tietäisipä hänen ajatukset..
n>m
Olen. Veera Kurki rakastaa Jari Sarasvuota.
Kyllä eräs nainen on edelleenkin sitkeästi mielessäni, vaikka viimeisimmästä näkemisestäkin on jo aikaa kulunut...
Samat ajatukset itselläkin
Aloittajakirjoittaja kai menee nukkumaan ja odottamaan minkälaisia unia tulee kun nukkuu, joka on hyvä asia.
Jos kuuntelee vaikka jotain ellinoora-musiikkia niin varmasti alkaa nukuttamaan jo puolivälissä kappaletta sitten.... tuolla on kyllä hyviä juttuja kun on niin hyvä vokalisti.
Kyllä jotain on kertonut "hapsenkakkiainen" :D:D:D Jos rakkautta on, niin varmasti rakastan!
Kirjoitat pitkää litaniaa, harvoin, mutta sitäkin koskettavammin <3
Olen rakastunut hömelö <3 <3
Kyllä, kulunut aika on opettanut paljon. Sitä osaa arvostaa vasta kun menettää. Piti mennä kauas nähdäkseen lähelle. Kaipaan häntä yli sanojen. Sitä yhteyttä joka välillämme oli, tuntui kun olisi tullut kotiin, ei enää henkisesti yksin, vihdoinkin kokonainen. Pakko kyllä myöntää, että olen ajatellut millaista olisi yhtyä häneen. Halu joka ei koskaan saanut täyttymystään... ❤
Omia saa edellisenkin viestin, mutta ei ottaa tosissaan jonkun tietyn henkilön kirjoittamaksi.
Minä en merkinnyt hänelle mitään.
Tulin ohitetuksi joka käänteessä.
Muut merkitsivät enemmän.
Aloitus on varmaan naiselta, mutta jääräpääksi tunnustaudun. Olisipa joku yhteys.
Minä kaipaan myös yhteyttä joka joskus oli.
Miten sen voisi saada takaisin?
Te menette ja katkaisette sen yhteyden joka oli ja sitten poraatte sen perään. Pitäkää kiinni ja arvossa sitä mitä on älkääkä tärvätkö kaikkee niin ei tarvii sitten katua.
Joskus sitä tilanne vaan ajautuu umpikujaan haluamattaan.
No niinpä.
sun kanssa hempeilisin. En mä sitä kiellä. Mut elämä ei aina ole niin yksinkertaista.
En minä tiedä merkitsenkö kenellekään mitään? Muuten kuin kapitalistien orjana.
On sillä ajalla ollut merkitystä. En tiedä kummassa enemmän hyvässä vai pahassa.
Välittämistä, kaipaamista, yhteisiä jutteluja, väsymistä ja turhautumista. Viime aikoina luopumista.
Se yhteyden kaipuu jää vaivaamaan. Miksi kaipaan sitä/sinua? Mikä on kaiken tarkoitus?
Jäit 🧡 ja ajatuksiini.
Kyllä miettinyt olen ja häpeän osittain. Toki se itsellekin on vaikea myöntää. Leikit on leikitty ja kyllästynyt jo sinuun jos nyt totuudella sanon. Toki annoit kaikki ne tunteet annoit käydä läpi. Mutta kuten elämän totuus on se että tämä on valintojen maailma. Ja minkä valinnan tein on se sinun pikkuhiljaa myönnettävä. Jos loukkasin pyydän anteeksi. Toki pyysinkin muttet tainnut hyväksyä. Toteuta nyt se oma "ilmoituksesi et halua olla tekemisissä..... Eiköhän tämä leikki lopu joskus. Mennyt aika unohtuu kyllä kunhan annat anteeksi. Tiedän ettet ole sitä tehnyt. Olen sietänyt temppuilujasi jo pitkään. Ne sun selitykset jotka annoit on yhtä paskaa kuten hyvin tiedät. Minusta asia pitäisi olla loppuun käsitelty. Kerron jos muutoksen teen elämääni. Muulta osin toivon sun jättävänminut jo rauhaan. Onko liikaa pyydetty? Se leikki oli mitä oli ja unohdetaan jo sopiiko?
