Te jotka olette tai olitte joskus opiskelleet tässä koulussa, kertokaapas kokemuksistanne.
Karhuvuoren koulu
Zveig
438444
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 33 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Opettajat surkeita käsiala niillä surkea. Paras ope siellä on riitta
Mainettaan parempi!
Miksi apteekin ikkuna oli rikki.
Ülle... Ei nyt niin hyvä opettaja
Nykysin mamukoulu, ennen ihan jees. Ulkomaalaiset häiriköi tunneilla ja opettaja ei mahda mitään. Osa yläkoululaisista yli 20v.
Ülle ja Vallo ovat parhaita opeja
Ei.
Yleensä sieltä on selvitty hengissä mutta monen matka on katkennu sen jälkeen.
Meil on kasvamas Suomelle uus Markkanen, miun Markkanen. Miun,Miun,Miun.
Onko se kissa?
Kasvattajaa on kuvattu lehmäksi, ei enää juotto vasikka.
Räskin virtuaali luontopolulla urheilevien on syytä varoa keväällä häntäänsä nostavaa kaksijalkaista käärmettä.
Riippumatta siitä, kuinka monta kertaa käärme luo nahkaansa somessa, hän on edelleen käärme joka miettii kokoajan iskeä.
Joku mamu tyttö oksens jotaa poikaa päin tahallee
Kuka pahin koulukiusaaja?
Aika montaa kiusattiin. Kiusaajatkin jo ehkä ikääntyessään tajuaa mitä henkinen pahoinpitely tarkoittaa.
Maailma on tälläinen. Mutta yleensä terveet katuvat:).
Onko teitä Kiusattu
Näin on paskat jää jäljelle pyörimään omissa.....
Haukkumista lyömistä huorittelua mitä vielä pitäis olla
Jokaisessa koulussa on puutteensa :( .
Siellä rehtori ei välitä mitään vaikka valittaa jonkun opettajan käytöksestä ni se ei tee mitää
koulu o helvetistä, ei siel tarvii olla ku alle vuos nii tajuut kyllä, opet huutaa vittu kaikest mitä teet eikä paskallakaa saa käyä rauhassa ku ope tulee koputtaa ovee 0/5
Äänestysinto alueella olematon 24,1 se kertoo koko totuuden alueen tasosta.
Mistä tulee ne oppilaat joita vanhemmat tuovat henkilöautoilaan kouluun.
Muistoja :D
Iha ok yleensä mut näkee pelaas koripalloo eli kyl tietää kuka oon
Elämäni hirveimmät 3 vuotta.
Rissa oli hyvä rehtori, samaa ei voi sanoa Antsasta. Sillä tais olla enempi mielenkiinto Eilassa.
Karkkari oli silloin kauheimmillaan.
Yks valopilkku siellä toki oli. Oltiin samassa matikan ryhmässä....
Rissa oli tosiaan hyvä reksi; oppilaat kunnioittivat häntä, vaikken koskaan kuullut hänen edes korottavan ääntään. Olemus oli jo sellainen, en sano pelottava, mutta kunnioitettava. Eila haki välillä Antsan apuun, kun pojat eivät olleet kunnolla. Rissasen M ja Laukkasen E muistan tosi mukavina opeina. Päästiin aikoinaan ihan ekoina oppilaina vastavalmistuneeseen Karkkarin kouluun. Joka luokassa ei ollut edes pulpetteja. Tuli tippa öögaan, kun kuulin, että koulu purettiin.
Minkälaisen perus perus koulutuksen saa Pyhtäällä ja seuraavaksi muutto Karkkarin ongelmajäte laitokselle . Peräkammarin Pelastuslaitoksen hoitoon.
karkkarin koulun palikkaluokkien tappelut on hyvii
70-luvun lopussa oli ruotsinkielen opettajana aika sähäkkä tapaus,sellainen punapää.. Liski oli opinto-ohjaajana,joskus liikunnanopettajanakin. Veti koulubändihommia . Käsityönopettejana oli Selin, Judo ja Karate
Saksaa opetti joku kuiva harppu,josta ei paljoa iloa irronnut. Röökillä käytiin siinä entisen kirjaston edessä ,jossa oli vähän näkösuojaa. Palomäki oli reksin virassa Rissan jälkeen.Rissa poltteli piippua sisällä ja tais olla täys kommunisti. Mopot oli Tuntureita tai Raisuja.Itse en ollut kovinkaan kiinnostunut koulusta tuolloin,mutta kyllä se läpi vietiin,noin keskinkertaisestikin. Kun ei tuonikäisenä osannut päättää lopulta mihin päin olisi kannattanut jatkaa,menin ammattikouluun ja se on kaduttanut jossain määrin,mutta ei viisitoista vuotiaana osannut päättää.
Jotkut opettajat surkeita, jotkut ihan hyviä! Karhuvuoreen on vaikea suhtautua vaarallisena alueena kun ottaa huomioon miten paljon siellä "joutui" viettämään aikaa liikuntatuntien, joidenkin ystävien ja koulunkäynnin(9. luokan kevät) myötä.
Hienot vuodet ainakin itse sain Karkkarin koulussa viettää, monien hienojen ihmisten ja hyvien ystävien seurassa. Toki siellä oli myös paljon ns. kusipäitä ja semmoisia joille tuskin oli paljon elämältä odotettavissa :D
2012-2016. Muutama evakkovuosi joukossa mukana, mutta muistot säilyvät aina!
YLE:n koulukonetta (siis sitä mitä opetusministeri Li Andersson vaati sensuroitavaksi) kannattaisi varmaan myös tässä tilanteessa käyttää?
Nykyään siellä on esim 8 luokalla tummia "poikia" joilla kasvaa paksut parrat.
Ovat kehittyneet paljon nopeammin kuin meidän luokan 14 vuotiaat pojat jotka ovat ihan siloposkia.
Miltä alueilta oppilaat tulevat, kaikki ei ole karkkarilaisia.
Ketjusta on poistettu 31 sääntöjenvastaista viestiä.
Karhuvuoren Urheilu Lukiosta valmistunut Steveco Areenan moppi miehen alku.
Vilma- viestin hölkkääjä
Miun Mörkö?
Otsolan ja Helilän koulut on käyty
Joku paska lähti meiän perää ja opettajii ei kiinnostan
En ole ollut siellä. Opiskelin ensin Otsolan ala-asteella. Sitten Helilän koulussa yläasteen ja ammattikoulun Etelä-Kymenlaakson ammattiopistossa.
Mörkö se lähti piiriin, tinttan tanttan talllallaaa 🏀🤸🏾♂️🏋🏾♀️💊
Karhuvuoren koulussa oli urheilu Tukio