Mitä tarkoittaa maailman arvostetuimman merkin kirjaimet?
Mitä tarkoittaa kirjaimet AMG
Mixuu
16153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Automatic Gay...
Ammatti Muusikko Glubia!
Tarkoitit varmaan maailman YLIarvostetuinta merkkiä
Mikäs merkki mielestäsi on edellä Mersua tekniikassa? Laadussa? Samassa hintaluokassa.
Ei ainakaan yksikään saksalainen.
Aufrecht Melcher Grossaspach
Kolmen sekunnin googletus olis riittänyt kertomaan tämän.
Joku sentään osas käyttää.
kaikki eivät ole kädettömiä
Tässä kikulille maailman arvokkainta automerkkiä. Uudenpaa tilastoa ei ole, jos mielit ruveta sössöttämään jostain vanhasta uutisesta.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/top-10-maailman-arvokkaimmat-automerkit-listattu-toyota-porskuttaa-uusi-merkki-mukana/5933944#gs.16a1db
No löytyy kyllä uudempikin, mutta paalupaikka on kuitenkin se sama.
https://www.aamulehti.fi/a/200977840
Mitäs toi tilasto kertoo laadusta?
Kertoo lähinnä siitä mihin ihmisillä on varaa, BMW halvempi kun Mese ja syystä, kaikki suomalaisten köyhien Bemarit on halvimmasta päästä, 120, 320, 520 ja dieseleitä, halvimpia paskoja, LED päiväajovalot ja xenonit otettu lisävarusteena että näyttäs kalliilta auto, todellisuus ihan muuta. Täysin pelkistettyjä halpiksia tavallisella äänentoistolla ja penkeillä.
"Mitäs toi tilasto kertoo laadusta?"
Lueppas mopopoika aloitus uudestaan, ja vastaa vasta sitten.
Niin, ja pitää vielä ymmärtää se lukemansa tekstin sisältö....
Toi tilasto mikä on maailman arvokkain merkki ei kerro yhtään mitään laadusta tai siitä kuinka hyvä auto on, vaan siitä että merkki on menestynyt myyntitilastoissa. Se mikä on ARVOSTETUIN merkki on eri asia ja Toyota ei kyllä siihen kastiin kuulu.
Mikähän mahtaa vanhuksen ÄÖ olla kun ei lukea osaa?
No joo. Annetaan sen verran periksi, että eihän se kerro esim katsastuksessa mistään laadusta, vaan etupäässä havaituista vioista....Ja kyllä mese on siinä mielessä aina mese....
Ehkä mopopoikakin TÄMÄN kenties ymmärtää?...
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/kolmen-suositun-saksalaispremiumin-vertailu-paljasti-yksi-hylataan-ensikatsastuksessa-selvasti-muita-useammin/79a3ae3b-2ee2-4829-829b-cda43f57ba95
Mopopoika vois myös laittaa jotain linkkiä sen OMAN mielipiteensä todisteeksi.
Pelkät kirjoitukset suoli24:lla eivät vaan riitä minkään todisteeksi.
Mopopoika saattaa EHKÄ jossain vaiheessa elämäänsä ymmärtää senkin tosiasian, että ei se kaikkein hyvännäköisin auto ole kuitenkaan se kaikkein luotettavin!