Tämä ymmärretty🤪🤘
Sinä tätä " sydäntäsärkevää " stooria postaat palstalla kuin palstalla )) ja aina eri ihmisille )) Ei kai sulla vaan oo nyt vähän ymmärryksessä vikaa vai onko se suurin syy kaikkeen omalaatuinen ja äksyilevä mielenlaatu yhdistettynä anteeksi vain hieman tyhmän puolelle menevään ihmiseen ))
Jos tämä oikea henkilö kerran on sinulle ilmoittanut ettei halua olla kanssasi tekemisissä niin nyt sinä olet palstalla ja kuvittelet näkeväsi hänen tekstejään siellä ja täällä. )) Et siis kuitenkaan hyväksy hänen menoaan pois vaan elät nyt sitten mielikuvitusmaailmassa jossa hän on muka kirjoittanut sinulle joka puolella )) Älä välitä jokainen mokaa joskus mutta koitappa herätä todellisuuteen ja ymmärrä ettei täällä kukaan sinulle kirjoita yhtään mitään. Häntä pystyyn vaan )
kuittaan.
Tuolle jolle vastasit vaikutti puhuvan jokseenkin konkreettisista tapahtumista(kin) ei vain siitä että häneen päin kohdistuisi tietyltä hlöltä "palstoilla"? Viestejä.
Sinä esität tunnistavasi kirjoittajan? seuraat eri palstoilla kirjoituksia ja viittaat suoraan häneen? Sinä saat suorittaa tunnustelua, hän ei? Perin kummallista.
Kun puhutaan konkreettisista tapahtumista, se tarkoittaa ihmisten välejä viesteistä erillään, mitä kohdistetaan epäsuorasti muidenkin välityksellä, ja mitä ne muut vuorostaan voivat epäsuorasti tai suorasti ilmaista ko kirjoittajalle. Mihin pskaan voi toisen altistaa ymmärtämätöntä esittäen, liian kauan roikkuen toisessa, ilman suoraa välitöntä kanssakäymistä, kuin suorittaisi henkisen väkivallan kurssia muiden välityksellä, liiallisesti kohdistaen toiseen päin muiden välityksellä oletuksia, ilmaisuja jne, pesten siitä kuitenkin kätensä, kun vähät välittää epäsuoran toiminnan alkuunpanemisesta ja sen jatkamisesta. Mitkä tietysti voivat heijastua myös muiden tietoisten välityksellä tälläisillakin palstoilla. Siitä hän taisi kirjoittaa, Ken tietää
Tämä on vain "trolli, joka nimenomaan leikkii eri kirjoittajien kanssa palstalla.
Se o eeittäin ikävääkin saada tuollain epäilemään muidenkin kiinnostuneiden tarkoitusperiä vai ovatko edes kiinnostuneita. Oikeesti en ymmärrä noin lapsellista leikkiä, ihan kuin pikkukakaroita. Osaako ihminen/ihmiset oikeesti miettiä kuinka karmaisevaa tuollainen on, mitä kaikkea se ihmiseen jättää ja ylipäätään miten kukaan voi itelleen suoda tuollaiseen oikeutuksen. Pelkkä paha olo, jättäminen tai jonkun pettäminenkään ei mielestäni oikeuta tuollaiseen vyyhtiin.
Missään siinä ei sanottu että tunnistaisi, mutta sama henkilöhän kirjoitti aivan saman litanian toiselle palstalle, käykää lukemassa ja jättäkää asiattomat " tietämisenne " sivuun.
Vedähän henkee välillä.
Sinulle viestejä laitat.
Leikit ei ole leikitty niinkauan kuin täällä nettipalstalla anonyymille ihmiselle postaat syyttävää ja syyllistävää tekstiä, tämän saman laitoit tuolla muualla toisellekin henkilölle. Näin toimien ei kannata ihan ihmeesti urputtaa kenellekään mitään.
Kuka nyt käyttäisi aikaa neulan heinäsuovasta etsimiseen, seurailla palstoja?
Ei multa mikään tällainen
Aloitus taitaa olla naiselta.
Joopa, exällä nyt joku Jaana??? Silti hakee seuraa.